Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia dvb9500, na wyświetlaczu UPGRADE, czym programować?

15 Sie 2006 17:31 1041 5
  • Poziom 21  
    Witam wszystkich
    Mam tuner nokia dvb9500. Na wyświetlaczu pojawia się napis UPGRADE. Jak można zrobić ten tuner? Czym go programować. Czy ktoś może pomóc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam
    To dbox1.Stary dobry tuner na którym prawie nic nie chodziło(ostatnio tylko viacces1),niektorzy używają go do scharingu.Dość klopotliwe uzdatnienie go do czegokolwiek.Ma zablokowany port RS odblokujesz go BDM-em,potem wymiana epromu w camie (27c512 PLCC-ciężki do zdobycia)potem mu możesz załadować nowy soft.Dalsze przeróbki (dość skomplikowane)pozwolą ci korzystać z karty cyfry.Jak cie to nie zniechęciło to szczegóły znajdziesz tu:
    Code:
    http://www.e-tv.pl/forum/
    jest dział dbox-1.Ale widziałem na allegro już przerobione poniżej stówy.Ma też dobre strony:ciężko go uwalić a soft np:Jamal jest wręcz genialny choć stary.No i ta super jakość obrazu.
    Jak coś to sie odezwij na gg-6237255
  • Poziom 19  
    witaj
    nie dokońca @Maurycy2 tak jest jak piszesz.
    potrzebujesz BDM aby cokolwiek zacząć z nim robic,
    z camie CA musisz zmienić pamięć (dostaniesz bez problemów zaprogramowana na allegro ,BDM też)
    nie potrzeba żadnych dodatkowych przeróbek aby korzystać z oryginalnej karty cyfry (potrzebny odpowiedni wsad do pamieci cama)
    stary ale dosc szybki przy przełaczaniu kanałów, bardzo trudno go uwalic, rewelacja złacze SCSI -po podłaczeniu do kompa (poprzez kartę SCSI ) działa jak karta DVB ,nagrywa programy z jakoscia DVD.
    szczegóły co i jak zrobic na forum etv-bis,
    jak masz konkretne pytania to pytaj pomozemy :)
    pozdrawiam
    byk
  • Poziom 11  
    Cytat:
    aby korzystać z oryginalnej karty cyfry (potrzebny odpowiedni wsad do pamieci cama)
    Byłbym wdzięczny za namiary na ten wsad do cama z secą2,bo to chyba coś nowego.
  • Poziom 19  
    witaj
    nie jest to nowa sprawa.
    dla współprtacy z kartą oryginalna cyfry może byc potrzebna wymiana kwarcu w camie 24/14,3 nie wszystkie karty cyfry pójdą na 6MHz!.
    dla pełnej obsługi karty(uprawnienia przesyłane przez operatora) będzie potrzebne wgranie odpowiedniego softu,
    wsad współpracuje z softem Jamal2003 ale nie jestem pewien co do przesyłania uprawnień.

jak masz jakieś konkretne pytania pytaj :)
    pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Dzięki @byk. mam w camie zwykły eprom nie flash,musze kupić nowy.
    Chwile potrwa,dam znać jak wyszło.
    pozdro