Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamera internetowa - system alarmowy i monitoring

bracia_m 15 Aug 2006 20:25 9730 9
Optex
    bracia_m
    Level 11  
    Witam serdecznie. Kupiłem sobie kamerkę i sprawdzam wszystkie opcje. Wiem, że kamerka reaguje na ruch w pokoju i włącza się i zaczyna nagrywać. Mam połączone 4 komputery w sieci. Kamerka jest podłączona do laptopa. Wystawiłem go na ogródek. Chciałbym się dowiedzieć, czy mogę w jakiś sposób z komputera w domu zobaczyć co się dzieje w ogródku. Taki własny system alarmowy i monitoring terenu :)
    Za pomoc z góry dziękuję.
  • Optex
    mbo
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Możesz - trzeba tylko zainstalować program który to umożliwi.

Są przynajmniej 2 możliwości:
    - zdalny dostęp do laptopa
    - serwer WW lub streaming'u na laptopie
  • Optex
    tomi1972
    Level 17  
    Witam,

polecam program WebcamXp:
    Program umożliwiający publikowanie w Internecie obrazu i dźwięku pochodzących z kamerki internetowej podłączonej do lokalnego komputera. Największą zaletą programu jest wbudowany serwer HTTP, dzięki czemu nie trzeba go dodatkowo instalować. Aplikacja pozwala przechwytywać i przeglądać (przez streaming HTTP) obraz z maksymalnie 5 różnych źródeł. PZDR Tomaszek
    bracia_m
    Level 11  
    Chodzi mi bardzie o to, aby nie publikować tego w necie, ale abym mógł monitorować w sieci domowej
    groserv
    Level 11  
    witam
    Program WebCam nadaje sie do udostepniania kamerki w sieci musisz tylko skonfigurowac dostep do kompa z kamerką w programie na kompie z ktorego chcesz ogladac to co sie dzieje w ogródku tez musisz zainstalować WebCam i skonfigurowac do używania kamerki sieciowej czyli musisz podać IP kompa z kamerką. Ustaw też hasło dostępu do kompa dla administratora byś tylko ty mógł widzieć obraz z kamerki. Aha na kompie z kamerką program WebCam ma być włączony non stop.
    pozdrawiam
    DoctorX
    Level 23  
    Witam,bracia_m jaką kamerkę zakupiłeś bo jak też muszę coś takiego zrobić,ale chciałbym żeby kamerka :
    1.Nie rzucała się w oczy tj.niech udaje kwiatek czy coś innego co na oknie stoi.
    2.Miała interfejs na USB lub jakiś bluetooth(w ostateczności mogę przedłużyć jakiś kabelek.
    3.Ma działać na ruch i tylko w tedy rejestrować na kompie filmiki.
    4.Zasięg w promieniu 3-4m i kąt 90 stopni(może być mniej)
    5.Dobrze by było żeby miała opcję pracy w ciemności,ale chyba najlepiej w podczerwieni bo nie chcę żeby ją ktoś zobaczył...
    Druga kamerka potrzebna mi jest jeszcze pilniej do monitoringu samochodu w którym ktoś notorycznie przebija mi opony.
    Bardzo proszę o sugestie i podpowiedzi bo już mam dosyć tych przykrych sytuacji...
    Najlepiej nabyłbym ją na allegro tylko nie wiem jaki model wybrać żeby jakościowo była dobra-chodzi o rozdzielczość w celu rozpoznania sprawcy.
    tomsax
    Level 10  
    Witam wszystkich! Temat ten bardzo mnie zaciekawił i kupiłem właśnie kamerkę internetową na USB, tylko teraz chciałbym się dowiedzieć jak zrobić monitoring, z dostępem przez sieć www? w taki sposób abym mógł przez stronę www zerknąć co widzi moja kamerka.. POZDRAWIAM!
    pjozwiak
    Level 12  
    Tak jak już wcześniej kolega tomi1972 powiedział polecam webcamXP.
    Opis i program znajdziesz na stronie http://www.webcamxp.com/products.html.

Program umożliwia podglądanie widoku z kamery zdalnie po protokole HTTP. W wersji PRO możliwe jest także nagrywanie przy wykryciu ruchu. Zachęcam do przeczytania informacji na stronie producenta. Na tej stronie znajduje się 21 dniowa wersja testowa.
    grabek_radek
    Level 21  
    a moze inetcam ;) fajny program tylko mam klopot z nim a mianowice wrzucam zdjecia na server oczywiscie jest skrypt w javie na ftp - zdjecia przesyla na ftp ale jak zapuszcze strone ze skryptem nie chce wyswietlac tych zdjec- skrypcik poprostu odswierza zdjecia czyli mozemy ogladac np zdjecia co 1 sekunde
    akilian
    Level 15  
    Dopisuję się do tematu bo też potrzeba mi porady czy dysponując kamerą internetową i łączem iPLUS 236kb/s mogę przesłać obraz mam sklep odległy o 120 km od miejsca zamieszkania budynek jest oświetlony w nocy po prostu chciał bym zerknąć czas od czasu co dzieje sie wokół budynku.