Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzysk danych z dyskietki 3/5 cala ?

16 Sie 2006 21:06 3008 13
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam prośbę chciał bym odzyskać dane z dyskietek,problem polega na tym iż windows po próbie odczytu informuje mnie łaskawie ze uf dyskietki nie sa sformatowane wiec moje pytanie jest następujące czy istnieje program do odzyskiwania danych z dyskietek 3,5cala i czy jest taka możliwość by je odzyskać
    serdecznie pozdrawiam
    r.s
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem temat postu!

• Spec od komputerów
    Uruchom komputer z dyskietki startowej np.win 98 lub z bootowalnej płyty i wtedy spróbuj odzczytać dyskietkę i ewentualnie przekopiuj zawartość na HDD.
  • Poziom 38  
    Prawie każdy program do odzyskiwania danych czyta dyskietki,trzeba tylko wskazać dysk do odczytania,a programów jest sporo ale nie umiem ci żadnego polecić bo bardzo okazjonalnie korzystam z nich za każdym razem z innego :D

Ps. Może stacja dyskietek jest niesprawna ? Sprawdź dyskietkę na innym kompie :D
  • Poziom 14  
    program do odzyskiwania danych z dyskietki:pc inspector file recovery
  • Poziom 11  
    Można też użyć programu EasyRecovery

• Poziom 43  
    ostatnio miałem podobny rebus u klienta

zabrałem dyskietki do domu i wszystkie ładnie pod linuksem sie odczytały, a M$ twierdził że nie są sformatowane

stacja u klienta była sprawna na nowych dyskietkach zapisywała kasowała itd
  • Poziom 38  
    A czy ktoś kiedykolwiek czyścił (serwisował) stację dyskietek? :D :D
  • Poziom 17  
    Witam!
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie sie tematem.Użyłem do odzysku programu BadCopy Pro i niestety jak i pozostałych tu zaprezentowanych pliki sa odnalezione lecz nie dają sie skopiować łapki mi opadają
    dziękuję i pozdrawiam
    r.s
  • Spec od komputerów
    Chyba nie za bardzo ci zależy na tych plikach, bo nie wykorzystałeś wszystkich możliwości.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Ale ja nie mam linuxa nawet nie mam znajomych z linux-em wszyscy niestety jadą na win xp pro :-(
    pozdrawiam
    r.s
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam, ściągnij slax:
    http://www.slax.org/download.php

wypal obraz i uruchom z płyty. Wszystko jest prosto opisane, ale gdybyś się zgubił, to wtedy kiedy trzeba będzie coś wpisać, wpisz:

root [enter]
    toor [enter]
    startx [enter]

;)

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Poziom 11  
    Spróbuj na innym kompie, jak nie pójdzie, to jeszcze na innym.
    Jak to nie pomoże, to pozostaje wyrzucić do kosza :-)