Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z touchpadem w acer aspire 3610

16 Sie 2006 23:06 6918 13
  • Poziom 11  
    Objaw jest taki że touchpad nie działa (a właściwie przestał działać) .
    Próbowałem instalować nowe sterowniki ale nic to nie pomogło .
    Jak podłączyłem zwykłą mysz laptop normalnie ją wykrył i działała .
    Co zrobić????? :cry: :cry: :cry:
  • Poziom 19  
    A przyciski lewy i prawy działają?
  • Poziom 11  
    nie działa ani jeden ani drugi , i to co robi za kółko tesz nie
  • Poziom 19  
    Miałem ostatnio w serwisie takiego acera z dokładnie taką samą usterką.
    Trzeba go całego rozebrać i poprawić taśmę idącą od tochpadu do płyty, pewnie na skutek wilgoci zaśniedziała, właściciel owego sprzętu zażekał się że laptop nigdy nie został zamoczony, ale po rozebraniu go i wyczyszczeniu styków propanolem lub innym spirytusem zaczeło wszystko działać. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    moj nie był niczym zalany , zachlapany itd.itp. ale mógłbym to sprawdzić tylko
    , że nie wiem czy da sie to rozłożyć nie tracąc gwarancji (plomby)
  • Poziom 19  
    No to jak jest na gwarancji to w czym problem???
  • Poziom 11  
    w tym że jestem z wawy a kupiłem hen daleko i dużo czasu to zajmie

Dodano po 1 [minuty]:

może jednak to bardziej coś z oprogramowaniem????
    Jeśli będą jakieś pomysły- piszcie!!

p.s.leeonP.H.U dzięki za pomoc - jeśli nic nie pomorze to pójdzie na gwarancje
  • Poziom 11  
    oki zawsze to jakiś pomysł- ale mi chodzi o to że to coś z oprogramowaniem jest nie tak na 99% tylko nie wiem co
  • Poziom 15  
    OK, zanim dobierzesz się do bebechów to może podaj więcej szczegółów? W jakich okolicznościach touchpad przestał działać? Po restarcie, resecie, czy instalacji myszki, a może w trakcie zwykłej pracy?
  • Poziom 11  
    wcześniej z komputera korzystała osoba niewprawiona i narobiło si mnustwo wirusów - objaw był taki że komp włączał sie i zacinał , próbowałem wiec trybu awaryjnego - w końcu pozbyłem sie problemów , ale pojawił sie nowy z touchpadem ,a dokładniej po kilku wyłączeniach "guzikiem" przestał działać .

• Poziom 21  
    czy widać urządzenie w mendżerze urządzeń??
    czy sa tam jakies wykrzykniki itp??

apropo gwarancji, nie ważne gdzie mieszkasz, wystarczy zadzwonić na infolinię, a czas oczekiwania to i tak zawsze min. 14 dni

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    A wiec po resecie przestał działać. Mam nadzieje że przeskanowałes dokladnie caly komputer programem antywirusowym, a tak miedzy nami, to zapytaj tą "niewprawioną" osobe po jakich stronach chodziła, to dowiesz się skąd wirusy ;_)
    Teraz to masz rację, to będzie raczej nawalenie czegoś w systemie niż fizyczne uszkodzenie, chociaż tego też nie można wykluczyć.
    Jeśli instalowanie sterowników nie pomogło to może być ciągle jakiś wirus, który blokuje touchpad.
    Najprostszym rozwiązaniem byłoby zrobienie kopii zapasowych i format oraz ponowna instalacja systemu, wtedy miałbyś pewność że system jest czysty i jeśli wtedy touchpad nie będzie działać, to do serwisu.
    Podałem ci to rozwiązanie, ponieważ rozumiem, że trudno rozstać ci się z komputerem.
  • Poziom 11  
    temat zamykam - zaczeło nieoczekiwanie działać (magia Windowsa)