Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nagrywanie z odtwarzacza VHS?

17 Sie 2006 14:31 1164 8
  • Poziom 14  
    witam
    mam problem. moze dla niektorych blachych?

mam odtwarzacz (starszego juz typu) ma wejscia cinche.
    dalej mam magnetowid (nowszego typu) - niewiem z jakim wejsciem.

teraz chce przegrac kasete vhs na nową.
    niewiem jak popodlaczac kable, co do siebie?

czy odtwarzacz podłączyc do telewizora, a cincha odtwarzacz do magnetowidu?
    czy nagranie nowej kasety trwa tyle samo co stara kaseta, czy nie da sie tego przyspieszyc?
    czy trzeba ogladac ta nagrywana kasete podczas nagrywania czy mozna przelaczyc np na telewizje?

prosze o pomoc!!!
  • Poziom 11  
    Nowe magnetowidy z reguły mają WEJŚCIE/WYJŚCIE EURO-SCART. Najlepsze jest bezpośrednie połączenie odtwarzacza z magnetowidem. Przewód EURO-CHINCH można kupić lub zrobić. Jeżeli będziesz przekazywał sygnał przez TV to nie możesz oglądać czegoś innego. Da się tak przegrać. Nagrywanie musisz wykonywać bez przyspieszenia w normalnym trybie (prędkości). Obejrzyj dokładnie magnetowid. Napewno coś znajdziesz (gniazda do podłączania innych urządzeń). Napisz jake to typy Video. Nie polecam przegrywania za pomocą przewodów antenowych.
  • Poziom 14  
    czyli najlpepiej podlaczyc odtwarzac bezposrednio z magnetowidem?
    i co dalej puścic kasete i wlaczyc nagrywanie bez podgladu?

prosilbym o jakis dokladny opis samego podlaczenia (zeby zatrzymac jakosc orginalu)
  • Poziom 11  
    Ok. Sprawa wygląda tak: źródło sygnału - odtwarzacz łączysz z magnetiowidem za pomocą chinch-ów lub euro. Następnie magnetowid łączysz np. przewodem antenowym do TV. Znajdujesz sygnał na tv dostrajając kanał w TV. Jeżeli zobaczysz to co jest odtwarzane w odtwarzaczu to możesz nagrywać. Przetestuj czy nagrywa. Jeżeli tak to możesz włączyć nagrywanie i przełączyć telewizor na inny kanał - aby oglądać inne programy.
  • Poziom 14  
    OK. spróbuje. DZIĘKI
  • Poziom 14  
    nastepny problem
    magnetowid ma wejscie euro, natomiast odtwarzacz cinche.

ja mam niestety kabel cinch-cinch, co mam zrobic?
    jedynym wyjsciem jest kupno kabla euro-cinch?
  • Moderator
    mandarek napisał:
    nastepny problem

Co Ci odpowiedzieć? Gdybyś spytał, że masz podłączyć urządzenie do sieci a masz tylko kabel antenowy, odpowiedziałbym, że przed jakimkolwiek działaniem musisz zaopatrzyć się w odpowiedni kabel. Ta sytuacja jest analogiczna.

mandarek napisał:
    prosilbym o jakis dokladny opis samego podlaczenia (zeby zatrzymac jakosc orginalu)

Niestety, w technice analogowej zatrzymanie jakości oryginału jest niemożliwe. Zawsze nastąpi pogorszenie jakości.
  • Poziom 13  
    mandarek napisał:
    nastepny problem

Lub przejściówki euro/chinch :D
  • Poziom 21  
    Magnetowid na którym nagrywasz musisz przełączyć na AV , żeby uaktywnić wej. Euro. Bez tego będzie nagrywał program z własnego tunera ( lub śnieg, jeśli nie podłączysz anteny).