Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który tuner do Cyfry+?

17 Sie 2006 17:56 2261 7
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie.

Planuję kupno tunera odbierającego Cyfrę+. Nie interesuje mnie edukacja, chodzi o pełnowartościowy odbiór legalnego pakietu Cyfra+, ewentualną możliwość rozbudowy o splitter.

Oczywiście zależy mi na stabilnym odbiorze i przekazywaniu uprawnień do karty. Ale mam jeszcze kilka wymagań co do mojego przyszłego odbiornika:

1. EPG umożliwiające rezerwację programu do nagrania (przynajmniej jeden dzień naprzód).
    2. Timer, umożliwiający rezerwację audycji z ręki (jak w tradycyjnym magnetowidzie).
    3. Poprawna obsługa napisów dialogowych na kanale Canal+. Chodzi mi przede wszystkim o ich czytelność W załączniku pokazuję jak wyglądają napisy na moim obecnym tunerze (są moim zdaniem OK).
    4. Tuner nie powinien się wieszać. Na swoim Philipsie mam czasami taki objaw, że obraz zaczyna przemieszczać się skokami, co trzy klatki. Dzieje się tak na niektórych kanałach i raczej rzadko, ale bywa irytujące. Musiałem skasować kilka filmów z powodu tej usterki. Zaznaczę, że poziom sygnału mam dobry (60% zgrubnie, 90% precyzyjnie) i zmieniałem konwerter, więc jest to wina odbiornika. Ktoś już zresztą o tym pisał na tym forum.

Mam jeszcze dodatkowe pytania dotyczące timera:
    Zależy mi na tym, aby tuner przełączał się na wcześniej zaprogramowany program samodzielnie wówczas, gdy pracuje na innym kanale. Oczywiście powinien się również włączać, gdy jest wyłączony, ale to chyba standard.

Na koniec: czy tunery Ferguson z linii 6xxx, 7xxx posiadają możliwość rezerwacji nagrań poprzez EPG?

Dziękuję i pozdrawiam.

ArtS
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    moim zdaniem wystarczy ci kupić jakiegoś fergusona z seri 63 lub 70,73.mają czytniki kart,a i ewentualna edukacja jest możliwa i bardzo łatwa.pozdro
  • Poziom 14  
    A nie myślałeś nad kupnem jakiegoś pioniera bardzo dobre tunery jesli chodz i o odbiór cyfry.A co do twojej listy to wybrał bym fergusona marka dość popularna a moduły dostępowe owinny dziłać z kartą cyfry bez problemu.
  • Poziom 10  
    [quote=ziutostar]A nie myślałeś nad kupnem jakiegoś pioniera bardzo dobre tunery jesli chodz i o odbiór cyfry.A co do twojej listy to wybrał bym fergusona marka dość popularna a moduły dostępowe owinny dziłać z kartą cyfry bez problemu. [/quote]

Nie znam Pioneerów. Jeśli posiada timer oraz poprawnie (i czytelnie) wyświetla napisy dialogowe z Canal+, to chętnie to rozpatrzę. Czy można gdzieś znaleźć instrukcję do Pioneera?

Fergusony, jak się okazuje, nie pozwalają na zaprogramowanie audycji do nagrania. I to jest ból, bo praktycznie nie oglądam telewizji na żywo.

Przy okazji: zmieniłem trochę treść pierwszej wypowiedzi, gdyż okazao się, że wymienione przeze mnie tunery nie spełniały wszystkich wymagań. Dorzucę jeszcze jedno: nie jestem zainteresowany edukowaniem tunera, do rozpatrzenia jest jedynie splitting. Posiadam legalny pakiet C+.

Dziękuję i pozdrawiam

ArtS
  • Poziom 15  
    Nie ma jak dobrze sprawdzony Dreambox. Model nawet najniższy.
  • Warunkowo odblokowany
    Jeśli chodzi o zwisy i klatkowanie to każdy dekoder tak ma. Ja mam pionka 1430 i tak się co jakiś czas dzieje. Nie spotkałem się z dekoderem który by nie miał takiej przypadłości ;]
  • Poziom 25  
    Na twoje wymagania polecam dreamboxa 7000 troche starsza wersja ale bardo udana i ma możliwosc zamontowania twardego dysku gdzie moglbys nagrywac swoje ulubione audycje jak i programy, EPG na tydzien do przodu zreszta sprzet oparty na linuxe procek 350.Ale cena powyzej 1000zl uzywany przejrzj oferty na allegro moze cos znajdziesz dla siebie.
  • Poziom 10  
    jesli chcesz miec możnośc nagrywania - niemal nieograniczoną! - i dobrą jakość tunera, to polecam Golden Interstara 7800 CRCI z oprogramowaniem UCAS.
    tuner znakomity za swoją cenę (430 zł).
    mam, uzywam, choc nieco inny model (GoldenInterstar 8300 CI) - to mój czwarty odbiornik. po Humaksie, pod względem funkcjonalnym i jakościowym drugi na liście.
    warto.
    poszukaj w necie, kto to sprzedaje.
    serwis w Polsce znakomity: szybki i rzetelny.
    (dla mnie tez wazne jest słuchanie radia, i tutaj GI jest b.dobry: dobrej jakości dźwięk, bezproblemowe - nie tak jak w Fergusonach - przełaczanie na kanały radiowe).