Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXUS V3100 + czujnik mikrofalowy dwustrefowy

17 Sie 2006 21:38 3305 5
  • Poziom 15  
    Mam zamiar kupić sobie taki alarm, ale nie wiem czy da się do niego podłączyć czujnik mikrofalowy dwustrefowy. W sklepie dowiedziałem się, że nie, ale na tym forum są osoby które montują i sprzedają te alarmy, więc może dowiem się czy naprawdę nie ma takiej możliwości, czy tylko nie przewiduje tego instrukcja. Ciekawi mnie również, czy faktycznie cyfrowe czujniki pochylenia są dużo lepsze od zwykłych wstrząsowych.
    Pozdrawiam Wszystkich na Forum
  • Poziom 14  
    Co do dwustrefowej mikrofali to zastanow sie czy jest to dobre rozwiazanie. Pytanie najbardziej chyba istotne w tym temacie to to gdzie zazwyczaj parkujesz samochod, bo jezeli jest to miasto lub parking przed blokiem to szczerze odradzam. Chyba ze mieszkasz w mniejszej aglomeracji i juz przemyslales to rozwiazanie. Ale mam dla Ciebie jeszcze lepsze wyjscie, jezeli chcesz miec zupelny bajer to podlaczasz normalna mikrofale do wejscia czujnika od funkcji przywojak kierowce. I w ten sposob masz zaje fajna opcje. W momencie gdy ktos sie kreci przy samochodzie nie wzbudza alarmu a twoj pilot LCD daje ci info,ze ktos sie kreci. A w momencie kiedy ktos sie zblizy do samochodu to i tak gdy wzbudzi sie mikrofala syr da 1 syg informujac o wlaczonym alarmie. W razie niejasnego opisu daj znac to sprobuje ci to jasniej wytlumaczyc.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Mieszkam w sporym mieście i myslałem oczyms takim, aby I strefa mikrofali pikała syreną pn po dotknięciu samochodu a II strefa zabezpieczała wnętrze i wzbudzała normalny alarm.Nie bardzo znam się na alarmach więc mogę coś mylić. I strefę chciałem podłączyć tak jak radzisz, t.zn. zamiast przywołaania a II w miejsce dla czujnika dodatkowego. Mikrofala podłączona tak jak piszesz chyba nie włączy normalnego alarmu, choć gdyby piknęła syreną to też nie byłoby źle, tylko czy przywołanie kierowcy daje takie pikniecie, mam tylko opis EXUSA ze strony CARSAFE.PL ( i schemat połączeń od któregoś ze sprzedawców ) a tam o ty nie piszą. Czy takie podłączenie o jakim piszę będzie włączło normalny alarm po zbliżeniu do jamochodu, czy zadziała tak jakbym chciał, t.zn. piknięcie po zbliżeniu a alarm po wejściu do samochodu. Ciekawi mnie też, czy da się tak wyregulować mikrofalę, żeby reagowała dopiero na dotknięcie a nie reagowała na blisko przechodzącego człowieka. Czy czujnik wstrząsowy CW-02 z zestawu V3100 jest czyjnikiem cyfrowym a jeżeli nie to czy warto zastąpic go czujnikiem cyfrowym i co by sie na tym zyskało ?
    Dziekuje za rady i bardzo prosze o wyjasnienie moich wątpliwości. Tak jak pisałem nie bardzo znam funkcje alarmów a nie chciał bym zrobić głupiego zakupu.
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Co do CW-02 to nie jest czujnik cyfrowy i odnosnie czujnikow wstrzasu to osobiscie nie slyszalem o wstrzasowych czujnikach cyfrowych. Co do mikrofali to raczej ciezko ja tak wyregulowac by dzialala na dotkniecie samochodu. Czujnik mikrofalowy podczas dzualania wytwarza pole ktore jest okregiem i ze wzgledu na to nie da sie wyregulowac tak by dzilal ten czujnik z kazdej strony samochodu na ta sama odleglosc. Jesli mieszkasz w miescie to odradzam montaz czujnika mikrofalowego tak czy tak. Nie potrzebnie bedziesz bioedal do okna albo do samochodu. Nawet jezeli jest to czujnik dwu strefowy czy nawet jezeli podlaczysz mikrofale do wejscia czujnika przywolaj kierowce. Moim zdaniem powinienes do calego zestawu dolozyc jedynie czujnik ultradzwiekowy UD-08, ktory produkuje tez Exus. Chroni on w calosci przestrzen w samochodzie zn kabine , wiec jak ktos czu zbije szybe czy otworzy drzwi a nie zareguja czujniki krancowe w drzwiach to ten czujnik wzbudzi alarm. A w zestawie jest czujnik wstrzasu dwu sterefowy. I jak odpowiednio go ustawisz to bedzie dzialal tak ze na drobne dotkniecia samochodu lub uderzenia bedzie reagowal pre alarmem czyli krotkim piknieciem syreny. Nie bedziesz sie stresowal jak ludzie beda tylko przechodzic i potraca samochod, bo nie bedzie reagowal pilot LCD. Jak nawet sie wlaczy pre a;larm to odstraszy potencjalnego zlodzieja. Wydaje mi sie ze ta opcja jest jak najbardziej ok. Jakies pyt to pisz.
  • Poziom 15  
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Trochę mi się rozjaśniło.
    Nowe pytania pojawią się pewnie po zakupie alarmu.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Nie ma problemu
    Pozdrawiam