Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na 45cm :]

Adam8888 19 Sie 2006 02:28 14311 109
    qscgu
    Poziom 34  
    nie no az tak zle to nie jest z stxami... miedzy bajki wkladam klejenie w grarazu... domyscie sie dlaczego... to nie jest tak ze jedna firma jest lepsza od drugiej tylko sa poszczegolne modele, ich przeznaczenie, i preferencje sluchowe uzytkownika. tzn nie mozna porownywac 18-120-6SW do 18 ale calowego RW1800 bo to wiadomo nie te przeznaczenie. jednemu bardziej bedzie odpowiadac bardziej kopiący bas a innemu gleboki nieco przeciagajacy, stx ponizej tej 18 ma ciankie glosniki ale sama 18-120-6SW jest calkiem dobrym glosnikiem, tak samo 32-300-4SC i 30-300-4AP, u alpharda mamy serie LW CW i estradową RW ktora ponoc jest bardzo obiecująca za stosunkowo niską cene, jakosc wykonania... hmm tu jest roznie, jeden sobie wyrobi zlą opinie o STXie bo trafil mu sie felerny exemplarz i odkleil mu sie resor, a jednemu alphard przysle krzywo przyklejony resor dolny i cewka bedzie trała... co do firm to nie mozna ich tak porownywac, mozna co najwyzej porownac podobne modele roznych firm np cw 1202C i 30-300-4AP...
  • Osprzęt kablowy
    Tomek515
    Poziom 21  
    Jak się trafi uszkodzowny STX z odklejoną membraną, albo Alphard z krzywo przyklejonym zawieszeniem to się nie zraża tylko się to wymeinia na nowy bo to obejmuje gwarancja!
    jethrotull
    Specjalista - konstrukcje gitarowe
    Autor urządzenia wspomina tylko o jego niezwykłej skuteczności nie wspominając o rzecy najwazniejszej: czy bas generowany przez suba jest selektywny. Słyszałem ostatnio coś takiego i bas zamiast krótkiego kopnięcia brzmiał jak przelatujący helikopter.
    A w ogóle moim zdaniem coś takiego się w ogóle nie nadaje do słuchania normalnej muzyki, chyba że ktoś lubi umcyk umcyk itp szajs.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
  • Osprzęt kablowy
    qscgu
    Poziom 34  
    STX nie robi membram tylko je zamawia jesli juz, a myslisz ze ona jest taka ciekawa ta jego membrama? ciezka... a to nie jest porządane na estradzie, co do konstrukcji to rzeczywiscie powinien najpierw obic a potem pokazac, nie ma szans 15" stx nie ma szans z tym RW

jethrotull: nie slyszales tego glosnika to sie NIE WYPOWIADAJ!

Tomek515: wiadomo ze sie odda na gwarancje... ehh ale juz sie wyrobi opinia o firmie
    Duchu22
    Poziom 14  
    Jak dla mnie "szafa grajaca" :) Trzeba zrobic uchwyty do noszenia, no chyba ze bedzie gdzies na stale. Co z kabelkami ? Z tylu jest jakis terminal ? Na koniec kocyk i bedzie bardzo fajny sprzet imprezowy!
    <SUB>
    Poziom 13  
    hehe trzeba by stworzyć oddzielny dział, bo to juz któraś z kolei kłótnia ALPHARD kontra STX i te śmieszne posty które tu można poczytać: D
    Adam8888
    Poziom 11  
    Juz zaniedlugo bede obijał Suba :]
    A w przyszlosci czyli w zimie robie drugiego i zamawiam dapa 1600 :]
    Szkoda ze niktózi nie slyszeli tego glosnika a go krytykuja
    Wiadomo ze to nie jest firmowy glosnik za 1000zł
    Ale jak za 240zł nie widze innego rozwiazania :]
    Tylko wiadomo trzeba go dobrze zasilic . Bo ludzie zasilaja takie cos wzmacniaczem 100W <smiech>
    A co do STX nie mialem wiec sie nie wypowiadam
    Caleb_
    Poziom 33  
    stx nie ma w swojej ofercie "estradowej" 18-tki, wiec na nic tu porownanie z stxem... nie wiem jak jest ze sprawnoscia alphardow estradowych, ale stxy maja ja o wiele za niska, zeby moc nazywac swoje glosniki estradowymi (co to jest 93-94dB na estradzie dla 15' calowego glosnika?).
    jakubbilski
    Poziom 16  
    prosze panstwa, ktos tutaj nasmiewal sie z ocen typy "glosnik mi sie nie podoba". a wiec jeszcze raz pisze: GLOSNIK MI SIE NIE PODOBA!!!
    nie chodzi o to, ze to stx, czy alphard, czy inny. chodzi o moja subiektywna ocene wygladu glosnika- wg mnie kopulka przeciwpylowa jest nieproporcjonanie mala w stosunku do srednicy membrany. nie podoba mi sie to wizualnie, slyszec, glosnika nie slyszalem. uprzedzam powszechne docinki stx vs alphard- kazdemu ma prawo cos sie nie podobac- niektorym nie podobaja sie GDWK tonsila, mnie niezbyt podobaja sie te zolte stx-y, "baranki" alpharda... w koncu ocena wizualna opiera sie na odczuciach subiektywnych- nie majac okazji slyszec konstrukcji, opieram sie jedynie na ocenie wizualnej. a jesli nie podoba mi sie niedokonczona konstrukcja z brzydkim (wg mnie) glosnikiem, to trudno zebym wystawil 5+\6 jak jeden z kolegow.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    DarekMich
    Poziom 15  
    nie jestem specjalista w tej dziedzinie, ogladam czasem konstrukcje z dzialy DIY, ale co jak co, czy sklejka(czyt. deska) pochodzaca z mebli, czy tez sklejka(tu rowniez czyt. deska) ktora jeszcze nie stala sie meblem(w 99% przypadkow tak one koncza), czy ma okleine czy tez i nie, to zagra inaczej. chyba kazdy widzial takie deski rozciete, w srodku tylko wiory i klej, jedyne czego mozna by sie uczepis to w sumie moze grubosci wykorzystanych scianek i to wszytko, a czy glosnik jest papierowy czy nie to jak dla mnie nie ma znaczenia, jezeli nie przekroczy sie jego (tj. glosnika) parametrow wytrzymalosciowych(glownie chodzi o moc), to i tak bedzie gral tyle ile mial grac, a wy od razu, ze zaraz porwie sie, albo zbutwieje czy jeszcze cos innego, skoro te wasze STX itp, sa takie idealne, to czemu wiekszosc (czytaj prawdziwych) estradowych kolumn, sa robione na glosnikach gigantycznej wielkosci(m. in. 45cm), ale wlasnie na papierze, waszym zdaniem to firmy majace niekiedy ladnych kilkadziesiat lat praktyki badan, doswiadcze itp, to nie wiedza co robia, wezcie sie wszyscy poslychajcie(mam namysli te konkretne osoby) albo poczytajcie co sami piszecie, samokrytyka jest najwazniejsza, a osoba jest tym madrzejsza im bardziej potrafi sie smiac z wlasnej glupoty, przynajmniej ja tak mysle, co do konstrukcji, glosnik prezentuje sie fajnie, co do obudowy jak by ja pomalowal, jakas wykladzinka, czy moze jednolita okleina zalatwi sprawe, i tyle przynajmniej sie odwazyl cos zrobic, a nie jak pewnie czesc z was sama teoretyka. Pozdrawiam Darek
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    Adam8888 :arrow: Wyszla ci poprostu kosteczka... Ostatnio mnie cos wzielo i takie mi sie bardzo podobaja. Obij to teraz okleina do kolumn estradowych a nie jakims dywanem... Daj na caly przod krate nei samochodowy gril. Jak nie chesz cheby kogos glosniki interesowaly albo nie zmokly to daj gabke dzwiekoprzepuszczalna. Odpowienie raczki narozniki. I bedzie miodzio sub. Jedyne co mi sie nie podoba to malo ekonomiczny glosnik. ALe 18stka fajnie muli dzwiek...

PS: Mozna pozniej wymienic tego alpharda na jakis pozadny glosnik typu BEYMA, czy RCF bo chyab wyzszych nie oplaca sie. Ale mam nadzieje ze na alphardzie zarobisz na cos lepszego.

A teraz moje 3 grosze do dyskusji co lepsze :

Widze ze sie rozwinela dyskusja na temat STX kontra alphard.

Wydaje mi sie bezsensowna. Dlaczego.
    Popierwsze cena

Alphard RW1800 roznie od sklepu 450-500zl http://www.alphard.pl/product/234/29

STX 38-300-X-AE 185zl.

CZyli za jednego RW1800 mamy min. 2STX38-300.

Moc subów na alphardzie bedize 175W a efektywnosc 95dB.

MOc subów na STX38-300 bedzie 1200W i 97dB efektywnosci.

Pozatym dwa glosniki to dwie membrany a o ile wiem to dwie 15calowki maja wieksza membrane od jedenej 18stki.
    Dokladnie to sie prezentuje tak:
    SUB 2xSTX38-300 ma powiezchnie 1628 cm2
    SUB 1XRW1800 ma powiezchnie 1300 cm2

Pod kazdym wzgledem zastosowanie STX jest bardziej oplacalne.

Jezeli sie czepiac rozmiarów skrzynek pod dwie 15stki a jedna 18stke to bylo by tak :

2x15" potrzeba ok 180-200L
    1x18" potrzeba ok 160L

Nie ma takiej masakrycznej roznicy. POzatym mozna zawsze zrobic zamiast jednego suba na 2x15 dwa suby na 1x15". Zawsze to poreczniej i mozna lepiej rozstawic wrazie czego rozdzielic na dwie imprezy. Tylko wtedy wchodza koszta obudowy...
    qscgu
    Poziom 34  
    nie oplaca sie w tym przypadku STX jesli zakladalibysmy uzycie 2x15 bo i efektywnosc bedzie mniejsza a buda wieksza i cena wieszka... RW wygrywa tak jak powiedzialem a czy kupisz RW z kopulką z napisem alphard czy nie to i tak bedzie ten sam glosnik a cena 2 razy wieksza
    Adam8888
    Poziom 11  
    nie ma napisu alphard na kopółce :)
    qscgu
    Poziom 34  
    to nie ma roznicy bo to jest ten sam produkt tylko ze niby oryginalny ma na kopolce alphard ale to ten sam produkt tylko inny importer albo dystrybutor
    romoo
    Użytkownik obserwowany
    Dobrze się stało że w końcu porozdzielali DYI bo bierze mnie irytacja jak jakiś STXFAN tłumaczy całemu światu wyższość głośników STX nad Alphardem.
    Koleś zrobił paczkę z mebli swojej ciotecznej kuzynki której nie widział nigdy na oczy !
    I co z tego, 50 zł na płytę wiórową mu zostało w kieszeni a niby z czego miał zrobić z patyczków po lodach? Czy audiofilskiej sklejki zestalonej z karaluchów w okresie godowym!
    Jak tylko oklei kocykiem to pudło to odrazu przelew punkcików idzie odemnie na jego konto, bo już się on dośc wyczytał tutaj lamentów gości którzy nie mają pojęcia o membramach głośnikach itp!
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    qscgu
    Poziom 34  
    a jak! polowa ludzi zmysla z przeczytanych postow, widząc alphard ucieka i oczywiscie zabiera ze sobą innych niedoswiadczonych - metafora taka. poprostu rozglasza mity i odrazu odradza głosnik po firmie a co z swietną serią LW i jeszcze lepszą poprawioną nową serią LW a CW? A co do porownania STX 2x15" i ALP 1x18" to widac odrazu kto wygra... RW1800 bo nie potrzebuje generatora zeby go zasilic i skromne 300W mu wystarczy efektywnośc przypuszczam ze rownierz będzie wieksza, pomimo ze alphard kiedys mial dosc spore szczeliny to teraz ma je ciasniejsze niż STX a co za tym idzie jest lepsza przewodność ciepła, prosze sie nie sugerować malym magnesem, STX daje duże magnesy bo ma dosc szeroką szczelinę, STX w sumie tez nie jest zly wiadomo ma dobre i kiepskie serie tak jak alphard... poprostu wszystko zalezy od potrzeb, kieszeni i przeznaczenia...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    ALTON
    Poziom 38  
    Wypowiem się na temat niektórych wypowiedzi w tym temacie (będą wiedzieli o kim mówię). Według mnie gówno widzieliście a się odzywacie. Jak polowa osób zauważyła nie macie żadnego ale to ŻADNEGO pojęcia o tym głośniku (widzieliście go wogóle na oczy?). STX ? Przecież stx to dno dna składane w piwnicy. STX wytrzymalszy ?. Co nazywacie wytrzymałością ? Nawalone kleju tyle że rozlewa się po resorze? Linki do cewki średnicy nitki ? Śmieci pod resorem :?:... to woła o pomstę do nieba no ale... STX RULEZ .. Nawet nie można tego skomentować.

Odnoście wąskiej szczeliny - ciepło zostaje lepiej odprowadzane z cewki.
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    TERAZ TO MNIE KREW ZALAŁA DOSŁOWNIE...

Przegiąłeś Młody Elektronik, przegiąłeś pałę - najeżdżasz na firmę,która nagłośniła ten kraj i wiekszosc urządzeń radiowo-telewizyjnych w tym kraju.Weź stary tv z wysypiska - wymontuj głośnik - zapewne to Tonsil i zapewne jeszcze działa,czego NAPEWNO nie uświadczyłbyś gdybyś tak Stx znalazł.

Sam magazyn i warunki w jakich sie głośniki przetrzymuje są wiecej warty nizcała "manufaktura" Stxa.

Ba to firma,której paro letnie głosniki zmiatają te Stx padaki - poczytaj test GD 38/300 Tonsila VS. 38/300 Stxa i przeprowadzony przez Barthezza w komorach pomiarowych Tonsila i nie pier.....ol głupot.Te padaki sie rozkleiły poprostu a Tonsil dalej "zasuwał" i to na 500w,czyli mocy o wiele wiekszej a miedzyczasie klej zasychał na rozklejonym Stx - warunki tropików.Brzmienie Stx a raczej jego brak spowodowany tym,ze obok grał Tonilowski 38/300 pozostawiało wiele do życzenie - najpierw trzeba by 2-3 te padaczki,zeby przeszczekać Tonsila i dopiero o "brzmieniu estradowej:D serii Stx" rozmawiać.

Tonsil to klasa głosniki prawie,ze HAND MADE czyli ekstraklasa - NAJLEPSZE głosniki wykonywane w Polsce i nie tylko zresztą - świadcza o tym ilości sprzedawane za granice.

Tonsil robi głośniki za 40zł i sprzedaje za 250 - śmieszne - tam membrana jest nieraz wiecej warta niz 40zł bo jest to membrana a nie "produkt membranopodobny" jak w przypadku Stx.Śmiem twierdzić,ze zaciski w komplecie takich głośników za 250zł są wiecej warte niż membrana Stxa.

Widziałeś fabrykę Tonsila kiedyś?Nie to żałuj-ja tam byłem a Stxa też zwiedziliśmy-brak słów.Cena Tonsila wysoka - JAKOŚC tworzona przez BARDZO kompetentnych ludzi (w przeciwieństwie do Stx) KOSZTUJE i jest NA LATA i masz pewność,ze nie obudzisz sie z przysłowiową "ręką w nocniku".

Mysle,ze nie masz co najeżdżać na Barthezza - człowiek zaprojektował wiecej kolumn niz tych na których Ty grałeś i jestem przekonany,ze jego BP 6th zniszczy wszystko na Stx,wiec PROSZE Cie nie pisz MOIM DOBRYM ZNAJOMYM jak o pierwszym lepszym "Stx-kozaku" bo niestety wątpie czy kiedyś osiągniesz ten poziom wiedzy i doświadczenia.

Pozdrawiam
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    Ty napewno nie osiagniesz...

Ciesze sie z tego ze tonsil upada. Bo coto za glosniki on produkowal jak po 10 latach trzeba wymienic bo piankowe zawieszenie obleci...Pozatym malutkie ceweczki z duzymi membranami ciekawe polaczanie. Dodatkowo liniowe wychylenie w granicach 1mm a potrafily sie rozbujac do 6mm. I nawet sporo za duzy wzmacniacz nie potrafil ich opanowac...technologie lat 50... propoja dzis ciagnac jeszcze...

DLa przykladu ladne i bardzo chwalone altusy300. Przekrzyczelismy kolumienkami SONY na 16cm glosniku basowym , 10cm sredniku i driverku. ALtusy dudnily i pierdzialy a sony czysto i mocno mimo ze 3 razy mniejsze...

Pozatym bylo juz tu kilka ludzi którzy byli znacznie bardzie wykszałceni od barthezza i zostali usunieci z forum za to ze wiedzieli co pisza a nie dostowywuja sie do innych na forum. Mial byc projekt amnestii ale wyzsza spolecznosc forum zadzialala....

Prawda jest taka ze rozsadny czlowiek nie bedzie sie wachal co kupic tonsila czy beyme... Wybierze to co jest pewne fime z doswiadczeniem i uktora bez problemu utrzymoje sie na rynku. Gdzie maja technologie i nowoczesne glosniki...

GDN38/300 kiedys go mialem... Wybitnie z niego zadowolony nie bylem. Typowy garnek... Gral bo gral... SLyszalem ten BPth6 tonsila. I za te pieniadze wolal bym kupic jednak SRX cos urzywanego...

Wybaczcie... ale jak napisalem wyzej jedizecie po opinni innych ludzi a nie po tym czego sami doswiadczyliscie...tak jest wygodniej dla was bo forum was lubi...bo sie zawsze zgadzacie...bo jak ktos smie sie sprzeciwic to go zjedizecie...razem...
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany
    I tu sie mylisz bo pierwszą oobą,która zaczęła tu zjeżdzać kogokolwiek byłes Ty niestety.

Czy ja napewno nie osiągnę hmmm pewnie nie bo to wymaga czasu,którego nie mam ale czerpiąc wiedże od Barthezza(co też powoli czynie) napewno dalej zajde niż Ty - TO NIE ZŁOŚLIWOŚC ale musiałem napisac to bo Elektronik pomyśl - jak mozesz mieszać z błotem i obgadywać czlowieka,który zarabia na życie pracując przy projektach kolumn (sporej częsci)w najwiekszej i najlepszej Polskiej firmie głośnikowej-niedorzeczność.

Nie trzymam za nikim ale wiem jaką wiedze ma ów osoba dlatego sie wtrąciłem.

Osobiście też bym wybrał Beymę a nie Tonsila jak Ty bo tą firmę poprostu UBUSTWIAM - nie stać mnie na PD ale napewno mając do wyboru : Beyma,Eminence,Celestion,Selenium - wybieram Beyme i TR1530 od Celestiona- - bajka.

Uważam,ze powinieneś na PW sprostowac z B tą sprawe bo robi sie niepotrzebny syf.

WRACAJĄC DO TEMATU - ludzie co wy chcecie od tego suba - chyba nie każdego stać na nowe płyty robiąc suba eksperymentalnego,wiec logiczne,ze kolega wziął co ma pod ręką.Zresztą to bedzie obite a nie słyszałem jesszcze o starej płycie meblowej ustepującej nowej.WG. MNIE SUPER SPRAWA TEN SUB - osobiście nie lubie tego głośnika bo on bardziej "dudni niż szybko kopie" ale NAPRAWDE GRATRULUJE - zmieciesz tym każdego Stx w br.Tylko CZEKAM aż ktoś zrobi takiego suba na Alfredach 2x18" i sie podzieli tym.No i przedewszystkim zdąży nacieszyć w przeciwieństwie do Stshit.

Pozdrawiam i gratuluje konstrukcji.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    mlody_elektronik
    Poziom 27  
    wzmacniacz jaki uzylem do tego to byl SHARP SX8000 pod altusy podlaczony pod amlituner SONY STR-780QS i bezposrednio kolumny sony pod amplituner. Na poczatku myslalem ze to sharp cos zawodzi wiec zamiast niego podalczylem DAP1200 i tez tak sobie gralo ale juz lepiej tylko nie wytryzmaly te altusy po 2 godz ...impreza byla i troche popili wszyscy padlo cos w nich. A mialy moze ze 3 lata. Wtawilismy je do garazu i tak staly az wkoncu ktos je rozmazal samochodem po ziemi...

Jakosc dzieku z kolumn sony byla nieporownywalnie lepsza. I i bas nizszy. Fakt faktem ze graly ciszej ale jak staly cztery kolumny to nie zagluszaly sie na wzmajem... Nie moje byly wiec nie bylo mi szkoda.. Moj byl DAP ale jemu nic sie nie stalo...