Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub na 45cm :]

Adam8888 21 Sie 2006 11:58 13945 109
  • #61 21 Sie 2006 11:58
    168931
    Użytkownik usunął konto  
  • Servizza
  • #62 21 Sie 2006 11:59
    micho a
    Poziom 35  

mlody elektronik ale żes dosrał........nawet nie porównój sony do tonsila..........sony to badziewie firmowane przez niby japońskiwe rozbierałem kolumienki 16+10cm+kopułka i powiem ci że ten 16 cm to jakością nie dorastał do 777 nawet.......maleńki magnesik cewka jak w gdwt tonsila tylko szpanerskie wielkie zawieszenie gumowe że niby duże xmax ciekawe jakim cudem.........

tonsil jest drogi fakt ale za jakość sie płaci proste ?? zresztą kto ci każe kupować nowe na allegro kupisz tonsila za grosze kiedyś był idealny gdn 25/80/1 za31 zł !!!!!!!!!!! za tyle nawet 777 25 cm nie kupisz......... a nie zapominaj że w ten sposób też napędzasz firmie klientów bo ilu jest takich co nie umieją zregenerować głosników rozsypie im sie sprzedadza dołoża kupią nowe ...........

ja życze stxowi żeby sie zacząl rozpadać.........bo za podejście do klienta i te gdn 38 podnoszenie cen itd to należy im sie taki kop w 4 litery że ............

a że tonsil upadł to smutne a nie radośc upada nasza elektronika a ty sie cieszysz ????????!!!!!!!!! nie mamy już nic czym moglibyśmy sie szczycić ...............

jeżeli altus 300 ci dudnią to chyba potrzebujesz zejścia do 10hz...............

• #63 21 Sie 2006 12:40
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Jak czytam wszystko co tu zostało napisane to aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera i ziemniaki w piwnicy zakwitają...co chwilę widzę na tym forum jakies wojny tonsil kontra alphard kontra stx kontra inne g. to aż mnie skręca...bo to forum niedługo osiągnie spód dna...kupiłeś stxa,jestś z niego zadowolony to dobrze ale do cholery przestań jebac na tonsila że jest g bo wyciągłes z szafy 30 letnie tonsile w którym posypało się zawieszenie i porównujesz...ja to bym się cieszył jakby ten durny STX upadł tak szybko jak się pojawił...wtedy może ludziska znowu zaczęłyby kupować tonsile i nie było by wojen stx kontra tonsil...tonsile według mnie grają super i nie wyobrażam sobie po prostu tego jak jakieś wymuskane tandetne chińskie gówno marki SONY na głosniczkach 16cm może lepiej grać od altusów 300 na basowcach 30cm...przecież to się w głowie nie mieści takie porównanie :!::!::!:

Nic zero szacunku dla polskiego przemysłu elektroakustycznego... gdyby nie tonsil to twoja babka by sobie radia nie posłuchała ani telewizji nie pooglądała z dzwiękiem,tak samo ojciec...tonsil jest z nami pół wieku i przez tyle lat produkował dobre produkty elektroakustyczne choćby znakomite mikrofony,wspaniałe głośniki gitarowe,estradowe,ekskluzywne kolumny głośnikowe do których się poprostu nie można przyczepić...dopiero teraz w dobie wszechobecnego zagranicznego szitu wszyscy nagle zapomnieli że to dzięki tonsilowi w latach 50tych słuchali radia,oglądali czarno białą telewizje i słuchali muzyki z wieży którą ojciec kupił za równowartość 10ciu wypłat w Baltonie lub Pewexie...nic zero szacunku dla polskiego przemysłu...kupujcie sobie te STXy,Alphardy i inne badziewia tego pokroju i cieszcie się...tyle ode mnie...

• #64 21 Sie 2006 12:48
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zresztya chciałbym zobaczyc dzis Stxa jesli produkowaliby je w czasach jak Tonsil robił głośniki - nawet bys go z szafy nie wyjał bo pewnie by sie w rekach posypał....

• #65 21 Sie 2006 12:54
    Banasiewicz02
    Poziom 31  

Dokladnie :!: rozsypał by się szybciej niż owa drewniana stara szafa :!:

• #66 22 Sie 2006 01:54
    jakubbilski
    Poziom 16  

panowie, nie rozumiem, po co ta klotnia?
    kazdy kupuje to, co chce i na co go stac.
    jak dostaly mi sie w lapska altusy 140 z basami do wymiany, to chcialem wlozyc tonsile, ale mnie nie bylo stac (nadal mam bardziej uzasadnione wydatki), wiec wlozylem stx-y. na razie wystarcza, a dzieki temu mam dzialajace kolumny. na pewno stx-y przewyzszaja o glowe chinskie wynalazki typu altronic...
    z innej strony podchodzac do sprawy sami wiecie, ze wrazenia sluchowe sa subiektywne- wiec teoretycznie lepszy glosnik wcale nie musi komus brzmiec lepiej.
    a stx i tosil to polskie firmy i nie uwlaczajac w niczym tonsilowi uwazam, ze dobrze, ze obie istnieja- jest zawsze jakas alternatywa dla ludzi majacych mniej zasobne portfele.
    nie kazdego stac na "porzadny" sprzet- lepiej miec nawet miniwieze z supermarketu niz nie miec nic. sa ludzie, ktorych nawet na taka miniwieze nie stac. i nalezy o tym pamietac. zachowajmy resztki godnosci i nie przerzucajmy sie tym, ze jedna firma jest dobra, druga nie- to nie ten watek.

pozdrwiam wszystkich
    kuba

• #67 22 Sie 2006 11:21
    ALTON
    Poziom 38  

Jakubbilski masz całkowitą rację. Zobacz jednak o co "poszedł" spór między użytkownikami.

• #68 22 Sie 2006 11:59
    jakubbilski
    Poziom 16  

alton, zaczelo sie jak zwykle- chlopaki zaczeli porownywac glosniki- niestety, troche brakowalo argumentow i trzezwej oceny (m. in. w kwestii cenowej), wiec zaczeli sobie docinac (w realu daliby sobie po razie i by byl spokoj). szkoda, ze takie profesjonalne forum smiecimy tekstami w stylu "zmien na stx, bedzie dobrze", "ktos pracowal w takiej a takiej firmie i teraz doluje inne", "a ty sie nie znasz", "zebys tyle zrobil co ja". panowie! ARGUMENTY!!! SUCHE ARGUMENTY PROSZE!!!
    ja ze swojej strony napisalem, ze ten alphard mi sie nie podoba wizualnie i od razu zostralem przez kogos zaszufladkowany jako fanatyczny obronca stx-a. przeciez tutaj oceniamy konstrukcje glownie po wygladzie wlasnie- przeciez wiekszosc z nas nie ma mozliwosci odsluchu wszystkich uzywanych glosnikow!
    ten dzial jest od tego, zeby oceniac konstrukcje, a nie sie klocic! nawet jesli ktos zaczyna jakis wycieczki slowne, to mozna go zignorowac.
    sam powinienem po prostu odpuscic sobie czytanie tego tematu, w ogole pisanie w nim, ale juz nie moge wytrzymac, jak robimy wszyscy smietnik z profesjonalnego forum! niedlugo dojdzie do docinkow typu "a twoj dziadek sluzyl w wermachcie"... rece opadaja.
    wygadalem sie, juz mi ulzylo.
    pozdrawiam.

PS: oczywiscie, panowie, ktorych zacytowalem- bez urazy. ja tez skladam samokrytyke :)

• #69 22 Sie 2006 12:03
    qscgu
    Poziom 34  

haha znow ten spor... STX kontra Alphard przerodzil sie w STX kontra Tonsil... hahaha ludzie to jest ŻAŁOSNE! kazdy głosnik jakos gra jednemu sie bedzie podobal drugiemu nie, wszystko jest względne i to nie firma decyduje jak bedzie głosnik gral dlatego porownanie calych firm nie ma sensu, mozna porownac co najwyzej konkretne modele konkurujących ze sobą firm ale nie całą firmę bo wedlug mnie takie porownanie nie ma sensu... co porównamy? ilość produktów? obroty w skali roku? albo moze jeszcze cos innego :D ? wezcie sie zastanowcie zanim bedziecie sie bezsensownie klocic w poscie w ktorym teoretycznie taka klotnia nie powinna miec miejsca! co ma wspolnego RW1800 z tonsilem albo STXem? Pozatym dobra porada... lepiej nie mowic na forym DIY: fajnie fajnie ale mogles zamiast tego glosnika dac XXX głosnik... bo w ten sposob powstaja wlasnie takie klotnie. zgłaszam do Moda

• Servizza
  • #70 22 Sie 2006 12:08
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Przytoczyłem argunet na stwierdzenie Młodego Elektronika - ten argument to TEST W POMIESZCZENIACH POMIAROWYCH TONSILA dwóch konkurujących głosników 38/300 a właściwie DOWÓD na to,ze Stx pomimo zauroczenia Elektornika przegrywa z Tonsilem pod kazdym względem.Nie widzę off topiku w swoich wypoweiedziach - w kazdym poście było coś odnośnie tematu.Pozderawiam

• #71 22 Sie 2006 12:35
    jakubbilski
    Poziom 16  

PANICZKAMIL napisał:
    Zresztya chciałbym zobaczyc dzis Stxa jesli produkowaliby je w czasach jak Tonsil robił głośniki - nawet bys go z szafy nie wyjał bo pewnie by sie w rekach posypał....

to bylo niepotrzebne, prawda? chociaz moznaby sie z twoja teza zgodzic, no w koncu pogdybac zawsze mozna...
    czyz to nie jest smiecenie forum?

wyrazy szacunku i samokrytyki za smiecenie forum tym postem.
    kuba

• #73 22 Sie 2006 15:38
    jakubbilski
    Poziom 16  

musze przyznac, ze teraz wyglada o niebo lepiej.
    nawet ten glosnik (mimo ze na pocztku mi sie nie widzial) ladnie sie komponuje w obudowe. obij do konca i nastepnym razem pokaz juz calosc, nie prezentuj suba na raty :)

• #74 24 Sie 2006 00:34
    ige
    Poziom 35  

no teraz wyglada o wiele lepiej ;) bardzo lada robota oby tak dalej :)

• #75 26 Sie 2006 00:25
    Virus19
    Poziom 16  

Ci z was którzy nie pozytwnie wypowiadacie się na temat papierowych głośników, powtarzacię słowa kolegów? ,czy to tylko domysły ? przeczytajci sobie jaką kolwiek książkę o głośnikach a najlepiej przekonajcie sie na własnych uszach !!!! zanim znowu zaczniecie opowiadać te bzdóry!!!! to jest najleprzy materjał jaki może być jest jeden leprzy ale cena!!! membrana z z nisi jedwabników (jedwab) miał ktoś z was tonsile? byly kewlarowe albo z włukna szklanego???
    ludzie smiech na sali!!!

• #76 26 Sie 2006 02:15
    qscgu
    Poziom 34  

no my wiemy ze celuloza jest jednym z najlepszych materialow o ile nie najlepsza ale proponuje poprawic ortografię ;)

• #77 26 Sie 2006 11:30
    Michal_WWL
    Poziom 20  

Najpierw chciałbym wypowiedzieć się na temat tego co jest głównym tematem, czyli suba. Mi się podoba. Kolorek ładny, głośnik przyzwoity. To co jest nad nim też konkretnie wygląda. Widać średniej wielkości bar da się nagłośnić. Skoro autor tematu twierdzi, że bas jest słyszalny w znacznej odległości, na wolnej przestrzeni, to świetnie. Niewiele kolumn to potrafi.
    A co do tematów pobocznych, firma X kontra firma Y, to jest to żenujące. Żadnych konkrektnych argumentów, tylko bicie piany. Panowie, Nerwosol przed napisaniem posta i na pewno będzie miał on inną treść :)

• #78 27 Sie 2006 00:58
    wieranek
    Poziom 10  

No taki duży sub to może sporą dyskoteke nagłośnić basem, ten głośnik alpharda wygląda jak stx czy JBL ze względu na jasną membrane.

• #79 27 Sie 2006 23:07
    Adam8888
    Poziom 11  

Dzieki wam za posty wszystkie . Kazdy ma swoje zdanie . Ale moim zdaniem nie widze lepszego rozwiazania . Kupic glosnik za 240zł :]
    Pozdrawiam

• #80 28 Sie 2006 02:24
    marcino2000
    Poziom 24  

Papierowe membrany rulezzzz!!!! aluminiowa i i nne nie przetworzą tak basu jak paapier. tylko one nadają basowi impuls twardość i brzmienie. głośniki z aluminiową mębraną zmiękczają go,no chyba że są już naprawdę z wyższej półki, ale jesli chodzi o przedział cenowy 1- 400zł to tylko papier pozdrawiam

• #81 30 Sie 2006 00:25
    wieranek
    Poziom 10  

Jak sie doczytałem to sie doczytałem, ten alpierd rw 1800 to ma 175 wat mocy znamionowej i nie warto go kupować, zapodasz 180 wat i sie pali, nie polecam bo za mała moc.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak sie doczytałem to sie doczytałem, ten alpierd rw 1800 to ma 175 wat a nie 300 wat jak to napisał elektroland i nie warto go kupować, nie polecam bo za mała moc. tu są wszystkie jego patametry, klikać http://www.allegro.pl/item124216150_estradowy_glosnik_basowy_rw_1800_350w_8_ohm_18_.html

• #82 30 Sie 2006 02:58
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Wg. mnie warto - przy mniejszej mocy gra jak półtora wspaniałego Stx tak uwielbianego przez coniektórych.Alfred spl 96db a Stx 94 - jeśłi dane sa podane prawdziwe to nie ma sensu kupowac Stx bo trzeba wiecej niz jednego żeby zaszczekac tego Alfreda no i końcówka mocy oczywiscie droższa.Wg. mnie bardzo udana konstrukcja mimo,ze ten głośnik gra typu buuuuu i go mało słychac mimo,ze wszystko sie trzęsie ale wole to niz Stshit.Pozdrawiam

• #83 30 Sie 2006 15:10
    206105
    Użytkownik usunął konto  
  • #84 31 Sie 2006 08:56
    PZ IX
    Poziom 32  

Nie no powiem, że ten sub wygląda tak profesjonalnie. Jak fabryka. Głośniki Alphard - nie wypowiadam się, bo nie słyszałem.

A co do tego jechania na przemian STX, tonsila i innych firm, to proszę zwrócić szczególną uwagę na posty barthezza w poniższych tematach. ;)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic445814-0.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic552337-0.html

Spora rozbieżność opinii. I do tego pracownika Tonsila :!: Hmmm, dziwne.

Dodano po 9 [minuty]:

Pozwólcie, że zacytuję dwie takie najbardziej wyróżniające się wypowiedzi barthezza z tych topiców:

''Czy warto kupić STXy''

barthezz napisał:
    STXa slyszalem, szczegolnie mam zle zdanie o nowych seriach - kosze sie wyginaja bo jest zbyt miekka blacha oraz ich brzmienie pozostawia wiele do zyczenia, cos telepie jak sie z boku stoi w glosniku (nie slychac tego z przodu) no i wszechobecny wikol nie starannie zalany.

barthezz napisał:
    Wystarczy przejżeć forum w moim WWW gdzie jest wymienione DOKŁADNIE z czego składają się STXy i gdzie są robione w jakich warunkach i jak są poprawiane aby z nich ZREZYGNOWAĆ. Nadal czekam na wykres przenoszenia tych kolumn chodź założę się o 200 zł, że nie będzie wogle się pokrywać z tym co zrobi symulator. Jeżeli chcesz jakości z zejściem kup stare zestawy BOLERO czy TANGO a nigdy wiecej nie będziesz chciał STXa który nie ma niczego wspólnego z jakością prezentowanego przez siebie dźwięku.

''Porównanie kolumn Tonsila''
    barthezz napisał:
    Powiedz mi który Tonsil zagra Ci BASEM a nie dudnieniem i pukaniem? Xmax STXa wynosi 7,5 mm, tonsil góra oferuje w modelu 80W 5,5 mm, moc znamionowa 300W, efektywność około 91dB/w/m. Tonsil góra w tej sekcji oferuje 80W model z 89dB efektywnością i oczywiście na piance która sparcieje w przeciwnienstwie do gumy, która za 40 lat będzie też dobra. Nie masz co poruwnywać projektów za KOMUNY do najnowszych modeli STXa w których jest jedno założenie: produkować dobrej jakości produkt do ceny, czego w tonsilu niestety nie uświadczysz gdyż polityka zarządu jest nadal jak za króla świeczka. Jeżeli nie słyszałeś obu głośników w tej samej obudowie to niestety dalej będziesz twierdził że warto wydać więcej pieniędzy na 30 letni projekt głośnika firmy Tonsil niż owiele lepszy jakościowo i tańszy produkt STXa.

Tylko o co chodziło barthezzowi z tym :?:
    Jeżeli nie słyszałeś obu głośników w tej samej obudowie to niestety dalej będziesz twierdził że warto wydać więcej pieniędzy na 30 letni projekt głośnika firmy Tonsil niż owiele lepszy jakościowo i tańszy produkt STXa

• #85 31 Sie 2006 11:58
    marcino2000
    Poziom 24  

mam kumpla który jest technikiem akustykiem, teraz kończy inżynierię dziwięku,pół jego rodziny siedzi w naglósnieniach, od ładnych 25 lat, z głośnikiem i mikserem to on się chyba już urodził. umie grać na wielu instrumentach, od gitary elektrycznej po organy kościelne. ma tam parę tych kilowatów i to poządnych firm. 64 kanałowa konsola MACKIE mowi już sama za siebie, wozi to trzema cięzarówkami plus własny komis muzyczny i manufakturka kolumn własnej konstrukcji dla własnych potrzeb i czasem na zamówienie. oczywiscie sprzęt estradowy z najwyzszej półki renomowanych marek. słowem full profeska. i zgadnijcie co ma w domu do prywatnego odsłuchu... no?...TONSIL (altus 200 o którym tu była już mowa ze niby wymięka przy jakimś soniastym shit) uzupełniony subem na przetworniku infinity, ale to już trochę inna klasa sprzętu. głośniki tonsila to jego sposób prawie na wszystkie domowe zastosowania. jak mu kiedyś powiedziałem o STX to prawie się obraził. sory panowie, ja się zdaje na profesjonalistów, choć sam też słyszę rożnicę.[/url]

• #86 31 Sie 2006 15:02
    Virus19
    Poziom 16  

Z tego co ja wiem to stx jest podróbem tonsila , Podobne produkty do dawnej ekspozycji tonsil'a tyle ze tańsze

• #87 31 Sie 2006 16:38
    PZ IX
    Poziom 32  

Wiecie co?
    Jak chcecie porozmawiać nt. STX kontra Tonsil to lepiej na pw, bo połowa tematu zaraz wyleci na śmietnik, a szkoda by było :(
    PS. Jak coś, to piszcie do mnie na pw lub na GG. Chętnie podzielę się opiniami o Tonsilu i STXie. :D

• #88 31 Sie 2006 23:07
    50146
    Użytkownik usunął konto  
  • #89 31 Sie 2006 23:58
    xbuda
    Poziom 12  

ja powiem tak STX dobre głośniki w dobrych cenach niemoge poweidzieć jednak tego o ich średniakach i wysokich. Ale z drugiej strony TONSIL jest hyyyy cudownym sprzetem czemu bo gdy to z nich słucham muzyki słyszcze muzyke a nie sprzęt mają czyste i naturalne brzmienie. Czasami potrafią pokazać ząbki ale właśnie za to ich kocham. Wiadomo, że nie są najwyższą pólką ale swojego brzmienia dają najmniej. Są głośniczki droższe o wiekszym SPL i gorszym brzmieniu ale Tonsil to złoty środek. Na STX też niemożna nażekać bo grają ładnie, ale przez eloktrodowiczów, którzy mówią żę jakiś tam stx 22 cm zrywa mu tynk ze ścian łapie mnie lekka niechęć do tych głośników. Pozdrawiam :)

• #90 01 Wrz 2006 00:04
    qscgu
    Poziom 34  

barthezz, PZ IX nie moglibyscie przestac? co tu wasza kłotnia stx vs. tonsil ma do CH*JA WACKA wspolnego z subem na 45cm alphardzie????... no to jakas paranoja jest!

Głosniki STXa mają swoje udane modele np 32-300 27-300 czy 18-120-6SW i inne tak samo tonsile, 20/80 - swietny na suba, 30/50 ktory pracowal w eltronach- ofcoz mowie o SPLu, 20/40 ktory jest genialnym midwooferem- mam takie 2 i sobie chwalę, 30/120 i protonsil i prosze zakonczyc klotnie bo to sie pojawia w co 2gim wątku... od tego jest PW