Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Bester 250 sta jako prostownik

18 Sie 2006 07:06 6194 7
  • Poziom 12  
    Witam
    Otrzymałem rdzeń do spawarki Bester STB 225 z uzwojeniem pierwotnym, brak jest niestety uzwojenia wtórnego i w związku z tym mam pytanie odnośnie uzwojenia wtórnego. Jaki przekrój i ile zwojów?

Pozdrawiam[/url]
  • Poziom 12  
    W spawarce Bester STA225 uzwojenie wtórne ma 34 zw
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki co do przekroju drutu nawojowego to zakładam że jak użyję płaskownika 4,5x10 to dla 225A wystarczy przy gęstości prądu 5A/mm2.

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Jest pewna nieścisłosć na którą dopiero teraz zwróciłem uwagę,moja spawarka to STA 225.Jest zasilana dwiema fazami,380V.Jest to Bester z 1987 r.Uzwojenie wtórne to34 zw. płaskownika aluminiowego ok.3mm*20mm,w miedzi będzie inny przekrój.Niestety nie mam jak policzyć uzwojenia pierwotnego.
    Pozdrawiam
  • Specjalista - spawarki
    W niedawnych czasach w sklepie fabrycznym BESTERA można bylo kupić gotowe uzwojenia. Być może tak jest i teraz. Trzeba tylko podać typ i rok produkcji. Tak byloby chyba najprościej i najtaniej i profesjonalnie. POzdrawiam .Kaz.
  • Poziom 12  
    Moja spawarka to też BESTER STA 225, a pytam o STB225 bo wydaje mi się że one się różnią tylko uzwojeniem pierwotnym w związku ze zwiększeniem napięcia sieci na 400V. Ale 100% pewności nie mam.
  • Specjalista - spawarki
    Spawarki STB225 byly już przed wprowadzeniem 400V. STB być może różni się od STA tym że ma: mniejszy przekrój rdzenia lub że ma uzwojenie wtórne miedziane, lub że ma zamontowane gniazda spawalnicze. Dokladnie określić nie potrafię.
  • Poziom 12  
    Uzwojenie kupiłem cena 300 zł. Zamykam temat i dziękuję za pomoc.