Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Układ 4541 jaki? Jaka jest dokładna nazwa tego układu?

szkamil 18 Aug 2006 08:08 2915 4
    szkamil
    Level 10  
    Wtam wszystkich.
    Mam problem zrobiłem sobie komarzyce bzykawice dokładnie tak samo jak na schemacie i mi niechodzi.
    Strona do schematu http://www.edw.com.pl/index.php?module=ContentExpress&file=index&func=display&ceid=65&meid=18 -komarzyca bzykawica
    najprawdopodobniej jest to spowodowane złym układem którego kupiłem. Jaka jest cała nazwa tego układu??
    Bo sklepie niewiedzieli i dostałem CD4541BE

Pozdrawiam Kamil Sz.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    mrrudzin
    Level 39  
    tu jest schemat (z linku który podałeś).

CD 4541 to programowany timer nota katalogowa . Najprawdopodobniej to jest to.

Nie włożyłeś układu scalonego odwrotnie?
    Sprawdziłeś poprawność połączeń?
    Czym zasilasz układ / masz dobrą polaryzacje?
    szkamil
    Level 10  
    Wszystko jest podpięte takjak na wzorze płytki sprawdzałem nie raz.
    Może niechodzi dlatego że przewodnik piezo ma 22mm a tam pisze że ma być 27 albo większy.
    Zasilam to 9v baterią
    Artur k.
    Admin of Audio group
    Witam

A czy przypadkiem ten układ nie pracuje w zakresie ultradźwięków ?? jeśli tak to nic dziwnego że kolega nic nie słyszy.
    Tak na marginesie to tego typu układy z reguły nie dają żadnych odczuwalnych efektów.

Pozdrawiam
    mrrudzin
    Level 39  
    Quote:

Wszystko jest podpięte takjak na wzorze płytki sprawdzałem nie raz.

Wzór płytki nie jest dobrym elementem porównawczym. Proponuje wziąść schemat, notę katalogową scalaka i sprawdzić czy wszystko na pewno zostało podłączone jak należy (czy nie ma błędu na płytce). Kilka razy składając gotowe kity trafiłem na tego typu błędy. Czasami jest ścieżka za dużo, czasami brakuje ścieżki.

Proponuje sprawdzić układ "członami" - generator (wg noty katalogowej), elementy wykonawcze itp. Przede wszystkim szeregowo z nim włączyć miliamperomierz i zobaczyć czy i ile prądu pobiera.
    Jeśli chodzi o blaszkę pizeo - jeśli jest sprawna - mniejszy rozmiar powinien spowodować spadek skuteczności.
pcbway logo