Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Vectra 1,8i naprawa sterownika

11 Lip 2002 12:28 4947 3
 • Poziom 11  
  Witam! Również chętnie podzielę się tym co mam,a sam potrzebuje obecnie schemat sterownika silnika 1,8i DELCO AXZU 3314(opel Vectra 90r) Udało mi się do tej pory zlokalizować uszkodzoną diode SMD i podejrzewam uszkodzenie scalaka o oznaczeniu Delco 9103 247H 60904 tylko, że nie wiem co to za jeden i skąd go wziąć. Uszkodzenie objawia się tym, że sterownik nie załącza masy na przekaźnik pompy paliwa i samochód nie daje sie uruchomić. Po zwarciu styków przekaźnika auto pali.W sterowniku zapamiętany jest błąd 29 o niepoprawnym działaniu przekaźnika p.paliwowej.Po skasowaniu usterki błąd powraca po chwili.

  A swoją drogą to bardzo dobry pomysł z otwarciem działu ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA

  Pozdrawiam
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Ja też jestem zdania że mamy większe doświadczenie w eksploatacji skomputeryzowanych aut niż nasi koledzy z diakom.ru, wystarczy całą wiedzę zgromadzić w jednym miejscu i wszyscy będziemy bardziej szczęśliwi :idea:
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Proponowałbym to na forum gromadzić te informacje.
  Zresztą coraz bardziej "faszeruje" się samochody elektroniką.
  Tylko ludzie znający się na elektronice mogą coś na ten temat powiedzieć.
 • Poziom 43  
  Pomysł jak najbardziej. Tylko słowa, weźmy się do kupy, razem damy radę najczęściej mówią ci co nic nie wiedzą. ;-)

  A co do tego sterownika. Usterka jest głębiej w elektronice. Wiadomo że nie będzie do tego schematu. Ja zadałbym sobie pytanie skąd procesor wie że nie działa przekaźnik sterujący pompą. Jeśli uszkodzenie jest na układach wyjściowych nie miałby skąd o tym wiedzieć. Przecieź ani pompa ani przekaźnik nie są zwykle kontrolowane. Ja szukałby głębiej w układzie sterującym tym przekaźnikiem. Gdzieś musi być powrót do procesora albo wywalona jakaś kostka sterująca nim.

  SławeK