Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alcatel 4200D rozłącza rozmowy

18 Sie 2006 11:16 1470 13
  • Poziom 16  
    Witam
    Jak w temacie. Rozłącza rozmowy miejskie. Z reguły nie da sie pogadać dłużej niż 10 minut. Czasem po 5 czasem po 3 minutach. Miękki reset pomogło na kilka godzin potem to samo. Sczytałem oprogramowanie zrobiłem twardy reset i posłałem do centrali z powrotem znowu pomogło na jakiś czas :cry: Do centrali podłączone są 3 łącza ISDN. Tepsa sprawdzała powiedzieli ze u nich jest OK. W czym tkwi problem? Prosze o pomoc.
  • Poziom 21  
    Czy w anomaliach masz błędy warstwy 1 ??

Bonmis
  • Poziom 16  
    Z tego co pamiętam to nie było takiego wpisu. Centrala zaczęła fiksować po burzy uszkodziło też jedno NT.
  • Poziom 21  
    To sprawdź czy nie ma takich błędów. Jeśli nie ma to może być uszkodzona karta ITB,choć zdarza się to bardzo rzadko.

Bonmis
  • Moderator Zabezpieczeń
    chłopaki z tpsa to przy pierwszej kontroli linii ograniczją się do spradzenia czy palą się lampki na NT i czasami sprawdzą czy jest sygnał na linii ( ale niekoniecznie już na porcie ISDN bo do tego trzeba mieć odpowiedni aparat) Zacząłbym więc od sprawdzenia metodą eliminacji linii i samych zakończeń NT. może problem nie dotyczy tylko jednej linii /zakonczenia. A potem to samo z portami centrali ( tylko że nie masz żadnych informacji o błedach)
    Pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Jeżeli 3 BRA to czwarty port na karcie masz wolny . Spróbuj pozamieniać - najpierw linię (NT) która była wymieniana.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam
    Centrala nadal rozłącza rozmowy zostały wzięte pod lupe łacza ISDN z logów wynika ze centralka wysyła co jakiś czas komunikat SABME, chodzi tu chyba o aktywacje 2 warstwy, a tego co sie dowiedziałem 2 warstwa jest włączona na stałe. Ma ktos jakieś pomysły co z tym dalej działać?
    Pzd Krzysztof
  • Poziom 16  
    suworow napisał:
    Ati, a możesz uściślić co oznacza " wziete pod lupę"
    Pozdrawiam

Zarejestrowano ruch na tych łączach na centrali miejskiej (mam logi).
    I pojawia sie co jakis czas ten komunikat "SABME" wysyła go centralka nie dostaje odpowiedzi i rozłącza rozmowe.
  • Poziom 12  
    A jakie logi przy tym wysyla centralka?? nie ma zadnych anomali ani innych bledow??

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    pleban napisał:
    A jakie logi przy tym wysyla centralka?? nie ma zadnych anomali ani innych bledow??

Jedyne anomalia stwierdzone to ten komunikat.
  • Poziom 38  
    "ati" widzę że temat jest nadal aktualny więc mam pytanie: zastosowałeś się do porady kolegi "suworow" czy nie? pozwoli to ustalić czy rozłączanie rozmów następuje na jednym łączu NT czy może jednym porcie S0 w centrali.
    Zmień w centrali sposób zajmowanie linii miejskich tak aby użytkownicy wychodzili w pierwszej kolejności np.: zawsze po ostatnim łączu ISDN sprawdź jeśli nadal rozłącza to zamień kolejność i t.d.
    Napisz jeszcze czy łącza ISDN są w konfiguracji p-p czy p-m-p i czy podłączona do niej jest tylko centrala czy inne urządzenia np.:telefony,alarm i t.p.

ps

SABME (Set Asynchronous Balanced Modę Extended) - MMMP/FMM = 011P11. Ramka ta służy do zestawienia w kanale D nowego połączenia logicznego. Dopiero po jej wysłaniu i zaakceptowaniu przez urządzenie na drugim końcu łącza (potwierdzonym ramką UA) stanie się możliwe rozpoczęcie wymiany danych w utworzonym kanale logicznym.

UA (Unnumbered Acknowledgement) - MMMP/FMM = 011F00. Ramka wysyłana jako pozytywne potwierdzenie utworzenia połączenia logicznego, zainicjowanego przez polecenie SABME lub zamknięcia kanału logicznego w wyniku odebrania rozkazu DISC.
  • Poziom 12  
    ati napisał:
    Zarejestrowano ruch na tych łączach na centrali miejskiej (mam logi).

Chodziło mi czy sprawdzales logi centralki wewnetrznej? czy w tym samym czasie centralka wewnetrzna wysyla jakis komunikat w anomaliach??
    Bo z tego wynika ze komunikat SABME to log z centrali miejskiej??
    Czy w anomaliach sprzetowych masz błędy warstwy 1 ISDN??

Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Dajcie spokój SABME.
    Pytanie zasadnicze jest takie z której strony idzie Disconnect?
    Jeśli masz logi to powinno to być widoczne.

Bonmis