Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz i subwoofer do PowerBass L-6C

18 Sie 2006 12:04 3817 20
  • Poziom 10  
    Na początku chce się przywitać ;)

Kupiłem ostatnio PB L-6C ,ale nie spełniają one moich oczekiwań... Jestem laikiem i zapewne źle coś podłączyłem, bo nie wierze żeby tak słabo grały... No, ale jak kupie wzmacniacz i subwoofer, to chcę zaprowadzić autko do jakiegoś warsztatu który się na tym zna... Więc proszę o poradę w sprawie zakupów - do ok 800zł. Moje radio to JVC KD-G201.

Z góry dzięki
    Pozdrawiam jepek :pub:

Aha - autko to golf III
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 13  
    I nie spełnią.
    1 wygłuszenie drzwi
    2 dobry wzmak
    3 kable zasilające

Wtedy napisz jak grają :)
  • Poziom 10  
    Zapomniałem napisać... Drzwi wygłuszone matą app, kable z miedzi beztlenowej, czekam na dystanse... A więc potrzebny wzmacniacz - jaki ? :)

Chce podłączyć pod wzmacniacz subwoofer i te power bassy więc potrzebuje wzmacniacza 4 kanałowego ?
  • Moderator CarAudio
    Ile masz kasy?
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Muszę się dobrze zastanowić ile chce na to wydać, bo początkowe założenie było żeby zestaw czyli sub i wzmak kosztował nie więcej niż 800-900 zł. Ale nie wiem, bo jak już pisałem jestem troche zielony czy jest sens pakować większą kase... Jest możliwość złożenia zestawu ( sub + wzmak ) do 800zł i żeby nie grało, to jak na festynie ?:>

Dodano po 3 [godziny] 44 [minuty]:

Ok. Pogadałem z bratem i doszliśmy, że na razie kupimy sam wzmacniacz +/- 600zł, a później suba.
  • Moderator CarAudio
    Myślałe ,że na wzmak 800(ten co ci podałem za taką kasę jest super.......tylko szkoda mi dać 800 za wzmak)Jakbym był na twoim miejscu i miał już 600 na wzmak to stanąłbym na głowie ,żeby skombinować te 200.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pamiętaj najlepiej wg.mnie to raz a porządnie.a ten wzmak nie jest mega masówką-jest wart tej kasi.pozdro.dan
  • Poziom 42  
    ja dodam od siebie i powiem ze wzmacniacz to juz naprawde wyzsza polka klasa sama w sobie firma profesjonalna ktora stawia na dobra jakosc
  • Poziom 10  
    Hmmm... a nie będzie problemów żeby najpierw podłączyć ten przód co mam ,a z czasem dokupię subwoofer, bo na raz to tyle kasy nie dam rady wyłożyć ?

Z tym subwooferem, to znając mnie będzie cyrk, bo nie mam tyle zdolności żeby robić samemu skrzynie... Czy może nie jest to takie trudne jak się wydaje ? Wiem, że płyty mogę dociąć u stolarza, obliczyć wszystko w programie - wystarczy to tylko poskręcać, oblecieć sylikonem itd i to wszystko ?:>
  • Pomocny post
    Moderator CarAudio
    Nie będzie problemów ,kupujesz wzmak ,podpinasz przody i gra.Potem tyrasz od rana do wieczora :-) kupujesz głośnik niskotonowy(specjalnie nie całego gotowego suba bo skrzynke zrobisz sam i wyjdzie taniej)i podepniesz w mostku i wtedy to dopiero ZAGRA. Jaki kupić głośnik to twój wybór(poczytaj forum jest tego od groma).
  • Moderator CarAudio
    To jest klasa o 1 wyżej(może ,że jest ich mniej na rynku to nie słychać o niej tak wiele jak o jr).Na pewno nie zawiedziesz się na nim. Tylko jedno mnie martwi kupujesz wzmaka za 1000,a radyjko cieniutkie(bez urazy).
  • Poziom 10  
    Radio było kupione już jakiś czas temu ( czasy jak miałem jeszcze stare auto ) nie wiem dlaczego, ale nie chce go wymieniać, bo to dodatkowe koszta. Czy radio ma bardzo dużo znaczenie kiedy będę miał wzmacniacz i sub ?
  • Poziom 10  
    Na razie kupię wzmacniacz i zobacze jak to będzie grało, jeśli nie będzie to spełniało moich oczekiwań to chyba konieczne będzie zmiana radia :(

Dodano po 7 [minuty]:

Bardzo mi się spodobało to radyjko
    http://allegro.pl/item120829336_jvc_kd_g821_gwar_pl_wysylka_auto_gratis_kielce.html
    ale i tak nie znajdziemy teraz funduszy żeby kupić radio... ew. kupić tańszy wzmacniacz, sprzdać to...

Dodano po 4 [minuty]:

jest coś czego to radio nie ma ? ;/

http://allegro.pl/item121317383_pioneer_deh_p6800mp_6800_nowa_gwarancja_inst_pl.html
  • Poziom 20  
    Jak chcesz lepsze radio to szukaj jakiegoś Kenwooda sa w dobrych cenkach potem to jakiś 9812 uzywka z alpiny

HUCZNIE POLECAMY Części samochodowe 30% taniej! Info na priv
  • Poziom 17  
    jepek napisał:
    Na początku chce się przywitać ;)

Kupiłem ostatnio PB L-6C ,ale nie spełniają one moich oczekiwań... Jestem laikiem i zapewne źle coś podłączyłem, bo nie wierze żeby tak słabo grały... No, ale jak kupie wzmacniacz i subwoofer, to chcę zaprowadzić autko do jakiegoś warsztatu który się na tym zna... Więc proszę o poradę w sprawie zakupów - do ok 800zł. Moje radio to JVC KD-G201.
    Z góry dzięki
    Pozdrawiam jepek :pub:

Aha - autko to golf III

Na początku musisz sprawdzić czy właściwie połączyłeś wszystkie przewody głośnikowe. Chodzi o poprawną polaryzację czyli fazowanie głośników. Wystarczy, że będziesz miał przewody od jednego woofera podłączone odwrotnie i będzie zero basu.
    Nie wiem w czym jest u Ciebie problem ale od sprawdzenia podłączenia kabli musisz zacząć. Praktycznie codziennie dostajemy kilka tego typu informacji od klientów, którzy sami montowali zestaw głośnikowy. Na początku wszyscy z nich oczywiście twierdzą że podłaczyli wszystko dobrze. Po kilku dniach jednak piszą że był jednak popełniony jakiś błąd w okablowaniu i teraz wreszcie zaczęło dobrze grać.
    Sprawa druga.
    W golfie III masz otwartą komorę za tapicerką. Samo wyklejenie matami blachy wewnątrz drzwi wytłumi rezonanse ale niewiele pomoże. Głośnik aby dobrze przetwarzał bas musi grać do zamknietej i w miare szczelnej komory drzwiowej a nie w wielką i nieszczelną dziurę zaklejoną folią przyciśniętą tapicerką. Czy widziałeś gdzieś dobrze grającą kolumnę domową gdzie jedna ścianka jest z foliowego worka?
    Dodatkowo w tym aucie woofer wisi na plastikowej tapicerce co jeszcze bardziej pogarsza sprawę.
    Podaję Ci link do strony gdzie są przykładowe zdjęcia jak powinieneś zrobić drzwi w Golfie III aby głośnik miał w miarę dobre warunki do grania. Bez tego nie pomogą głośniki nawet za 3000zł i najlepszy wzmacniacz.
    http://www.showyoursound.nl/Public/ShowCase/ShowCase.asp?Id=75&Page=2

Pozdro
    ESSA
  • Poziom 10  
    Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedz. Wystarczyło zamontować dystanse i... grają 100% polaryzacje sprawdziłem jest ok. Zbieram kaske i niedługo kolejne zakupy u Was. :)

Co do kabli - bardzo słabiutkie są kable w tweeterach moich PB - miałem z nimi troche zabawy.

pozdrawiam
  • Poziom 17  
    jepek napisał:

Co do kabli - bardzo słabiutkie są kable w tweeterach moich PB - miałem z nimi troche zabawy.
    pozdrawiam

Zgadza się - kable to najsłabszy punkt tych zestawów. Najlepiej traktować je tak jakby ich tam nie było (bo przecież nie musieli ich wogóle dawać) i od razu wymienić na lepsze i o większym przekroju.
    Na szczęście reszta jest bardzo OK.