Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odbiornik ukf. Proszę o schemat odbiornika.

18 Sie 2006 15:30 2471 3
  • Poziom 18  
    hej mam do dyspozycji ecc85 3xecc83 i 2ecc88. prosze o schemat jakiegos odbiornika ukf tylko z dokladnym opisem najlepiej bo w radiach i w.cz jestem nieopanowany.bedzie to pracowalo z wzmacniaczem m.cz na tranzystorach a potem sie jakas ecl dorobi albo cos takiego
  • Poziom 29  
    żarówka rtęciowa napisał:
    Proszę bardzo, tutaj jest schemat tego radia na samej ECC85.

Odbiornik ukf. Proszę o schemat odbiornika.

Mam pytanie: o jakiej wydajności prądowej musi być zasilanie? Czy wyjście m.cz. można podłączyć do wzm. tranzystorowego, czy potrzebne są jakieś transformatory itp?
  • Poziom 36  
    Impedancja wyjściowa układu jest bardzo duża, więc podlączenie zwykłego wzmacniacza m. cz. spowoduje pogorszenie jakości dźwięku, należy zastosować wtórnik na ECC88, druga połowka tej lampy może być użyta do wysterowania oczka magicznego.

Wydajność prądowa transformatora dla uzwojenia żarzenia zależy od ilości lamp, dla samej ECC85 wynosi ona 6,3V 0,435A, zaś wydajność uzwojenia anodowego wynosi 100V 10mA w uzwojenu musi być odczep 50V do zasilania UL1550. W przypadku oczka magicznego napięcie uzwojenia anodowego musi być większe.

Dobrze by było użyć w zasilaczu stabilizatora napięcia anodowego na tranzystorze wysokonapięciowym np. BF457.