Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop Toshiba A35 S209 nie instaluje...

18 Sie 2006 22:22 1092 7
  • Poziom 16  
    Problem taki.
    W sutupa można wejść i w nim zmieniać nastawy. Niestety nic więcej .Po włożeniu CD startowego słychać ze próbuje czytać ale po jakim czasie CD staje a na ekranie ciemno nic sie nie dzieje.
    Co tu można jeszcze samemu popróbować ?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    m.bielecka napisał:
    Po włożeniu CD startowego.....

Ze startem rakiety na Marsa?

Sprawdź czy ustawione jest w biosie bootowanie najpierw z CD.
    Czasami tak się dzieje jak dysk jest uszkodzony.

Napisz co robi bez płytki

:arrow: jankolo

CD startowy to CD startowy. Może być CD startowy z instalacją Windowsa, może być Recovery CD też startowy.
    Toshiba tak właśnie opisuje płyty po polsku.
    PitD, wiem o tym. Tyle że wydaje się iż autor/autorka wątku mogłaby napisać jaki jest system na tym dysku startowym.
  • Poziom 16  
    W setupie jest ustawione bootowanie na CD . Napęd CD sprawny. Sprawdzony na innym laptopie. Płyta startowa jest z Win. ME i tez sprawdzona na innym laptopie. HDD sprawny, wyczyszczony i na nowo sformatowany.
    Właśnie sprawdziłem jak się zachowuje napęd . Z płytą CD startuje i zmienia kilka razy obroty a potem staje.
    Bez płyty CD wcale nie startuje.

Napęd jest oryginalny czy był wymieniany ?

Często tak się dzieje jak jest nieoryginalny napęd. Z firmowego startuje a z innego nie bootuje płyt. Poza tym napęd w systemie działa prawidłowo.
    Tak kiedyś miałem w HP i Toshibie. Z oryginalnego napędu CD laptop startował, a już z napędu Combo nie. Tenże napęd po zainstalowaniu systemu z CD działa wyśmienicie. Czyta filmy DVD i nagrywa płytki. Tylko mały feler z tym startowaniem, ale to już wina laptopa :(
    Notebook ten dostarczany jest wraz z systemem Windows XP Home. Czy Windows Me działał kiedykolwiek na tym właśnie notebooku?
  • Poziom 16  
    To jest laptop przywieziony z US i nie jest znana jego historia. Napęd jest na pewno oryginalny. Natomiast ma nalepki i key do XP. Ale HDD był wyczyszczony z systemu.