Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD ASUS E-616 vs. Toshiba SD-M1502

27 Cze 2003 22:11 1319 5
  • Poziom 11  
    Prosiłbym o poradę , który z w/w napędów DVD jest lepszy i dlaczego . Proszę o opinię

Dziękuję
    Z poważaniem
    Pawel 17
  • Poziom 17  
    Witaj.

Co prawda nie moge Ci bezposrednio doradzic, poniewaz nie uzywalem zadnego z tych napedow. Niemniej mam dosc zle doswiadczenia z cdromami firmy asus. Wszystkie jakie mialem (czyli trzy sztuki) padly w przeciagu roku. Najpierw pojawily sie problemy z odczytem niektorych plyt, potem bylo coraz gorzej, az w koncu przestawal czytac plyty wogule :( Dlatego odradzam Asusa jako naped optyczny. Robia za to rewelacyjne plyty glowne ;)
  • Poziom 11  
    Swgo czasu na cdrinfo.pl dość wnikliwie przyglądaliśmy się temu Asusowi. Ja długo korzystałem i nadal korzystam (tyle że w pracy) z cd asusa - rzeczywiście po jakimś czasie siada odczyt a czyszczenie napędu nie daje dużej poprawy. Ponadto, kiedy sam zamierzałem kupić DVD, to wnikliwie przeglądałem informacje o tym modelu Asusa - techniczne parametry nawet dobre, choć z drugiej strony nieco głośny. Ponieważ mój dobry znajomy ma swój sklep z komputerami, to zasięgnąłem jego opinii - odradził zakup tego modelu - do hurtowni wracała duża ilość z reklamacją - adnotacja serwisu hurtowni dość niejasna, więc należy sądzić, że coś w tym modelu jest nie tak. Na plus można zaliczyć to, że jako jedyny (chyba) pracuje w trybie UDMA100. Po dość długich refleksjach zdecydowałem się na zakup napędu Toshiba lecz model SD-M1712B i nie żałuję - cichy (prwie bezgłośny), działa bezbłędnie, pojawił się nawet bios umozliwiający odczyt DVD+. Ale oczywiście to Twój wybór.
    Miłego dnia
  • Poziom 17  
    te asusy psują się, czytają jakby chciały a niemogly , odradzam
    asus zna sie na płytach głównycha nie na napędach. nigdy żadnego napędu asusa
    Toschiba czyta lepiej i jest bardziej niezawodna ale zato jest troszke głośniejsza w pracy
  • Poziom 11  
    Mam Asusa ok pol roku i jestem zadowolony. Jesli chodzi o mozliwosci to jest troche lepszy od Toshiby, ale zeczywiscie mowia ze jest zawodny. Co do glosnosci to prawda, ale tylko przy odczycie danych. Przy odczycie plyt dvd, czy tez divx po pewnym czasie zwalnia (probowalem paru softwarowych odtwarzaczy plkiow filmowych, lacznie z winDVD, przy kazdym tak jest), tak, ze praktycznie go nie slychac. Nie slyszalem o tym ale, wydaje mi sie, ze dostosowuje swoja predkosc do ilosci danych potrzybnych do odtwarzania filmu. Moze to herezja, ale tak to wyglada. Jesli ktos go chce zastosowac jako jedyny naped to odradzam, dlugo szuka danych po wlorzeniu plyty. Asuss jako jedyny pozwala na wyzerowanie licznika zmiany regionow, poprzez odpowiednia sztuczke, (juz nie pamietam jaka, ale kto chce znalesc informacje o tym na pewno znajdzie ja w internecie) jeszcze przed ladowaniem sie systemu.
  • Poziom 28  
    Ja tez polecam TOSHIBE. Zastanow sie jeszcze nad TEACiem. Odolem ASUSy moze i wypadaja lepiej w testach, ale jak juz tu koledzy wspomnieli - niezbyt trwaly naped!