Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który zestaw wybrać?! A może macie inną propozycję?

19 Sie 2006 17:38 1146 14
  • Poziom 12  
    Witam mam takie pytanie który zestaw jest lepszy :

1

2x arn-226-05/8
    arp-150-00/8
    arv-104-04/8

2

2x arn-226-07-8
    arp-150-00/8
    arv-104-64-8

Parametry sprawdzałem ale nie wiele mi one mówią a może macie jakieś inne propozycje
    Jeśli tak to mam 300zł na kolumnę wzmacniacz jaki mam do tego to konstrukcja mojego brata
    4 kanałowa na (kościach) tda lecz niedługo chce kupić inny na razie nie wiem jaki ale coś koło 200 wat RMS 4 kanały.
    Pokuj w którym to miało by grać ma jakieś 20-25 m2 lecz często robie imprezki w ogrodzie więc powinny być głośne i mieć mocny bas

Za pomoc z góry dziękuję !!!!!!!!
  • Poziom 32  
    Ani jeden, ani drugi.
    Głośniki basowe muszą być 4Ω, połączone szeregowo.
    Wysokotonowce różniią sie tym, że ten drógi posiada ekranowanie na magnesie.
  • Poziom 12  
    Skoro twierdzisz że te zestawy są do niczego to może masz jakieś inne propozycje do 300 zł za 1 kolumnę
  • Poziom 32  
    Trochę źle mnie zrozumiałeś.
    Mi nie chodziło o rodzaj głosników, ale o to że chcesz zastosować głosniki basowe o imp. 8Ω.
    Jeżeli kolumny mają mieć impedancje 8Ω i chcesz zastosować po dwa basowe, to musisz kupić wersje 4Ω i połączyć je szeregowo.
    Z podanych przez ciebie basowców skłaniał bym się w stronę 226-07-4.
    Posiada silniejszy układ megnetyczny i wiekszą efektywność.
  • Poziom 12  
    Aha. W takim razie dzięki za poradę a mam jeszcze dwa pytanka.]
    1. lepiej jest stosować głośniki ekranowane magnetycznie czy nie ?
    2. w sprawie średnich tonów a mianowicie mam do wyboru 2
    Pierwszy to „ARP-150-00-8” a drugi to „ARN-150-73-8(ekranowany)”
    Który uważasz za godny polecenia??

Parametry są tu
    1-
    www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=tvm&model=ARP-150-00-8&lang=pl&dh=dt

2- www.akkus.com.pl/index.php?grupa=gl_szczegoly&firma=tvm&model=ARN-150-73-8&lang=pl&dh=dt
  • Poziom 12  
    Oki ostatnie 2 pytania
    1.jaki proponował byś do tego „litraż” kolumny z bas refleksem czy bez oddzielić głośniki nisko tonowe czy nie
    2. czy wzmak 4X 100wat rms wystarczy do napędzenia tego?
    z góry dzięki za udzielone już rady
  • Poziom 32  
    1. 65-85l. B-R strojony na 30-40Hz lub 60-80 zamknięta (EBP=69 wskazuje na obudowę B-R)
    2. A co to za wzmacniacz co ma 4x100W?
  • Poziom 12  
    Robiony przez mojego brata ciotecznego z tego co pamiętam to na „kościach ” tda (jeszcze prze zemnie nie używany) chyba z przedwzmacniaczem wnioskuje to z tego bo jest regulacja barwy i głośności ipt. i co onim sądzisz???
    z góry dzięx !!!!!!!!
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    W takim razie zrobiłbym system bi-ampli.
    Dokładasz do tego wzmacniacza aktywny filtr do suba i dajesz jeden kanał na basy a drugi na średni i wysoki.
    Kolumny muszą mieć podwójne zaciski do przewodów i podłączasz kolumnę dwoma przewodami.
  • Poziom 12  
    aha czyli krótko mówiąc 2 kanały na kolumne
    miałem robić 4 kolumny ale skoro tak twierdisz jakie są plusy i minusy "bi-ampli" tego rozwiązania
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nie traktuj moich propozycji jako wyroczni :)
    Podaje ci tylko przykałady.
    Jeśli nie planujesz budowy jakiegoś systemu kina domowego i nie szkoda ci wykorzystać 4 końcówek mocy do budowy systemu stereo, to właśnie moja poprzednia propozycja wydaje mi sie najlepszym rozwiązaniem.
    Wady - 4 końcówki do dwóch kolumn, 2x więcej przewodów głośnikowych, budowa specjalnego przedwzmacniacza (najlepiej w formie filtra aktywnego).
    Zalety - lepszy dzwięk, lepsze wykorzystanie mocy wzmacniaczy, brak zwrotnic w kolumnach (jeśli jest filtr aktywny na wejściu wzmacniaczy), możliwość regulacji wzmocnienia dla każdego głośnika.
    Wybór należy do ciebie.
  • Poziom 12  
    nie traktuje po prostu sprawdzam wszystkie możliwości .
    ostatnie moje pytanie czy warto jest stosować przegrody w kolumnie i jakie to ma zalety ??
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Wszystko zależy od obudowy.
    Małe monitory zazwyczaj nie wymagają wzmocnień.
    Nim większa powierzchnia ścian, tym większa konieczność stosowania wzmocnień.
    Mają one na celu usztywnienie obudowy i ograniczenie poziomu częstotliwości rezonansowych ścian.
  • Poziom 12  
    aha pozumiem
    dzięki za pomoc i zamykam temacik