Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop nie moge sformatowac dysku na surowej partycji C ???

Andrzej Gdz 19 Sie 2006 18:14 3954 13
  • #1 19 Sie 2006 18:14
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !!!

Mam Laptop z dyskiem 80 GB podzielilem na partycje C i D poniewaz zawieszal mi sie chcialem zrobic Formatowanie , usunalem z partcji C Windowsa XP i pozostala mi surowa partycja C , kiedy chce na nowo zainstalowac na C mam problemy bo dochodzi tylko do 84%.

Cytat:
    Robie tak;

1. Wkladam plytke instalke XP do Lapka
    2. Uruchamiam laptop.
    3. Uruchamia sie z CD
    4. Mam ekran istalacyjny .
    5. Do wyporu mam napraw i zainstaluj
    6. Wybieram zainstaluj na wybranej partycji u mnie jest to partycja C
    5. Naciskam ENTER ( rozpoczyna sie instalacja XP na Laptopie)

Pokazuje sie ekran z formatowanie i tu jest problem poniewaz zawsze obojetnie jaka instalke XPeka wloze a wkladalem 3 rozne to dociera do 84% i dalej nie chce sie instalowac ?

Czy to obajw uszkodzenia Dysku w Laptopie ?

Andrzej

• #3 19 Sie 2006 18:35
    jacokre
    Poziom 17  

Miałem taki sam problem. Pomogło usunięcie wszystkich partcji z dysku i później załozenie nowych fdisk-iem. Do usunięcia partycji użyłem programu PTEDIT. Zreszą uzywam go do tej pory. Jednak jest możliwe że dysk jest uszkodzony.

• #4 19 Sie 2006 18:40
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

EDIT

Cytat:
    Miałem taki sam problem. Pomogło usunięcie wszystkich partcji z dysku i później załozenie nowych fdisk-iem. Do usunięcia partycji użyłem programu PTEDIT. Zreszą uzywam go do tej pory. Jednak jest możliwe że dysk jest uszkodzony.

Nie jestem "wybitnym" w tej materii ale "kumam" tak ze te programy ktorys z nich musze miec na CD ?

Wtedy przestawic startowanie Laptopa z CD z jakims programem do sprawdzania HD i tym sposobem sprawdze Dysk w Laptopie ?

Czy jest jakis polecany program bo widze ich troszke i nie wiem na ktorym sie opierac ?

Hmm czy dobrze mysle ?

PS

Robilem rozne kombinacje usunalem wszystkie i mialem tylko 1 partycje C i tez szlo do 84% , potem podzielilem na 2 Partycje C i D i instalowalem na surowej C i to samo tzn 84% i stop.

Dysk mam Samsung 80 GB http://www.samsung.com/pl/products/harddrives/magma/mp0804h.asp

Przepraszam faktycznie byl "groch z kapusta" ale teraz mam nadzieje ze uporzadkowalem i przekazalem w miare czytelnie z czym mam problem.

• #5 19 Sie 2006 19:34
    TONI_2003
    Moderator

Witam!
    Szanowny kolego Andrzej Gdz proszę Byś poprawił swój post powyżej tak byśmy również wiedzieli co w nim napisałeś.
    Natomiast nie doszukiwali się tego co chciałeś napisać, a co Ci z tego wyszło!
    Pozdrawiam i czekam na efekty użycia przycisku ZMIEŃ !

• #6 19 Sie 2006 21:47
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów

A Twój laptop obsługuje takie dyski? Nic nie piszesz o tym jak był poprzednio instalowany system.
    A tak wogóle to najlepiej wyzerować początek dysku, założyć partycje dowolnym programem do partycji, a dopiero potem instalowac system.

• #7 19 Sie 2006 22:07
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    A Twój laptop obsługuje takie dyski? Nic nie piszesz o tym jak był poprzednio instalowany system.

Laptop Acer TM 2423 ma zamontowany Dysk Samsung 80 GB, i mialem na nim zainstalowany Windows XP otrzymalem plytke CD ale syn uszkodzil mi ja ot tak porysowal i jest do wyrzucenia.
    Cytat:

A tak wogóle to najlepiej wyzerować początek dysku, założyć partycje dowolnym programem do partycji, a dopiero potem instalowac system.

Wlasnie nie znam sie i nie wiem co to znaczy wyzerowac poczatek a tym bardziej zalozyc partycje dowonym programem.

Ja nigdy tego po prostu nie robilem.

Kupilem wiec "nowke" instalke Widowsa XP chce po prostu zainstalowac wlasnie ten XP.

I jak wlozylem do napedu Laptopa te plytke , wszystko jest ok, usunalem poprzednia partycje C przycisk bodajze ( L ) i chce na tzw surowej partycj C ( bo taki mam komunikat ze partycja C jest surowa zainstalowac z tej CD Windowsa.
    I idzie Formatowanie ale do 84%.

Pozyczylem inne instalki XP i jest to samo idzie tylko do 84%.

Nie mam pojecia czy to ja cos "odwalilem" czy uszkodzony jest dysk w Laptopie ?

Andrzej

• #8 20 Sie 2006 10:12
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Czyzby nikt nie umial podpowiedziec co mam zrobic ?

• #9 20 Sie 2006 10:44
    BIGOLSEN
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Andrzej Gdz napisał:
    Czyzby nikt nie umial podpowiedziec co mam zrobic ?

Zabierasz się za problem z niewłaściwej strony .
    Nie zaszkodziłoby poczytać o podobnych przypadkach na Elce - funkcja Szukaj .
    Najpierw w takich przypadkach należałoby wyzerować powierzchnię talerzy dysku w programie firmowym , MHDD , lub Victorii . Dalej wykonać REEMAP powierzchni dysku .
    Dopiero później zkładasz partycje od nowa i formatujesz .
    Dopóki nie naprawisz struktury dysku , to zapomnij o instalowaniu .
    Czy próbowałeś formatować dysk na FAT32 , przypuszczam że nie ?
    NTFS , jest bardzo czuły na błędy logiczne i nie tylko .
    Pozdrawiam .

• #10 20 Sie 2006 11:18
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    Zabierasz się za problem z niewłaściwej strony .

No tak ale ja jestem Laik w tej dziedzinie
    Cytat:
    Nie zaszkodziłoby poczytać o podobnych przypadkach na Elce - funkcja Szukaj .

Mialem opcje szukaj ale albo ja nie umie szukac albo juz sam nie wiem nic mi nie pokazywalo zadnego tematu ?
    Cytat:
    Najpierw w takich przypadkach należałoby wyzerować powierzchnię talerzy dysku w programie firmowym , MHDD , lub Victorii . Dalej wykonać REEMAP powierzchni dysku
    .
    A co to znaczy wyzerowac w programie firmowym ?
    A co to znaczy wykonac REEMAP powierzchni ?
    Cytat:
    Dopiero później zkładasz partycje od nowa i formatujesz .
    Dopóki nie naprawisz struktury dysku , to zapomnij o instalowaniu .

Dla mnie to niestety trudne zagadnienie poniewaz jestem na etapie poczatkujacym a od czytania to az mnie glowa boli ze nie wiem za co sie faktycznie zabrac.

Musze dodac ze na Laptopie mialem juz XP ale chce zmienic bo kupilem Windowsa XP to czy tak samo musze wlasnie robic te zerowanie i REEMAP ?

• #11 20 Sie 2006 11:36
    krzywy105
    Poziom 11  

ja proponuje zaopatrzyc sie w program Partition Magic, usunac stare partycje, zalozyc nowe zformatowac i potem sprobowac zainstalowac XP bez ponownego formatowania.

• #12 20 Sie 2006 11:46
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    ja proponuje zaopatrzyc sie w program Partition Magic, usunac stare partycje, zalozyc nowe zformatowac i potem sprobowac zainstalowac XP bez ponownego formatowania.

Tu wlasnie nie kumam bo tak odwalilem ze teraz nie mam nic na Laptopie mam czarny obraz to wiec jak bede mial Partition Magic to jak to odpalic z CD skoro nic nie mam na kompie.

Czy majac ten program musze miec Bios w LLaptopie tak ustawiony jak do instalki XP i tylko wlozyc CD Partition Magic to kieszeni Laptopa i sam juz wystartuje.

• #13 20 Sie 2006 12:21
    krzywy105
    Poziom 11  

tak jesli bedziesz mial wersje bootowalna partition magic to usawiasz w biosie bootowanie z cd-rom i wkladasz plytke. partition sobie wystartuje porobisz pozadki (zobaczysz czy da sie zformatowac partycje) i potem insataslacja xp.

• #14 20 Sie 2006 12:36
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Cytat:
    tak jesli bedziesz mial wersje bootowalna partition

Ja mam ale na CD czy to nie jest wersja Bootowalna ?

A na CD Partition a Boootowalna Partition to calkiem cos innego ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson