Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak odchylania pionowego w TV Samsung CK5051A

19 Sie 2006 19:21 1500 3
  • Poziom 23  
    Witam
    Mam pytanie co może być przyczyną braku odchylania pionowego w TV Samsung CK5051A,gdzie należy szukać uszkodzenia?
    Telewizor ten najpierw nie był długo używany,potem po włączeniu go do sieci i wyłącznikiem sieciowym kontrolka STAND BY zapaliła się po około 5s,ale była trochę przyciemniona.Po 3s jej świecenia strzelił kondensator,który na schemacie oznaczony jest symbolem C106 i kontrolka zaczęła normalnie świecić.Po włączeniu go pilotem okazało się,że nie ma odchylania pionowego.Z trafopowielacza słychać cichy gwizd.W miejsce uszkodzonego kondensatora wstawiłem kondensator 1µF,63V.Ale nie wiem,czy taki powinien tam być,bo nigdzie nie ma schematu do tego TV.Wszędzie są tylko do modelu CK5051,a ja mam model CK5051A.
    Wybrałem taki kondensator ponieważ obok niego są trzy kondensatory na napięcie 60V,dwa mają pojemność 1µF,a trzeci 4,7µF,czy dobrze wybrałem?
    Obejrzałem dokładnie całą płytę,ale nigdzie nie ma zimnych lutów,tylko od spodu płyty pod zasilaczem plyta wydaje się być trochę przyciemniona,ale elementy zasilacz wyglądają normalnie.
    Mam pytanie,czy można to samemu naprawić (umiem sprawdzać diody,rezystory,tylko nie wiem jak sprawdzić tranzystor i kondensator),czy lepiej oddać do serwisu i ile taka naprawa w serwisie może kosztować?
  • Poziom 23  
    A czy po wymianie tego kondensatora będzie już odchylanie pionowe,i czy ten kondensator,który zamontowałem wcześniej jest odpowiedni?
  • Spec od TV
    Zmniejszenie pojemności tego kondensatora powoduje zawyżenie napięć wychodzących z przetwornicy i efekty takie jak opisałeś , prawdopodobnie masz uszkodzony układ scalony lub jego zasilanie IC301-AN5512 lub odpowiednik KA2131 pracujacy jako układ wykonawczy odchylania pionowego . Opieram się na schemacie CK5051X/WELTSX chassis P68SC.