Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TVC samsung CK6271 WP. Martwy, nie ma żadnych napięć.

miazga44 20 Sie 2006 14:15 972 7
  • #1 20 Sie 2006 14:15
    miazga44
    Poziom 10  

Szanowni koledzy mam problem z Samsungiem chassi Z70.
    TV martwy. po sprawdzeniu przetwornicy niema żadnych napięć. Napięcie sieci wyprostowane jest. wymienilem STR S6309 i nic, to samo
    sprawdziłem pozostałe tranzystory, nie wykazują żeby były uszk. profilaktycznie wymieniłem elektrolity też bez rezultatu.
    Mierzyłem nap.na wyjściu i zamiast 155V jest około 30V.
    Morze któryś z kolegów mial już,podobny przypadek, przyznam że
    taki samsung z taką przetwornicą mam w naprawie pierwsz raz.
    Morze jakaś podpowiedż, z góry dziękuję.AS

0 7
  • #2 20 Sie 2006 14:27
    na kozlowce
    Spec od TV

a odpinałeś linie? może to nie zasilacz tylko obciążenie po wtórnej? powodzenia

0
  • #3 20 Sie 2006 17:06
    eprom
    Poziom 25  

Odepnij tranzystor lini i jego miejsce daj żarówke i pomierz napięcia.

0
  • #4 20 Sie 2006 19:31
    miazga44
    Poziom 10  

Przepraszam zapomniałem dodać że odczepiłem trafo lini i podłączyłem żarowke. Sprawdzałem tranzystor lini jest dobry,odczepiłem też napięcie na wrikapy ta gałąż napięcia też jest dobra. Poniewz jest nowy STR
    (być może że stary jest dobry) a tranzystory w tym zasilaczu, sprawdzalem są dobre a wygląda mi to na jakiś generator który steruje STR może tu tkwi błąd lub coś jest nawalone i dlatego nie chce pracować. W zasilaczu jest
    też transoptor,który pracuje w standby.Nie wiem jak go pominąć kiedyś to robiłem teraz poprostu nie pamiętam. Próbowałem go zewrzeć po stronie pierwotnej bez efektu. AS

0
  • #5 20 Sie 2006 20:41
    na kozlowce
    Spec od TV

a pozostałe elementy w przetwornicy? przecież sam STR nie będzie pracował, sprawdź wszystkie elementy po pierwotnej, nie wiem którą masz wersję bo na na schemacie przewidują kilka wersji, ale w każdej jest trochę elementów peryferyjnych, powodzenia

0
  • #6 21 Sie 2006 23:38
    miazga44
    Poziom 10  

Szanowni koledzy, napięcie 155v już jest uszkodzona była dioda zenera
    D 805 niebyła zupełnie zwarta i stąd obniżone nap +B,
    napięcie +B w stanie standby obecnie wynosi 30V i po włączeniu pilotem wzrasta do 155 tylko że obrazu dalej nie ma wysokie startuje ale musi być bardzo obniżone zato w trafie wysokiego słychać rymiczne cykanie a napięcie anodowe w rytm cykania zmienia się 155 - 145 -155 itd
    cykanie jest miarowe ok. 2 razy na sekunde.Nie wiem co jest tego przyczyną może któryś z kondens. może modulator sterujący tranzystor linii jest to uklad TDA 8143. Z góry dziękuję za wzkazowki,sam oczywiście też sprobuje znależć uszkodzenie, tranzystor lini oczywiście wymieniłem profilaktycznie na nowy.AS

0
  • #7 25 Sie 2006 18:21
    miazga44
    Poziom 10  

Diabli mnie biorą wszystkie elementy wyglądają na dobre nie wszystkie sprawdzalem sprawdzilem wszystkie diody tranzystory przy trafie wys.
    wymienilem tda8143 i efekt jest taki że cykanie przyspieszyło tak że teraz podłączona równolegle do +B żarówka razem z napięciem
    wacha się od 150 do 140V oczywiście włączam na krótko. przypadkowo
    dotknąłem do radiatora STR i oparzyłem się wobec tego sprawdziłem pozostale elementy w przetwornicy wszystkie zimne. sprawdziłem też
    wszystkie napięcia wychodzące z po stronie pierwotnej przy odłączonym
    obciążeniu +B i wszystkie są prawidłowe.w standby napięcie +B wynosi
    30V i pilotem włączam i wyłączam bez problemu. Po włączeniu do standby radiator i STR rozgrzewa się bardzo mocno i szybko ok. 10 min.
    rozgrzewa się jeszcze co twierdziłem dotykając pozystor.pętla odłączona.
    Może ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem. za sugestie i wzkazówki
    z góry dziękuję.AS

0
  • #8 26 Sie 2006 17:09
    miazga44
    Poziom 10  

w wyniku sprawdzenia przyczyn nagrzewania się radiatora STR stwierdziłem że jakimś cudem przebił tr.lini i dlatego przy standby, nap.+B 30v było zwierane do masy co było przyczyną grzania STR no i oczywiście radiatora ,pozystor jest cały powypalany no i oczywiście do wymiany. po włączeniu żarówki pomiędzy kolektor a emiter tr lini wszystko jest ok.żarowka świeci nap. są prawidłowe jednak z chwilą
    wlutowania tranz.(2 SD 1886) zaczyna się to co opisałem poprzednio.
    Podmieniam teraz wszystkie elki i kond.isprawdzam jeszcze raz wszystkie
    tranz. i diody wszystkie wylutowuje.Jak dotychczas te ktore sprawdz. są dobre ale oczywiście cudów nie ma mósi byc któryś uszkodzony, natomiast mam pytanie czy możliwe żeby to był uszk.trafo lini, może ktoś z kol. miał już taki przypadek? AS Z gory dzięk.za sugestie i wzazówki.

0