logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

P e r p e t u u m m o b i l e - bez kitu !

pacraf 20 Sie 2006 19:16 33919 101
REKLAMA
MediaMarkt Black Week
  • P e r p e t u u m m o b i l e - bez kitu !
    Witam,

    Za jakis czas mozemy byc swiadkami upublicznienia maszyny wytwarzajacej energie z "niczego" , przy czym "niczego" oznacza ze zostaje ona wytworzona w sposob nie zuzywajacy samego urzadzenia , oraz w sposob ktory na dzien dzisiejszy nie pozwala okreslic zródla tej energii... cos jakby perpetuum mobile heh...
    wiem podobnie jak wy, ze energii nie tworzy sie, ani nie niszczy, tylko zmienia sie jej formę , ale co tam, poczytajcie sami na google.news w czesci dotyczacej SCI/TECH na temat odkrycia irlandzkich inzynierow... aktualnie zbieraja 400 niezaleznych naukowcow z calego swiata aby udowodnic dzialanie... potem upublicznia wyniki.
    ponoc najwazniejszymn elementem jest opatentowany przez nich ten element: LOW ENERGY MAGNETIC ACTUATOR
    link do patentu :

    LOW ENERGY MAGNETIC ACTUATOR

    gdyby byly klopoty ze google news to link:

    Google News

    oczekuje rzeczowych komentarzy... bez podsmiewania...

    pozdr. dla elektrodowcow :)
    aha , tutaj zdjecie tego piekielnego prototypu:
    P e r p e t u u m m o b i l e - bez kitu !
    Powiem tak ja ze swej strony również oczekuję pewnych efektów na przyszłość jeśli chodzi o sposób przedstawienia tematu (to jest skutek raportów ) :
    1. ...nie krzycz , nie używaj Caps Locka !
    2. Podczas używania linków zastosuj skróty (zobaczysz je po edycji tego postu)
    ich brak skutkuje że strona się rozjeżdża i wygląda przynajmniej okropnie!
    TONI_2003

    Fajne? Ranking DIY
    O autorze
    pacraf
    Poziom 16  
    Offline 
    pacraf napisał 223 postów o ocenie 14, pomógł 6 razy. Jest z nami od 2003 roku.
  • REKLAMA
    MediaMarkt Black Week
  • #2 2935225
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #3 2935328
    pacraf
    Poziom 16  
    chyba nie przeczytales tych linkow , tylko obejrzales fotke... niepotrzebnie ja umiescilem, bo zniecheca do przejrzenia stronek....
    zeby bylo jasne, ja nie twierdze ze to dziala.. bo przeciez chodzilem do szkoly... ale kiedys sadzono ze ziemia to srodek wszechswiata...no ciekawe co z tego bedzie
  • REKLAMA
    MediaMarkt Black Week
  • #4 2935349
    trol.six
    Poziom 31  
    Właśnie, wiele rzeczy miało juz nie być możliwe.
    Od siebie dodam że powstanie świata też jest niemożliwe (bo niby skąd ta energia), a jednak świat istnieje.
    Z artykułów nic nie kumam, moze jakieś wyjaśnienie po polsku?
    Ze szczegółami, bo zrobiłbym sobie taką ładowarkę do akumulatorów.
  • #5 2935403
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #6 2935460
    sq8ju
    Poziom 24  
    elektrit napisał:
    A co ksiądz na religii mówił?


    Uśmiałem się do łez :D

    A temat chyba raczej do "Na Wesoło" ;)
  • #7 2935508
    trol.six
    Poziom 31  
    elektrit napisał:
    A co ksiądz na religii mówił?

    Że jak nie odpracuje 8 godzin przy budowie kościoła, to nie da świadectwa :)
  • #8 2935541
    FoxTech
    Poziom 20  
    Czy ktoś przeczytał opis patentowy tego co nazwali :
    "LOW ENERGY MAGNETIC ACTUATOR"
    Może komóś uda się rozszyfrować działanie tego irlandzkiego cudu techniki.
  • #9 2935542
    qra_633
    Poziom 17  
    Jeżeli dobrze zrozumiałem opis patentowy, to urządzenie to ma zachowywać się jak elektromagnes (czyli można "włączać i wyłączać" pole magnetyczne).
    Jednak nie wykorzystuje energii do wytwarzania pola mag., ponieważ używa magnesów stałych, a jedyna energia jest potrzebna do przesuwania mechanizmu sterującego.
  • #10 2935549
    darekry
    Poziom 13  
    Ciekawe. na pewno energia nie bierze sie "z nikąd"
    poczekajmy na wyniki.
  • #11 2935638
    obet
    Poziom 18  
    pamiętacie silnika TESLA albo nowsze KOHEI MINATO tam chyba generalnie chodziło o wykorzystanie naszej grawitacji tzn nie jest coś z niczego bo silnik potrzebuje grawitacji ale jednak jej wcale nie zużywa !!
  • #12 2935863
    miwi
    Poziom 28  
    To "nie da się" w technice przestało się liczyć, pamiętam jak inżynierowie przepowiadali szczyt technologiczny dla półprzewodników, ponieważ krzem pękał przy większych częstotliwościach. I żeczywiście "nie dało się" powstrzymać rozwoju półprzewodników. Co do energii może nie da się skonstruować doskonałej maszyny ale napewno da się zrobić taką która będzie produkowała tanią energię. Co więcej myślę że planów i projektów takich maszyn jest już kilknaście ale są skutecznie chowane przed światłem dziennym z oczywistych względów.
  • #13 2936074
    Mr. B
    Poziom 12  
    popiszę się raczkującą znajomością języka angielskiego i napszę co ja zrozumiałem. Mianowicie chodzi o to ,że ten "actuator" z patent pozwala na włączenie i wyłączenie pola magnetycznego przy użyciu bardzo małej energii. Potem jest napisane, że generalnie składa się z :
    1)"bazy" czyli czegoś chyba w rodzaju podstawki (na rys. nr 14) ukształtowanej do umieszczenia na niej 2 magnesów
    2)dwóch magnesów(nr 10 i 12)
    3)tarczy, osłonki, mostka itp itd położonej w miejscu oddziaływania obu magnesów, dzięki czemu blokuje pole magnetyczne kiedy jest umieszczone nad magnesem

    Teraz tak. Pole magnetyczne z obu magnesów chyba reaguje w sposób który pozwala, żeby na tarczy wyzwoliła się niska enetgia (?). Tak to mniej więcej zrozumiałem. W razie jakichś nieporozumień proszę o zrozumienie, bo angielski to nie mój świat.
  • #14 2936241
    ruff22
    Poziom 20  
    Ale dlaczego coś z niczego , perpetum mobile to urządzenie wprawione w ruch - czyli energia została przekazana i jest to teoretycznie tylko do wykonania ale jak na razie tylko na kartce i tylko za pomocą matematyki bo fizyka niestety nie dopuszcza takiej maszyny .Najlepszy zaczątek maszyny perpetum mobile to roslina .
  • #15 2936380
    Citek
    Poziom 22  
    Witam.
    A to nie jest coś podobnego do silnika magnetycznego.
    Już kilka lat temu czytałem o japończyku, który wynalazł silnik o sprawności dochodzącej do 330% :o .
    Więcej informacji o w/w silniku i jego autorze macie pod linkiem:
    http://www.magnesy.tanio.net/silnik_magnetyczny.html
  • #16 2936388
    darekry
    Poziom 13  
    "Nie da się zbudowac maszyny latającej cięższej od powietrza"
    "Nie da się pokonać prędkosci dźwięku"
  • #17 2936466
    morph13
    Poziom 25  
    miwi napisał:
    ...... Co więcej myślę że planów i projektów takich maszyn jest już kilknaście ale są skutecznie chowane przed światłem dziennym z oczywistych względów.

    Jak długo wydobycie i przetwarzanie ropy będzie opłacalne (większy zysk ze sprzedaży niż koszty wydobycia - cen paliwa nie da się podnosić w nieskończoność) tak długo "takie projekty" będa leżały w pancernych szafach lub będą blokowane przez "pewne lobby paliwowe" różnych krajów.

    Może i nie ma się "czym chwalić - bo i jak" jeśli chodzi o niemiecką naukę II wojny światowej to jednak właśnie niemieccy naukowcy przeprowadzali dużo ciekawych eksperymentów z tygo typu i podobnymi urządzeniami i nie myślę tylko o napędzie antygrawitacyjnym, Vrilach itp. Pewne jest tylko jedno specjalne odziały amerykańskie i rosyjskie zabezpieczyły wszystko co tylko było możliwe i to na ziemiach polskich a my "zwykli ludzie" mamy tylko to że płacimy za 1l paliwa ponad 4 złote..... - oczywiście ostatnie stwierdenie to bardzo duży skrót myślowy :-).

    Wypowiedz zakończę cytatem...
    ..."To co możliwe i niemożliwe odróżnia bohatera od awanturnika"....
    jednak jeszcze "wczoraj" tyle rzeczy było niemożliwych, jednak "dziś" korzystamy z nich nie zdając sobie nawet z tego sprawy.
  • #18 2936525
    pacraf
    Poziom 16  
    klikniecie na link patentu pokazuje ten rysunek i krotki opis, natomiast nie wiem czy zwrociliswcie uwage na zakladke description , tam mozna zapoznac sie z "DETAILED DESCRIPTION QF THE INVENTION"

    tak wiec kto potrafi , niech poczyta...
    czytalem troche artykulow na ten temat , i urzadzenie o wielkosci bateri do komorki dostarcza 4krotnie wiecej energii niz taka bateria... przy tym nie laduje siue jej, nie zuzywa sie w sposob taki zby mozna bylo wytlumaczyc wytwarzana energie...
    jak dla mnie bomba.... mam nadzieje ze to nie dowcip irlandczykow.
  • #19 2936926
    djlj24
    Spec od car audio
    Jedno małe ale i to często poruszane przy okazji takich wynalazków. Wykorzystanie magnesów do napędu nie daje jeszcze podstawy do stwierdzenia, że jest to perpetuum mobile. Dlaczego? Ponieważ energia magnetyczna się też zmniejsza - jest to stopniowe zjawisko - jeżeli wyjdziemy z zasady zachowania energi to okaże się, że taki wynalazek stanie po czasie (może to trwać i milion lat tyle, że nie będzie to nieskończone działanie). Temat tego typu napędu jest co raz odgrzewany.
    Nawet jeżeli to działa to i tak jest bezużyteczne - przecież musielibyśmy coś tym napędzić - a więc pobrać energię a to się równa zatrzymaniu takiego wynalazku.
    Problem skąd brać energię to poważna sprawa - bo modne obecnie użycie energii odnawialnej nie jest bez wpływu na przyrodę a zmiana przyrody zwykle po jakimś czasie przynosi katastroficzne skutki. Jesteśmy w kropce ale za jakieś 1,5 miliadra lat i tak to nie będzie miało znaczenia bo nasze słońce dokona dewastacji naszego Świata.
  • #20 2937112
    trol.six
    Poziom 31  
    djlj24 napisał:
    Ponieważ energia magnetyczna się też zmniejsza - jest to stopniowe zjawisko - jeżeli wyjdziemy z zasady zachowania energi to okaże się, że taki wynalazek stanie po czasie

    Przecież piszą że nie następuje degradacja elementów, chyba że ściemniają.
    Poza tym jeżeli wyjdziemy z teorii klasycznej grawitacji to nie wyjaśnimy zjawisk które dopiero wyjaśnia ta następna (nie wiem jak sie nazywa szczególna zdajesie).
    Ja myśle że niech myślą tutaj specjaliści z teori strun. Gdzie wszechświat to wielowymiarowa przestrzeń, którą podobno można określić za pomocą macierzy. Oczywiście to teoria. :) Może przemiana energii następuje w jakimś innym wymiarze? ( troche fantazjuje ;) )

    Moim zdaniem ten patent i silnik japończyka o którym wpomniał Citek, działają na tym samym zjawisku, choć obydwoje wynalazcy inaczej to tłumaczą. Mysle ze trzeba zrobić prototyp i sie przekonać.
  • #21 2937266
    dfgg
    Poziom 12  
    łoooo widzę silnik grawitacyjny będzie :P to ja kupię kilka kart na satwell.com zebym mial i ten silnik :D
  • #22 2937326
    bonek
    Poziom 13  
    Panowie.
    Niech mądre głowy pracują i zrobią to cudo, a wtedy będziemy oceniać.
    Prawda jest taka, że np. teoria względności Einsteina posiada słowo "inercjalny", a ktoś kto tego nie doczytał wymyślił "paradoks bliźniąt " itp. by ją obalić. Dajmy się ludziom wykazać (w końcu za ich pieniądze) a zobaczymy co z tego wyniknie.
  • #23 2937504
    Krzysztof33
    Poziom 16  
    Perpetum mobile, nie pali, nie pije a chodzi i żyje

    Czy takie coś jest możliwe, sam nie wiem, jak miałem może z 10 lat to, miałem wtedy plan abu połączyć silniczek 12V który napędzałby prądnicę na 12V, która z kolei dawałaby prąd do tego silniczka, i tak dalej, i tak dalej, czysta energia. Z wiekiem się jednak mądrzeje i rozumie, że takie coś nie istnieje, dopóki nie zobaczę to nie uwierzę, przecież musi być jakaś energia, która by to rozpędziła. Zobaczymy później, może wtedy...
  • #24 2937635
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • #25 2937815
    veteran5
    Poziom 14  
    A jak ma się perpetum mobile do przyspieszenia grawitacyjnego?(poczytajcie o sondach voyager 1 i 2) Owe obiekty były przyspieszane za pomocą grawitacji wielkich planet(szczególnie dużego "kopa" dostaały przy Jowiszu).
    Cytat:
    Jej misja od samego początku miała wykorzystać technikę przyspieszania w polu grawitacyjnym planet, co pozwala na osiągnięcie dużych prędkości bez konieczności używania paliwa.
    Przecież lecąc w stronę Jowisza sondy te miały mniejszą prędkość, niż oddalając się od niego, a przecież jeszcze słońce ma swoją grawitację. Myślę, że perpetum mobile może istnieć, ale nie uwierzę, jak nie zobaczę.
  • #26 2937974
    Xitami
    Poziom 29  
    Jest też siła popychająca Wahadło Foucaulta, ciekawe swoją drogą, czy ja pierwszy wymyśliłem ten sposób na "free energy".
    e=mc2 też mi się podoba.
    Nie będą to może prawdziwe "perpetum..." ale może kiedyś, kto wie? A nawet głęboko w to wierzę.
    A co do tego ogłoszenia w "the Economist" pożyjemy zobaczymy.
    Ktoś gdzieś przy okazji zauważył, że przy tak "przełomowych" odkryciach po pierwsze się patentuje, później powiadamia gawiedź, a tu jest inaczej.
  • #28 2938727
    casper8
    Poziom 13  
    witam panowie ale kilka set lat temu za glupie radio by was ktos spalil na stosie nie ma co krytykowac jak im sie uda to ok ale pewnie ta technologia jak wiele innych zostanie zatajniona do pewnego odpowiedniego czasu ps jeszcze jest przyslowie nigdy nie mow nigdy bo sie mozna zdziwic a to jest prawda
  • #29 2938930
    Tomek515
    Poziom 23  
    Skoro autor pokazuje swoje dzieło to wydaje mi sie że to może działać;> a wygląda na poważnego człowieka, może się polak wybije :)
  • #30 2939563
    Tomek515
    Poziom 23  
    Człowieku nie wiem czy do mnie kierujesz swój post ale chyba tak, co ja fizyk jestem urządzenie wygląda ciekawie może rozkminił to jakoś i działa, jak byś kiedyś powiedział że człowiek doleci na księżyc też by Cię wyśmiali a jednak! Gdyby nie tacy ludzie którym się chce kombinować nadal siedzielibyśmy w jaskini.
REKLAMA