Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strzelanie w głośnikach. Dlaczego tak się dzieje?

20 Sie 2006 20:53 2066 1
  • Poziom 31  
    Mam nieduzy ale czasem dosc denerwujacy problem. Mam karte dzwiekowa na PCM2702 i wzmacniacz symasym. Niestety kiedy wlaczam jakies urzadzenia elektryczne takie jak lutownica, wentylator, wiertarka albo nawet swiatlo. W glosnikach slychac pojedynczy trzask. Czego to moze byc wina i co z tym zrobic? Jest takze wiekszy problem. Czasem wpiecie lutownicy lub wiatraka sprawia ze karta sie na chwile wylacza i musze ja wypiac z usb i wpiac z powrotem. Jak to rozwiazac? Karta jest zasilana z pojedynczego transformatora przez dwie diody. Po kondensatorach mam stabilizatory LM317 i chyba LM337. Jak zapobiec temu wylaczaniu sie? Dorzucic kondensatorow do zasilacza?
  • Poziom 39  
    Zasilacz do karty powinieneś podłączać do listwy przeciwzakłóceniowej przewodem 3-żyłowym. Na wejściu zasilacza wstaw dławik taki, jak stosuje się w monitorach lub telewizorach, do tego kondensatory zarówno po stronie 230V, jak i przy diodach. Nie powinieneś oszczędzać na mostku dodatkowo zblokowanym kondensatorami 2,2nF - 47nF.