Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia subniskotonowa na głośniku 888

Djeight 20 Sie 2006 21:26 5824 34
  • Mój projekt DIY to właśnie niżej zamieszczona skrzynia subniskotonowa, była ona z góry budowana do samochodu i miała być obita wykładziną jednak zaprzestałem prac[ skradziono mi wzmaczniacz z samochodu ] i tak została goła.

Sub zbudowany na głośniku firmy 888 , solidna wytrzymała membrana, wentylowanie cewki poprzez membranę [nie dziura w magnesie] średnica głośnika 30cm zaweiszenie piankowe miękkie. Pasmo pisane przez producenta to 25Hz-3000Hz moc max 250W oczywiści nie wieżę w tą moc

Skrzynia o litrażu około 70litrów , idealnie wypełniała bagażnik Golfa 1 .
    w środku wygłuszenie pianką [gąbką] tapicerską o grubości 3cm.

bass reflex z przodu o średnicy 10cm i długości 13cm , płyta wiórowa 22mm grubości

Sub strojony bardzo niziutko , w środku kolumny jest przegroda która spełnia kluczowe zadanie , dzieki temu nie ma dudnienia basu a właściwie jest nisko schodzący wszystko trzęsący :). na zdjeciach jest widać w których miejscach przegroda jest przykręcona

Skrzynia była wykorzystywana również do imprez , zasilana wzmacniaczem 50W przy 4 ohm , oczywiście też budowanym samodzielnie uzyskiwałem w pomieszczeniu 30m2 bardzo duże natężenie dżwieku. oczywiście nie obyło się bez średnio i wysoko tonówek w tym prezypadku.

Skrzynia ma już wiek bo wykonałem ją za małolata , miałem wtedy 15lat:) . czyli 5 lat już jej stukneło i dalej gra czysto :)

Głośnik solidnie wykonany bo inaczej by tyle czasu nie grał .

Fajne!
  • Megger
  • #2 20 Sie 2006 21:42
    maxrider
    Poziom 20  

szczerze mówiąc wygląda strasznie!!
    wejź to obij czymś i koniecznie zmień ten głośnik!!
    ocena 2/6

• #3 20 Sie 2006 21:45
    Djeight
    Poziom 13  

Czekam na dalsze opinie :) , ktoś kiedyś powiedział nie liczy się wygląd tylko dżwięk:)

Co z tym głośnikiem nie tak?? nie chcę wywoływać wojny ale on niżej od alpharda schodzi :) i nie dudni ;p

Zapomiałem dodać że sub jest cięty przy 80Hz zwrotnicą pasywną 12dB/okt

obudowe zaprojektowałem starannie , nie ma mowy o nieszczelności czy innych rzeczach rodem z kosmosu .

każdy narożnik solidnie sklejony wikolem i uszczelnionty sylikonem.

Jak na tym forum liczy się wygląd to niestety , przepraszam za pomyłkę , nie potrzebnie wysłałem zdjęcie tej skrzyni bo nie ma wyglądu , ona ma grać jak najlepiej a nie wyglądać!!

• #4 20 Sie 2006 22:12
    oleczek1988
    Poziom 21  

Na forum liczy sie pomysl wykoania i wykonczenie. u ciebie to wyglada jakbys dopiero mial wykonczyc kolumne. Popracuj a mysle ze moze byc o wiele ladniej 2/10

• #5 20 Sie 2006 22:34
    Gibon007er
    Poziom 22  

Djeight napisał:
    ....ktoś kiedyś powiedział nie liczy się wygląd tylko dżwięk:).....

Wiec Dzwiek Jest Piekny,Gleboki i Soczysty :D

• Megger
  • #6 20 Sie 2006 22:35
    mike21
    Poziom 29  

Djeight napisał:
    Czekam na dalsze opinie :) , ktoś kiedyś powiedział nie liczy się wygląd tylko dżwięk:)

Co z tym głośnikiem nie tak?? nie chcę wywoływać wojny ale on niżej od alpharda schodzi :) i nie dudni ;p

Zapomiałem dodać że sub jest cięty przy 80Hz zwrotnicą pasywną 12dB/okt

obudowe zaprojektowałem starannie , nie ma mowy o nieszczelności czy innych rzeczach rodem z kosmosu .

każdy narożnik solidnie sklejony wikolem i uszczelnionty sylikonem.

Jak na tym forum liczy się wygląd to niestety , przepraszam za pomyłkę , nie potrzebnie wysłałem zdjęcie tej skrzyni bo nie ma wyglądu , ona ma grać jak najlepiej a nie wyglądać!!

Od alpharda ale jakiego?heh mialem 2 kolumny na tych glosnikach i byl wielki kibel glosniki porazka zero bassu heh a co dopiero jeden.No i dziwne 5 lat lezal taki mebel i go nie obiles?heh

P.s No to jak to dla ciebie pieknie gra heh to spoko :lol:

• #7 20 Sie 2006 22:36
    Ky$sio
    Poziom 17  

no pasowało by go wykończyć obij go może skajem? albo połączenie skaju i forniru ? ;/ 3/5

• Megger
  • #8 20 Sie 2006 22:39
    maxrider
    Poziom 20  

nio jak dla Ciebie kolo liczy siędzwięk to na prawdę Hi-Endowy głośnik kupiłeś takie firmy jak Beyem to się przy niem kryją on ma tyle basu dynamiki i soczystości że na pewno przewysza przetworniki za 500pln no i oczywiście alpierdy!!

• #9 20 Sie 2006 23:33
    kostek6
    Poziom 17  

wygląda jak sub bez obicia czyli beznadziejnie sorry

• #10 20 Sie 2006 23:37
    Cybus18
    Poziom 17  

Fajny sub, ale jednak pasowałoby go czymś obić. Może kocyk??

• #11 20 Sie 2006 23:55
    Armosus
    Poziom 26  

I taka mala uwaga, strojony bardzio niziutko? 40Hz to jest niziutko?

Wez to obij, oklej = cokolwiek. A tunel B-R to z rurki po papierze toaletowym jest czy jak?

Co do glosnika sie nie wypowiadam bo nie slyszalem, ale skoro mowi ze bylo z basem calkiem ladnie to czemu nie? Moze to byl ten udany model tej firmy? jak alphard mial swojego lw800 ktory byl calkiem calkiem i sie podobal.

• #12 21 Sie 2006 00:05
    Gibon007er
    Poziom 22  

a co do wykonczenia to nawet dywaniku z Konfortu bym nie marnowal :) :)

• #13 21 Sie 2006 00:37
    kotek*88
    Poziom 11  

i znowu każdy błe błe błe bo głośnik nie stx-a!!! faktem jest ze na diy się ładuje projekt wykończony a nie coś podobnego do budy dla psa! jedyne co każdy członek elektrody może ocenić to wykonanie i wygląd, bo głośnika i dźwięku z niego płynącego nie można usłyszeć. Moim skromnym zdaniem to jest lipa- jeżeli chodzi o wygląd, co do głośnika nie wiem, nie słyszałem:( i on nie shodzi nisko tylko dudni basem.......

• #14 21 Sie 2006 00:42
    RaideR_87
    Poziom 14  

Jeśli głośnik dawałby sobie radę i by mi odpowiadał to bym nic nie zminial...

Fakt faktem obicie musi byc...

• #15 21 Sie 2006 01:44
    qscgu
    Poziom 34  

glosnik nie jest za ciekawy, rozbieralem spaleńca, szeroka szczelina jeszcze szersza niz u STXa na dodatek maly magnesik, nie nadaje sie do BR i ma dosc niska wytrzymalosc mocową, w obudowie zakmnietej jest srednio szybki ale za to nieszczegolowy i jak na początek dla super początkującego sluchacza wystarczy ale taki co juz mial do czynienia z tym roczek takiego basu nie zaakceptuje, ktos tu wspomnial o glosnikach beymy na dodatek zle wypisujac nazwe : "Beyem" Beym jak juz chcesz spolczyc wyraz, no i co do tych "beyem" to to tez nie jest ciekawe jesli chodzi o przetworniki do samochodu, beyma tylko na estrade, przeczytaj post w car audio" testy, wraznienia z odsluchow subow do XXXzl... dowiesz sie co sadzą o beymie ocena 1/5 minus za złą aplikacje, za niewykonczona obudowe, za niepoliczona obudowe i za kiepski glosnik, jednym slowek klapa

• #16 21 Sie 2006 09:12
    Krzysztof33
    Poziom 15  

A teraz ja się wypowiem, więc będzie kłutnia.

Kolega zbudował tego subsubika w wieku 15 lat, a więc to było jak pisze 5 lat temu co prawda chciał zrobić dobry głośnik, ale powiedzmy szczerze, że za niską cenę, sprawdzmy link
    http://www.allegro.pl/item121006226_woofery_do_drzwi_serii_888_z_hurtowni_.html

Kolega zrobił tą kolumienkę za niedużo pieniędzy, w młodym wieku, a więc za chęci dam mu 5/6 lecz za wykonanie niestety 2/6 za te brak obicia

• #17 21 Sie 2006 10:10
    <SUB>
    Poziom 13  

kolego Krzysztof33 link który podałes nie tyczy sie tego głosnika on zbudował na 30cm 250 wat i to 5 lat temu a wtedy ten głosnik leciał z 80 zeta (wiem bo 4 lata temu kumpel robił kolumny na 20cm 888 i zapłacił za 1 chyba niecałe 70

• #18 21 Sie 2006 10:25
    wzmak123
    Poziom 18  

słyszałem tego 888, niby ma 30cm, niby basowy, ale wełdług mnie lw800 jest o niebo lepszy
    ten 888 poprostu nie gra, i to nie tylko moje zdanie, jesli komus sie podoba ok. ale jak dla mnie to szkoda czasu i pieniedzy kupowania taniej chinczyzny,
    konstrukcja jak dla mnie 2/10 jakbys czyms obił to dałbym 3-

• #19 21 Sie 2006 10:40
    Krzysztof33
    Poziom 15  

Oj przepraszam <SUB> ma rację, ten głośnik na wcześniejszym linku ma tylko 16cm o tu kolega szarżuje na 30cm, ale jak <SUB> napisał ten głośnik kosztuje 80zł, więc subsubik też jest zaliczany do tanich, jeszcze raz przepraszam za pomyłkę

• #20 21 Sie 2006 11:31
    Djeight
    Poziom 13  

Pewien kolega pyta się o niskie strojenie . Co to znaczy strojony niziutko ?

A no tłumacze koledze . Jako 15 latek interesowałem się elektroniką i akustyką , posiadałem ksiazkę i wertowałem ją kilka razy ale nie potrafiłem kożystać ze wzorów na wyliczenie BR , wiedziałem tylko z książki że im BR ma większą średnicę i im jest krótszy tym niżej strojony i tak poruszony tym artykułem pomyślałem czemu nie zrobić na nisko strojony i tak ten BR pozostał po jakiś 3 latach od zbudowania kolega mi wytłumaczył o co biega w tych wzorach i według obliczeń i tych wymiarów dało to wynik 34Hz . Jak się powinniście domyśleć 15latek lubi jak bas porusza ściany a żeby i koszty nie były zbyt duże. w tej chwili mogę suba obić ale jako że rozwinełem się io dorosłem to posiadam już inny sprzęt niż wtedy kiedy królował poteżny BAS . Oczywiście teraz szukam neutralności dzwieku , i jakości.

• #21 21 Sie 2006 11:52
    Armosus
    Poziom 26  

Z dlugoscia jest odwrotnie i tunel dluzszy tym nizej strojony.

• #22 21 Sie 2006 11:56
    Djeight
    Poziom 13  

Hmmm , a no możliwe musiałbym jeszcze raz do tej książki zajrzeć i podstawy sobie przypomieć:)

• #23 21 Sie 2006 14:36
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Tylko że te 888 nie mają podanych parametrów.

• #24 21 Sie 2006 14:40
    mike21
    Poziom 29  

battery napisał:
    Tylko że te 888 nie mają podanych parametrów.

Heh no wlasnie jak wyliczyles jak on nimaja parametrów? Wiem bo je mialem :D

• #25 21 Sie 2006 15:37
    Djeight
    Poziom 13  

Mam taką książkę w której są podane np powieszchnia membrany głośnika 30cm lub rezonans mechaniczny membrany o różnnych średnicach, na tym się opierałem ,

trochę mnie dziwi wasza dociekliwość co jak i skad , tak sie martwicie mną że żle coś zrobiłem??

, pisałem przecież że już nie kożystam z tego suba ale przetstawiłem go w DIY jako jeden z pierwszych projektów jakie wykonałem.

• #26 21 Sie 2006 16:00
    sromotnik
    Poziom 15  

Ah te suby siekierą robione. 1/10

• #27 21 Sie 2006 22:42
    Szfagier
    Poziom 11  

Jak na suba wykonanego w wieku 15 lat to moze byc, ale troche wstyd jednak pokazywac takie cos.... Ale jak to mówią: rzecz gustu... Tyle, że głośniki takich producentów jak 888 czy też 777 nie grzeszą jakością. Wiem bo robiliśmy z kumplem crash-testy podobnego głośnika "basowego" i na kolana nas nie rzucił. POZDRAWIAM

• #28 22 Sie 2006 00:46
    jakubbilski
    Poziom 16  

szfagierku, bo trzeba bylo celowac w siebie magnesem, nie membrana- ona tlumi uderzenia :D

a tak w ogole to co sie zrobil taki wysyp niedokonczonych konstrukcji?
    (tzn nieobitych, niepomalowanych, w ktorych wlasciciel chce jeszcze cos zmienic, itp)

rozumiem ze sub mial byc zrobiony jak najnizszym kosztem- mam gdzies "w pudlach dwa glosniki altronic i chce zrobic z nich centra do kina domowego, wiec rozumiem ludzi, ktorzy nie maja kasy. no ale wklejac "surowa", nieobita czy niepomalowana skrzynie na elektrode, to wg mnie hardcore :P

tak czy inaczej + za chec do zrobienia czegokolwiek- wiekszosc ludzi tylko oglada i komentuje, a nie nosi sie nawet z zamiarem zrobienia czegokolwiek.

pozdrawiam.

• #29 22 Sie 2006 20:14
    206105
    Usunięty  
  • #30 22 Sie 2006 20:29
    endriu.kom
    Poziom 24  

Krzysztof33...
    Myślę,że gdyby kolega umieścił tego suba na elektrodzie 5 lat temu (w wieku 15 lat) to można było by mu to wybaczyć.Ale on przecież umieścił go w wieku 20lat a to już jest niewybaczalne!!!.
    Proszę nie zaniżać poziomu elektrody!!!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME