Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nawigacja w Citroenie C5 - jak uruchomić ?

20 Sie 2006 21:45 11529 6
  • Poziom 10  
    Kupiłem citroena C5 2.0 16V exclusive , z fabrycznie zamontowaną nawigacją ( prawdopodobnie jest to VDO Dayton MS 5000) z dużym kolorowym monitorem LCD. Niestety w samochodzie nie było żadnych płyt z mapami ani instrukcji obsługi. Samochód był przed rokierm sprowadzony do Polski i poprzedni właściciel nawet nie próbował tego odpalać.
    Joystick zamontowany w samochodzie pomija pozycję GPS ( symbol ronda ze strzałką ).
    W schowku pasażera mam czytnik CD, ale każda z włożonych tam płyt wywołuje informację "Wrong CD" na ekranie monitora.
    Mam prośbę - jak to można uruchomić i przede wszystkim sprawdzić czy w ogóle jest to kompletne i sprawne. W serwisie powiedziano mi że w tym czasie takie samochody z tym wyposażeniem nie były sprzedawane przez nich w Polsce i w związku z tym nie mają pojęcia....
    Proszę o jakiekolwiek informacje o tym sprzęcie i rodzaju płyt do niego pasujących.
    Z góry dziękuję Darek
  • Poziom 14  
    bo nie chca wiedziec jesli sprzedawcy maja softy do nowych aut niech wezma najnowsza mape do can van i can can nie wiem co u ciebie sidzi a jak beda niechetni w dzile czesci zam zlec skatalogowanie plyt i ich zamowienie soft ok 100 zl mapa nie wiem ale wazny jest numer katalogowy dla naszej identyfikacji w auto niech wejda w system po numerze nadwozia i nie wazne ze u nas nie bylo nawigacji jesli dalej bedzie problem moga zlozyc zapytanie do warszawy ale oni to wszystko wiedza skoro auto jest uzywane to jakis soft ma ale bez niego nie bedziesz mogl zmienic jezyka powodzenia
  • Poziom 10  
    Dzięki za poradę
    Za kilka dni mam dostać do spróbowania płytę pod system VDO daytona , podobno taka ma pasować - zobaczę jak to pójdzie. W każdym razem jak mi sie uda dam znać na forum ..
    Darek
  • Poziom 10  
    Perypetii ciąg dalszy
    Zdobyłem płytę VDO Dayton Europa 2004 ale bez Polski i Słowacji.
    Sprawdziłem sprzet rzeczywiście odpala i ładnie działa, ale juz inna płyta dla Polski z taką samą treścią i w takim samym systemie tez VDO ( idealnie te same wpisy w Abstract) nie odpala . Co to może być ????
  • Poziom 14  
    plyta na polske wymaga najnowszego softu daytona moze to cos ci pomoze
  • Poziom 10  
    Dzięki za info.
    Rozumiem że mam dokonać upgradu z MS5000 na jakiś nowszy soft?.
    Nie wiecie przypadkiem jaki jest symbol tego softu i czy wystarczy zdobyć obraz płyty z softem i po prostu ja włożyć do napędu ?
    Pozdrawiam Darek