Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Polar CZP306- pęknięta i oszroniona ścianka komory

20 Sie 2006 22:17 6770 9
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Witam,
  Polar CZP 306. Pękła i lekko wybrzuszyła się tylna ścianka w prawym górnym rogu komory chłodziarki. Zbiera się tam szron.
  Lodówka poza tym zdaje się pracować normalnie; mrozi chłodzi jest cicha
  Chociaż mam wrażenie że ( moze tylko wrażenie) produkty w niej przechowywane jakby szybciej traciły świeżość.
  Zanim zacząłem pisac nowy temat przejrzałem kilkanaście wątków ale nie bardzo wiem która z odpowiedzi pasuje najlepiej do tego przypadku.
  Proszę o radę i ocenę sytuacji.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Sprawdz czy lodówka nie pracuje cały czas.Jeżeli tak to masz nieszczelnośc układu chlodzącego i częsciowy wyciek czynnika.Pozdrawiam.
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  dzięki za zainteresowanie tematem,
  Wyłącza się ale nie jestem pewien czy to jest prawidłowy cykl jej pracy( 1,5 h pracy na jakieś 20 minut przestoju). Jeżeli dobrze odczytałem z tabliczki siedzi w tym agregat 100W ( w jednym z tematów ktoś podawał jako przykład małego agregatu przy podobnych gabarytach 130 W- w tym świetle ten byłby mini) a więc jeżeli pracuje około 19h na dobę to trochę daleko jej do deklarowanego przez producenta zużycia ( nie spdziewam się ze bedzie takie jak deklaruje, ale mogło by być chociaz do niego zbliżone). Tempetratura mierzona na dolnej półce drzwi około 12 stopni, potencjometr ustawiony w pozycji 4 ( max to 7). Jeżeli potrzebne jakieś bardziej szczególowe dane moge oczywiście wykonać jakieś dodatkowe pomiary lub uszczegółowić dane już podane.
  Prosze o jakieś info ponieważ lekko się zaniepokoiłem..... ( czy w świetle tych informacji mogę być trochę spokojniejszy)
  Pozdrawiam
  .
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  proponowałbym wyłaczyć rozmrozić wysuszyć to pęknięcie i zasilikonować
  jest to na rura ssąca i przeciąga na sprężarke . Pozdrawiam.
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Dzięli tak też zrobię(rozmrożę wysuszę skleję), tylko nie bardzo potrafię rozszyfrować drugiej części wypowiedzi.
  Czy warto też rozebrać ją od tyłu i usunąć zamoczone ocieplenie i ewentualnie uzupełnić ( czy do uzupełnienia ocieplenia można użyć pianki montażowej). Czy powinienem po jej wysunięciu jeszcze cos sprawdzić.
  Pozdrawiam
 • Pomocny post
  Poziom 14  
  Przyczyną pęknięcia prawdopodobnie jest przeciąganie na sprężarke tz;rura ssąca jest zimna i przy wyjsciu z parownika oszrania . Moze być pianka do odizolowania.POZDRAWIAM.
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Dziękuję za odpowiedzi w sobotę wykonam zalecane czynności i podzielę się spostrzeżeniami co do skurteczności.
  Pozdrawiam  ps. żeby wyciagnąc lodówkę musze rozebrać pół kuchni jak będę miał ją na wierzchu może warto jeszcze coś sprawdzić lub oczyścić?
 • Poziom 15  
  Witam suworow.
  Przypadek opisany w poscie raczej kwalfikuje twoją chłodziarkę do wymiany na nową. Uszkodzenie spowodowane jest niszczelnością układu (parownika chłodziarki) i pękniecie ścianki dopełniło dzieła przez wnikniecie wilgoci miedzy ściankę a parownik. Praca jes wydłużona ponad normę i postój krótki ( ubytek czynnika w układzie ). Zabawa w klejenie i uszczelnianie nie przyniesie efektu tylko wydatek kasy, ale zawsze można się pobawić chociażby dla doświadczenia.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 12  
  moim skrobny zdaniem jest obudow do wymiany ?
  Nie radze kleic bo to i tak nic nie da
  jest nie szczelna obudowa i tyle
 • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
  Witam,
  Trochę zajęło mo to czasu ale odpisuję. Skleiłem komorę osuszyłem i uzupełniłem ocieplenie. Na razie lodówka pracuje lepiej poprawił się stosunek czasu spoczynku do pracy. Co bedzie dalej zobaczymy.
  Pozdrawiam i dziękuję