Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy unit ut60H nadaje sie do pomiaru częstotliwości CB radio

21 Sie 2006 10:27 2600 4
  • Poziom 14  
    Witam
    czy ktoś miał może do czynienia z miernikami uni-t ??
    chodzi mi konkretnie o model ut60h, ma zakres pomiarowy częstotliwości do 400 MHz z 5 cyfrowym odczytem, pytanie moje jest takie czy nadaje sie on do pomiaru i ustawiania nadajników CB?
    Z dokumentacji wynika że jego czułość do 40MHz to min 200mV, ale w praktyce moze być inaczej.......

Pozdrawiam
    Robert
  • Poziom 14  
    Każdy miernik z dobrą sądą i pomiarem F do 30 Mhz nadaje się do strojenia CB. Dwa waarunki muszą być spełnone. Powinien być to przyżąd legalizowany i powinien mierzeć częstotliwość z dokłądnością do 3 miejsc po przecinku .To takie minimum.
  • Poziom 14  
    Dloatego też pytałem o ten konkretny model... jak chyba jedyny z oferty UNI-T .. UT60H pokazuje wynik pomiaru za pomocą 5 cyfr z dokładnością 0.001kHz.

Pozdrawiam
    Robert
  • Poziom 14  
    To dość ciekawe zagadnienie bo niewiele tej klasy mierników mierzy częstotliwość w takim zakresie. Zastanawia mnie jedno bo nie posiadam tego modelu. Czy pomiar dokonuje się przy pomocy tych uniwersalnych macek czy też jest jakaś sąda? Co do zastosowania do twojej pracy to myślę, że 5 cyfr to w zupełnośći wystarczający zakres. Jeśli się zdecydujesz na kupno to fajnie by było jak byś zamieścił swoją opinię.
  • Poziom 14  
    lechub napisał:
    To dość ciekawe zagadnienie bo niewiele tej klasy mierników mierzy częstotliwość w takim zakresie. Zastanawia mnie jedno bo nie posiadam tego modelu. Czy pomiar dokonuje się przy pomocy tych uniwersalnych macek czy też jest jakaś sąda? Co do zastosowania do twojej pracy to myślę, że 5 cyfr to w zupełnośći wystarczający zakres. Jeśli się zdecydujesz na kupno to fajnie by było jak byś zamieścił swoją opinię.

Całe szczęście że wpadłem na trop czegoś zupełnie innego.... myśle że kupowanie miernika za te pieniądze troszke mija sie z celem. UNI-T UT60H kosztuje na allegro okolo 380 zł...

Prosze zobaczyć co można kupić za 130 zł......

http://radecek.fm.interia.pl/

Cechy charakterystyczne:

- dwa wejścia pomiarowe F1, F2 (F2 z preskalerem 1/64)
    - zakres mierzonych częstotliwości F1: 10Hz - 120(150) MHz, F2: 70 MHz - 1 GHz
    - czułość wejść 50 mV rms
    - maksymalny poziom napięć wejściowych: 10V
    - pomiar okresu 1ns - 0,1 s
    - funkcja offsetu +/- 999999999 Hz

- zatrzymywanie wyniku na wyświetlaczu "hold"

- pomiar odchylenia częstotliwości df
    - czasy bramkowania: auto, 0.1, 1, 10 sekund.
    - wyświetlanie jednostek: Hz, kHz, MHz ,
    - rozdzielczość pomiaru wejście F1: 0.1 Hz (10Hz - 6,7MHz)
    1 Hz (10Hz - 67 MHz), 10 Hz powyżej 67 MHz
    - rozdzielczość pomiaru wejście F2: 64 Hz
    - dokładność pomiaru +/- 1 ppm
    - impedancja wejściowa F1: 1MR, (F2: 570R @ 70MHz)

- licznik pomiarowy: 26 bitów
    - pomiar temperatury od -50.0 do 125.0 oC, wart. Tmax i Tmin
    - zasilanie: zasilacz stabilizowany 12V/200mA
    - rozmiar modułu 145 x 48 mm

Myśle że to jest wystarczający powód aby zrezygnować z multimetru za 380 zł....

Pozdrawiam