Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radar na policje...?

21 Sie 2006 13:02 7396 38
  • Poziom 10  
    Witam

Mam takie pytanko... Czy istnieje mozliwosc skonstruowania takiego urzadzenia które by sygnalizowalo w jaki kolwiek sposób obecnosc radiowozu policyjnego. Bo nadzialem sie wielokrotnie na patrol drogówki który stał gdzies w krzakach lub w miescie gdzies za winklem i sie przyczepil o to ze jechalem 7km/h za szybko. Parodia:!: Wiem ze do tego celu nadawal by sie antyradar ale to kosztuje. moze jakas przerubka cb(nie do podsluchu) tak zeby wylapywala sygnal z radia w radiowozie albo jakis odbiornik fal radiowych z jakas dioda sygnalizacyjna czy buzzerem:?:

prosil bym o wszelkie podpowiedzi jak to zrobic(jesli da rade)

Dzieki i pozdr...
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Posiadane antyradarów i innych urządzeń tego typu jest nielegalne. Podejrzewam że podobnie z lokalizacją pojazdów służb mundurowych.

Cytat:

przeróbka cb(nie do podsluchu) tak zeby wylapywala sygnal z radia w radiowozie albo jakis odbiornik fal radiowych z jakas dioda sygnalizacyjna czy buzzerem:?:

Radio w radiowozie - tak jak każde inne - można wykryć dopiero w momencie gdy nadaje.
    Gdy panowie suszą drogę raczej nie romansują z panią dyspozytor :)
  • Poziom 13  
    Masz w starych NOKIACH anty-radar. Ustawienia>Ustawienia zabespieczeń>grupa zamknięta>tak>ustawiasz na 999. (tak słyszałem :) Może to prawda. Ponoć NOKIA miała za to proces. Śmieszna historia ale tak słyszałem.
  • Poziom 39  
    Cytat:

Masz w starych NOKIACH anty-radar. Ustawienia>Ustawienia zabespieczeń>grupa zamknięta>tak>ustawiasz na 999.

Ustawiając na 666 w ciągu 6 minut wybuchają wszystkie radiowozy w okolicy :)

Kolega naprawdę w to wierzy?

Polecam poczytać o tym antyradarze.
  • Poziom 10  
    Cytat:
    Posiadane antyradarów i innych urządzeń tego typu jest nielegalne. Podejrzewam że podobnie z lokalizacją pojazdów służb mundurowych.

ja slyszalem ze sprzedaz antyradarów jest legalna i posiadanie tez jest legalne, ale ich uzywanie juz nie 8O :!: hehe nasze cudne prawo

wiem o tym ze oni nie nadaja caly czas ale takie urzadzonko niech raz mi uratuje d... to sie bede cieszyl:] moze sie to wydawac komus glupie taki radar na policje i muglby powiedziec zebym jezdzil wolniej ostrozniej, ale nieda rady, nawet policja nie jest swieta, tak jak znajomy poza terenem zabudowanym bylo ograniczenie do 70, on tak jechal równe 70(wg. licznika) stal patrol fotke mu zrobili a na fotce 72kmh i stówka do zaplaty. z radarem sie niedogadasz

a z ta nokia to tez cos slyszalem kiedys tylko nie wiem co to za model i czy to wogle prawda jest. moze ktos wie wiecej na ten temat:?:

pozdr...
  • Poziom 13  
    Nie ale wierzyć w coś co jest śmieszne zawsze warto. Już czytam link.

Dodano po 5 [minuty]:

Tak macie rację. Wychodzi najlepiej jak kupisz CB i "jak ścieżka tu i tam" :) 3m sie
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Trzeba na początku ustalić co mamy na myśli pod pojęciem "antyradar".
    Jeśli mamy na myśli urządzenie służące do zakłócania pracy radaru (policyjnego) to jest to nielegalne.
    Natomiast urządzenia służące do wykrywania promieniowania z zakresu 10-50 GHz (a właśnie w tym zakresie działają radary) są jak najbardziej legalne. Schematów detektorów jest sporo, wystarczy poszukać np http://www.elektroda.net/samochod/det_radarow/antyradar.html.
    , zresztą temat był na elce wałkowany sporo razy.
    Przeżyłem "działanie" tego w praktyce jadąc ze znajomym. Nagle coś zaczęło piszczeć a kumpel zostawił 30m gumy na asfalcie (ja pomimo zapiętych pasów zaryłem nosem w deskę). Jechaliśmy ze 100, a po wyhamowaniu było (na radarze) 60. Ale trzeba mieć refleks.
  • Poziom 13  
    A to prawda ze w momencie namierzania radarem (suszarką) warto zwolnić delikatnie i jechać z tą lekko obniżoną prędkością bo ponoć radar się gubi??
    Musisz troszeczkę poszukać o działaniu radaru policyjnego.
    Parę lat temu "gdzieś" wygrzebałem że radar wykonuje serię pomiarów i porównuje ich wyniki, jeśli ma duże różnice, pomiar powtarza - czyli jeśli hamujemy to radar głupieje i mierzy do czasu uzyskania stałej prędkości. Ale to jest tylko moje zdanie: nie będę się tego trzymał pazurami.
  • Poziom 39  
    Cytat:

ja slyszalem ze sprzedaz antyradarów jest legalna i posiadanie tez jest legalne, ale ich uzywanie juz nie hehe nasze cudne prawo

Jeśli nie posiadasz czegoś to jak możesz tego używać?

Cytat:

a z ta nokia to tez cos slyszalem kiedys tylko nie wiem co to za model i czy to wogle prawda jest. moze ktos wie wiecej na ten temat:?:

Poczytaj linki wyżej.

Cytat:

bylo ograniczenie do 70, on tak jechal równe 70(wg. licznika) stal patrol fotke mu zrobili a na fotce 72kmh i stówka do zaplaty

Problem polega na tym że żaden licznik w samochodzie nie jest dokładny. Jeśli mierzy on prędkość obrotową koła - to zauważ że prędkość liniowa samochodu zmienia się w zależności od ciśnienia w oponach czy stopnia zużycia bieżnika (bo zmienia się promień woła).
  • Poziom 40  
    Większość liczników zawyża wskazanie o ok 10km/h
    Sprawdzałem GPSem. Czyżby współczynnik bezpieczeństwa? :D
  • Poziom 22  
    Powiem że chamowanie pomaga bo jak ze 120 zwolniłem do około 40 to pan policjant tylko pomachał głową...
  • Poziom 22  
    1.
    Cytat:
    ograniczenie do 70, on tak jechal równe 70(wg. licznika) stal patrol fotke mu zrobili a na fotce 72kmh i stówka do zaplaty

no popatrz Ty.... a wg taryfikatora Przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h = grzywna do 50zł [http://autoswiat.redakcja.pl/dodatki/taryfikator/mandaty.asp]
    2.
    Cytat:
    tak zeby wylapywala sygnal z radia w radiowozie albo jakis odbiornik fal radiowych z jakas dioda sygnalizacyjna czy buzzerem:?:

Czyli chodzi Ci o odbiornik obejmujący częstotliwości zacytowane z http://giller.republika.pl :
    Code:
    VHF - Częstotliwości od 172,000 MHz do 174,000, odstęp międzykanałowy - 12,5 kHz.

- Częstotliwości od 164,525 MHz do 168,475, odstęp międzykanałowy - 12,5 kHz.

I tak Ci to wiele nie da bo jak już koledzy słusznie zauważyli radio w wozie cały czas nie nadaje.

Pozostaje więc nielegalny antyradar albo drogowy kanał CB.
  • Poziom 10  
    no to dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy ale nie tego co chcialbym wiedziec.Chyba niejasno sie wyrazilem na samym poczatku i caly wątek poszedł w inn strone, tak wiec powiem wprost...
    nie chcem zadnego antyradaru tylko jakies urzadzenie ktore da mi jakis sygnal jezeli w poblizy jest policja. niech te urzadzenie sygnalizuje mi chociaz nadawanie w radiowozie nieoznakowanym albo niech wylapuje jakis inny sygnal nadawany z radiowozu jesli jakis jeszcze jest . nie wiem nieznam sie na radiach cb i tych calych czestotliwosciach. Cb w samochodzie wiaze se z zamontowaniem dlugiej anteny, a to jest uciazliwe i rozpoznawalne i do tego trzeba miec takie radyjko zarejestrowane czy cos
  • Poziom 22  
    Jeśli chcesz rozwijać dalej swoją koncepcję to wytresuj jakieś zwierzątko żeby reagowało na zapach samochodu policyjnego bo innego rozwiazania nie widzę.
    Skoro nie po radarze to jak chcesz poznać? Czym innym różni się patrol od przeciętnego samochodu na poboczu? No tak... ubraniem... pozostaje więc wariant ze zwierzątkiem.
    O CB nawet nie zaczynam pisać, polecam poczytać tu (na elektrodzie) i ówdzie (reszta sieci) o tym jakby nie patrzeć przydatnym wyposażeniu samochodu.
  • Poziom 10  
    apstynet po co te czepianie sie? nie masz na moje pytanie odpowiedzi to nie pisz czegos co niejest potrzebne, tylko miejsca zajmujesz. ja tu chcem sie czegos dowiedziec zeby se zycie ulatwic a ty mi tu z jakimis tekstami wyjezdzasz i siejesz zamet!!

Jak ktos ma jakis pomysł to niech mi pomoze
  • Poziom 22  
    1. 21 Sie 2006 13:35 kolega forestx dał odpowiedź na Twoje pytanie.
    2. Czepianie się - bo żądasz od nas wyważenia pancernych drzwi. Antyradar to jedyny sensowny sposób wykrycia patrolu drogówki. Gdyby istniał inny, uwierz - już dawno byłby wykorzystywany
    3. Moim zdaniem jeśli tak bardzo chcesz się trzymać głównego wątku, temat naddaje się do zamknięcia.
    4. Nie odpowiedziałeś na moje pytania zadając swoje. I kto tu sieje zamęt?
  • Poziom 10  
    nie dogadamy sie

mozna usunac temat

poradze se jakos

te forum jest coraz gorsze przez takich jak ty

NARA!!!
    Stefek - to forum jest po to aby się uczyć i pomagać innym. Zapytałeś o
    Cytat:
    mozliwosc skonstruowania takiego urzadzenia które by sygnalizowalo w jaki kolwiek sposób obecnosc radiowozu policyjnego
    - tak w radiowozie jest radio służące do porozumiewania się, przy odrobinie chęci znajdziesz w necie częstotliwości przez policje używane :D. I co z tego? Nawet, jeśli tak się złoży, że usłyszysz "rozmawiających” policjantów to skąd będziesz wiedział gdzie stoją? Przecież nie powiedzą: Stefek zwolnij bo za 3 kilometry stoimy z radarem :D. Dlatego lepsze byłoby CB i kanał 19 - gdzie kierowcy ciężarówek ostrzegają się przed miśkami - ale tobie nie podoba się antena. Więc wrzuciłem ci schemat oparty na jednym układzie scalonym, garści rezystorów i diodzie, ale to dla ciebie za drogie. Innych możliwości wykrywania polucji nie widzę, więc sugeruje zacząć jeździć zgodnie z przepisami. Co ci może wyłącznie na zdrowie wyjść. Podobał mi się tekst: "72kmh i stówka do zapłaty" - ja tyle zapłaciłem za 95 w zabudowanym, jednocześnie rozmawiając przez telefon :D. Ale to już inna bajka.

Temat zamykasz tą żółtą kłódeczką na dole.
  • Poziom 40  
    stefek997 napisał:

te forum jest coraz gorsze przez takich jak ty

NARA!!!

Taka uwaga pasuje raczej do Ciebie i innych dyletantów szukających na forum cudów i gruszek na wierzbie.
    Temat do kosza pasuje.
  • Poziom 34  
    Powiem tak - najgorszy do namierzenia jest nieoznakowany samochód z fotoradarem - przed tym zgrubnie może ostrzegać CB radio. Na radar ręczny działa jedynie CB radio i automapa z odbiornikiem GPS - mniej antyradar - tylko wtedy gdy radar był przed nami używany (misie dokonywały pomiaru prędkości naszego poprzednika) Antyradar w innym przypadku ostrzeże nas kiedy jest już za póżno. Na radar stacjonarny z wiązką ciągłą dobry jest antyradar i automapa, ewentualnie gorzej CB.
    No cóż, kierowcy nie mają lekkiego życia.
  • Poziom 10  
    Dobra sory powiozlo mnie przez jednego goscia, ale i tak nie wiecie oco mi chodzi
    tj. pisalem nie chodzi mi o przekraczanie predkosci i foto radary tylko wlasnie o taki
    Cytat:
    Nawet, jeśli tak się złoży, że usłyszysz "rozmawiających” policjantów to skąd będziesz wiedział gdzie stoją?
    nie wazne gdzie stoja wazne ze sa w poblizu t rzeba uwazac nawet gdy stoje na parkingu... poprostu mam taka prace, jak co drugi mieszkaniec mojego miasta, to by bardzo ulatwilo zycie wielu osobom!

Narka i pozdro....

koniec tematu
  • Poziom 13  
    To ja może wtrącę parę słów na temat podsłuchiwania policji żebyście się nie kłócili. Czy ktoś z was próbował w ogóle to robić? To nie jest takie proste. To nie Stany gdzie drogówka używa kilku kanałów do łączności, a specjalny skaner do podsłuchiwania można kupić w przydrożnym barze. W Polsce rozbieżności częstotliwości jest o wiele większe, a skanowanie uciążliwe. Mowie tu oczywiście o jakiś zapadłych dziurach gdzie nie używają jeszcze systemu Ericsson’a, bo tam gdzie używają to jest to w ogóle bez celowe. System jest oparty na szeregu przemienników więc słuchając nie zorientujemy się np. po sile sygnału gdzie nadający się znajduje. Poza tym również z kontekstu wypowiedzi nic nie wywnioskujemy, bo system dba o to żeby tak było. Kanałów jest kilkadziesiąt, a my słyszymy jakąś tam wypowiedź a jak nadający puści klawisz TX i naciśnie go ponownie to już jest na innym kanale wraz ze swoim rozmówcą, a my jesteśmy w polu i słyszymy następną czyjąś wypowiedź, która niema nic wspólnego z poprzednią. I tak w kółko.
  • Poziom 35  
    sq6ade napisał:

gps nie nadaje sie do pomiaru predkosci z wieksza dokladnoscia

radar wykonuje pare pomiarow w ciagu "jednego" strzalu jak ci sie uda zwolnic w 0.1sekundy z 100km do 60 to gratulacje i podziw bo to malo realne

Najlepszym antyradem na policje sa tzw Oczy to taki skaner wizji :D

podsluchiwanie policji skanerem to nie jest wieksza filozofia skaner mozna kupic na allegro ale radiowoz przeciez nie nadaje ciagle wiec jaki w tym sens ?
  • Poziom 27  
    Najlepiej jeździc zgodnie z przepisami, jak ktos to powiedzial "prędkość to hobby dla bogaczy"
  • Poziom 17  

Na jakiej podstawie tak sądzisz ?
  • Poziom 40  
    sq6ade napisał:

radar wykonuje pare pomiarow w ciagu "jednego" strzalu ...

Na jakiej zasadzie GPS mierzy prędkość? Zastanów się - to urządzenie z szybkim procesorem ma 2 dane wystarczające do policzenia prędkości - przebyty dystans z dokładnością do kilku metrów a może lepiej oraz dobry zegar. Wzór na prędkość wszyscy znają.
    Bawiłem się swojego czasu jakim Magellanem za 400zł i niosąc to w ręce widać było różnicę pomiędzy "spacerkim" (4km/h) a normalnym moim "marszem" (6km/h) - wiadomo, jak forest gdzies idzie to biegnie.

Od 2000 roku dokładność GPS'ów to kilka metrów policz jaka z tego wynika dokładność obliczania prędkości.
  • Poziom 17  
    Ten wzór o którym piszesz, to faktycznie wszyscy znają, tylko chyba prawie żaden odbiornik GPS w ten sposób nie mierzy prędkości :D. Prędkość jest obliczana na podstawie rozwiązania układu równań w którym wykorzystuje się doplerowskie przesunięcia częstotliwości sygnału z satelitów. Jest to osobny proces względem obliczania pozycji i nawet pozycja jest gładzona pomiarami prędkość, bo te są o wiele dokładniejsze.
    Ale to chyba naprawdę temat na osobny wątek więc ewentualny ciąg dalszy to już na priv. Pozdrawiam