Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV jako monitor. Czy można to tak połączyć?

MMłynek 21 Sie 2006 18:40 1194 14
  • #1 21 Sie 2006 18:40
    MMłynek
    Poziom 16  

Witam! Mam od kupla starego kompa Celeron 0,5GHz, 32MB RAM, win98. Chcę podłączyć go pod TV tak, żeby tv zastąpił monitor. Grafika ma tylko wyjście VGA. Da radaę?

0 14
  • #4 21 Sie 2006 19:02
    tomek _m
    Poziom 10  

Witam
    raczej się nie da, a nawet gdyby to efekt byłby mizerny ponieważ telewizor ma dużo mniejszą rozdzielczość a odświeżanie rzędu 50 Hz praktycznie uniemożliwia korzystanie z niego z bliska. Dlatego może lepiej rozejrzeć się za jakimś tanim monitorkiem na allegro (można tam znaleźć takie rzeczy nawet po 50 zł)

Pozdrawiam
    Tomek

0
  • #5 21 Sie 2006 19:26
    ul1002

Poziom 34  

Słuszna uwaga ale widziałem kiedyś w akcji konwerter firmy avermedia i nawet dało sie pracować a sam obraz był na 5 w porównaniu do TV-OUT z grafiki .

0
  • #6 21 Sie 2006 19:34
    MMłynek
    Poziom 16  

Dzięki wszystkim za pomoc!

0
  • #7 21 Sie 2006 22:55
    jasek2
    Poziom 22  

Imho szkoda telewizora. Za kilkanaście złotych (albo za darmo) można dostać stare monitory 13''-14''.

0
  • #8 21 Sie 2006 23:14
    RaideR_87
    Poziom 14  

True, i do tego na tych starszych monitorach i tak pewnie będzie lepsza jakość obrazu z bliska niż w TV.

0
  • #9 21 Sie 2006 23:15
    mcoola
    Poziom 19  

Tymbardziej że używanie telewizora jako monitora niema sensu ze względu na jakość i częstotliwość odśw. która dla 50 hz dla obrazu telewizyjnego, na kompie wynosi tylko 25 hz. A o rozdzielczości to szkoda gadać (chyba że w dobrym telewizorze).

0
  • #10 24 Sie 2006 11:49
    sharik
    Poziom 12  

a ja się pochwalę:D - zrobiłem takiego cudaka PIII 550, 128 MB RAM, HDD 2 i 1 GB, karta Matrox G400DH i podłączona tylko do TV, zrobienie przejściówki jest banalne, obraz na TV żyleta (640*480), znajomi zadowoleni - na kompie da się oglądać Dvixy (po małej konfiguracji nawet dzwięk nadąża za obrazem) i można grać w gierki do QIII włącznie. Uważam że gra warta świeczki tylko potrzeba kartę grafiki odpowiednią (nie chodzi o parametry ale o jakość obrazu) Matroxy do takich zastosowań sa najlepsze, pozdrawiam

0
  • #11 24 Sie 2006 13:05
    MMłynek
    Poziom 16  

W tym swoim mam grafę zintegrowaną na płycie jakiś Intel Chipset 48xx. A da radę przyzwoicie oglądać na tym filmy DVD (mam na nim Power DVD 5.0 i u kumpla chodziło super)

0
  • #12 27 Sie 2006 00:10
    jasek2
    Poziom 22  

Nikt nie mówił, że nie da rade. Jeśli sygnał idzie chinchem to w sumie podobna jakosc do dvd polaczonego z kompem chinchem, ale jesli chodzi o prace na tym kompie to rozdzielczosc wiekszosci jest tak fatalna ze nie da sie przeczytac nic...

0
  • #13 27 Sie 2006 03:01
    Artur k.
    Admin grupy audio

mcoola napisał:
    Tymbardziej że używanie telewizora jako monitora niema sensu ze względu na jakość i częstotliwość odśw. która dla 50 hz dla obrazu telewizyjnego, na kompie wynosi tylko 25 hz. A o rozdzielczości to szkoda gadać (chyba że w dobrym telewizorze).

A to ciekawe, ja w swoim komputerze nie moge ustawić mniej niż 60Hz.

A odnośnie tematu, to do filmów na DVD czy Divx jak najbardziej ma to sens, tym bardziej jeśli ktoś ma TV o większej przekatnej niż ekran monitora, jednak do pracy sie nie nadaje, chyba że chcemy dość szybko nosić okulary ze szkłami grubości denka od butelki.

Pozdrawiam

0
  • #14 27 Sie 2006 14:13
    mcoola
    Poziom 19  

Artur k. napisał:

A to ciekawe, ja w swoim komputerze nie mogę ustawić mniej niż 60Hz.

Ja u siebie mogę ustawić nawet i 200 na karcie, i co z tego jak i tak wyświetli ci z dużo niższą częstotliwością. Dużo by było tłumaczenia, ale tak po krótce to powiem że telewizor w systemie PAL używa przeplotu, a że obraz trafiający do telewizora z anteny ma 25 fps to nasze oko widziałoby miganie więc klatki są dzielone na wiersze parzyste i nieparzyste i wyświetlane po 2 razy więc masz 50hz. Na kompie tak niema

0
  • #15 27 Sie 2006 17:29
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Doskonale o tym wiem, jednak moja wypowiedź tyczyła sie cytowanego przezemnie kolgi, który twierdzi że w kompie ma 25Hz.

Pozatym napisałem że nie mnie niż 60Hz.

Dla scisłości jeśli ustawisz częstotliwość wyzszą niż monitor jest w stanie obsłużyc , to zwyczajnie nic nie wyświetli, dlatego najlepiej jest miec zainstalowany monitor, wtedy system "wie" ile można i nie pokaże tych zabronionych wartości.

W TV nie da sie zmienić częstotliwości odświeżania, a przy 50Hz wyraźnie wiadać migotanie obrazu.

Pozdrawiam

0