Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naładować kondensator do 300-400V z 6V?

krzys_20 21 Sie 2006 19:00 2147 9
  • #1 21 Sie 2006 19:00
    krzys_20
    Poziom 13  

Witam wszystkich mam pytanie jak powiększyć napięcie 6V do jakiś 300-400V potrzebna mi taka przetwornica do ładowania kondensatorów bo chciałbym poeksperymentować z coilgunem za każdą pomoc dziękuje
    Ps nawijanie transformatora odpada bo próbowałem ale niestety nic mi nie wychodzi :(:( z góry dzięki

0 9
  • #2 21 Sie 2006 19:29
    cackoarek
    Poziom 25  

A to zmienne czy stałe?
    Bo jak stałe to transformator to ciężko tak po prostu użyć :D
    A na stałe to powielacz jakiś? Ale aż do tylu?

0
  • #3 21 Sie 2006 19:31
    mariann
    Poziom 35  

Witam
    Jeśli nawijanie trafa Ci nie wychodzi i nie chcesz tego robić, to może najlepszym wyjściem będzie przetwornica wyciągnięta z jakiegoś starszego aparatu fotograficznego (z lampą) lub z samej lampy błyskowej. Tam, zwykle z 6V lub mniej na kondensatorze jest około 300V.
    Pozdrawiam

0
  • #4 21 Sie 2006 19:34
    Jerzy Węglorz
    Poziom 38  

Najprościej jest właśnie z transformatorem. Możesz użyć jakiegoś małego transformatorka, np. typu TS2/..., zasilając go od strony "wtórnej", a odbierając przetransformowane napiecie po stronie "pierwotnej". Nie musisz nic nawijać, są gotowe. Po transformatorku dajesz np. podwajacz napięcia na 2 diodach i 2 kondensatorach - i gotowe.
    Oczywiście, transformatorek musisz zasilać napięciem zmiennym, jeżeli masz do dyspozycji tylko napięcie stałe, to musisz "przerobić je" na zmienne, na prostym układzie tranzystorowym.

0
  • #5 21 Sie 2006 20:51
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,

krzys_20 napisał:
    Witam wszystkich mam pytanie jak powiększyć napięcie 6V do jakiś 300-400V potrzebna mi taka przetwornica do ładowania kondensatorów bo chciałbym poeksperymentować z coilgunem za każdą pomoc dziękuje

to jaką pojemność elektryczną ma mieć ten kondensator?

krzys_20 napisał:
    Ps nawijanie transformatora odpada bo próbowałem ale niestety nic mi nie wychodzi :(:( z góry dzięki

Mam pewien pomysł, ale nie wiem czy mogę o tym pomyśle napisać.
    Jesteś pełnoletni i odpowiedzialny za swoje czyny? :D
    Nie chcę mieć ewentualnie do czynienia z prokuratorem ... :cry:

Pozdrawiam
    Greg

0
  • #6 21 Sie 2006 21:18
    krzys_20
    Poziom 13  

jestem pełnoletni i walcie wszystkie wasze pomysły i rozwiązania a zasilanie to prąd stały

0
  • #7 21 Sie 2006 21:42
    Quarz
    Poziom 43  

Witam,
    nie odpowiedziałeś na moje poprzednie pytanie odnośnie wartości pojemności którą chcesz ładować, a to jest ważna kwestia.
    Skoro prąd stały, to mój pomysł jest nieaktulany ...
    Poszukaj sobie na Forum wątku o przetwornicy do ładowania takiego kondensatora przeznaczonego do działa indukcyjnego (coil gun), tam autor wybrał napięcie zasilania 12V prądu stałego.

Pozdrawiam
    Greg

0
  • #9 22 Sie 2006 11:04
    cackoarek
    Poziom 25  

krzys_20 napisał:
    Nawijanie transformatora odpada bo próbowałem ale niestety nic mi nie wychodzi :(:(

A jak miało wyjść skoro to prąd stały? Transformator chodzi jedynie na zmienne napięcia....

0
  Szukaj w 5mln produktów