Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Play Station I - Wymiana lasera

21 Sie 2006 19:55 1082 5
  • Poziom 19  
    Witam!

W moje ręce wpadła konsola Play Stadion I. Niestety konsola nie odczytywała płyt. Pierwsza myśl – uszkodzony laser. Wziąłem się za sprawdzanie, czyszczenie soczewek, regulowanie lasera potencjometrem itp. Laser świecił, silniki też sprawne, ale chyba stracił moc. Gdy podłączyłem inny laser nie miałem już wątpliwości. I tu moje pytanko. Laser ten pracuje w podczerwieni czy nie można wymienić samej diody laserowej. Chodzi mi o zastąpienie tej diody diodą znajdującą się w stacji CD-ROM – one tez pracują w podczerwieni. Warto się za takie coś zabierać czy może to głupi pomysł? Laser z tej konsoli i tak już się do niczego nie nadaje wiec może warto by było spróbować? :)
  • Poziom 24  
    Nie słyszałem żeby komuś coś takiego się udało, więc moim zdaniem gra nie warta świeczki. Gdyby to było takie proste to ludzie by od dawna kombinowali. Jest to zbyt trudna sprawa nawet dla zaawansowanych elektroników. Poza problemami z podłączeniem byłyby jeszcze kłopoty z ustawieniem lasera (diody) względem optyki.
  • Poziom 26  
    Witam

Ja też jestem szczęśliwym posiadaczem konsoli play station I i mam ten sam problem, laser podczas włączenia konsoli mrugnie ze dwa razy i koniec. Myślę że będzie trzeba jednak wymienić cały moduł lasera.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jedynie zakup nowego lasera i wymiana pozwoli na uruchomienie konsoli.(inne sposoby naprawy lasera są niemożliwe w warunkach domowych czy nawet dobrze wyposażonego warsztatu)
  • Poziom 2  
    Mamy rok 2006 wywalcie ten złom na śmieci i kupcie sobie XBox'a 360. :P Oto moja rada.

Dodano po 5 [minuty]:

Miałem taki problem jakieś 8 lat temu i wtedy wystarczyło postawić konsole na boku lub "do góry śrubkami". Problem w tym że elektromagnes nie podnosi lasera na odpowiedni poziom.
  • Poziom 19  
    Dzięki za wypowiedzi. Mimo to jednak podejmę się tego zadania. Zobaczę, co mi z tego wyjdzie. Jeśli się nie uda to trudno. Konsolki nie kupowałem i nie mam zamiaru, bo nie potrzebuję. Ale jak już wpadła w ręce sama...