Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z centralnym zamkiem na pilota w BMW E36 coupe '95r

21 Sie 2006 20:34 1488 2
  • Poziom 2  
    czytałem wszystkie tematy odnośnie instalacji sterownika centralnym zamkiem z pilota. Próbowałem podawać napięcie +12V w kostce żółtej na pinach 4,17,24,25 i nic. Próbowałem również podawać napięcie na kabelki idące do drzwi - też bezskutecznie. Nie próbowałem jednak odłanczać kabelka czerwono-zielonego odpowiadającego za ryglowanie. Ponoć on blokuje próbe otworzenia drzwi impulsem +12V. Nie chciałem go przecinać z tego względu, że ryglowanie musi być, a pozatym sporo kombinowania na przekaźnikach przy takim rozwiązaniu)chwilowe rozłączenie kabelka czerwono-zielonego na czas otwierania po czym ponowne załączenie itp).
    Czy istnieje prostszy sposób? Żeby tylko podać napięcie +12V na dany kabelek i wsyztsko się zamyka, rygluje, bez zbędnego kombinowania?
    Przypominam, że jest to BMW z 1995r - pozostałe tematy dotyczyły nieco starszych roczników, stąd pewnie mój problem.
  • Poziom 13  
    Sterowanie plusem. 26-pinowe żółte złącze konektorowe. Otwieranie czerwony/niebieski (pin 16); zamykanie niebieski/brązowy (pin 24).
    Jeżeli w module sterującym masz od razu możliwość podawania +12V to gitara a jeżeli nie to musisz zastosować 2 przekaźniki.
  • Poziom 33  
    Chodzi plusem.Ale żeby ruszyło musisz zamknąć drzwi.Luz nacisnąć krańcówki.W BMW masz to w ryglach na słupkach.