Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ELMUZ 2258M Co sądzicie? Może pracować pod 4ohm?

21 Sie 2006 21:25 5859 44
  • Poziom 23  
    Witam
    Chciałbym poznac wasze opinie o końcówce mocy ELMUZ 2258M
    Mam okazje kupic i chciałbym wiedziec jak to gra i przede wszystkim! : Czy może pracowac pod 4ohm?
    mam kolumny Tonsil Zeus, a jak wiadomo one maja 4ohm.

Czekam na wasze posty

pozdr
    pixel
  • Poziom 19  
    Osobiście nie miałem go w rękach ale oznaczenie mówi 2x250W na 8Ω więc nie jest skonstruowany żeby grać na 4Ω. Zabezpieczenie nadprądowe (jeśli jest) może być tak skonstruowane, że wzmak na 4Ω nie będzie grał - nie będzie wysterowania na bramkach.
  • Poziom 26  
    nie ryzykowałbym pracy na 4 ohm... tak jak wyzej wg oznaczeń pracuje tylko przy 8
  • Poziom 23  
    No tak tez myslałem, ale wolłem się upewnić...a szkoda bo końcówka w stanie bdb i stosunkowo tania...
    W takim razie szukam czegoś co napewno pójdzie pod 4ohm
    narazie przeglądam allegro, może uda mi sie cos okazyjnie wyrwac...chyba ze ktoś z was ma jakąś koncówke na sprzedaż?

Co sądzicie o tym sprzecie?:

:arrow: http://www.allegro.pl/item122599701_boost_px_600_2_x_350w_750w_max_real_photo_.html

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Ten wzmacniacz boost z tylu wyglada jak moj Dap i bedzie to podobna klasa wzmacniacza (low-end).

Na obecna cene (200) nawet nie licz. Probowalem kupic na allegro elmuza jak w temacie, w ostatnich sekundach poszedl za 420. W tym samym czasie inny elmuz 2x300/4 (albo 350, nie pamietam) zostal kupiony za ponad 600.
  • Poziom 11  
    do jakiej kwoty chcesz kupić ten wzmacniacz i jakiej mocy??
  • Poziom 23  
    Mysle że do 800,- moc 200-350w 4/ohm
    Tak sie rozglądam za jakims powermixerem, np LDM

pozdr
  • Poziom 35  
    powermixerom podobnie jak dZieciom neostrady i hot15 stanowcze nie :D większość tanich amplimiksów (szczególnie handbox) jest tak wyżyłowana na radiatorze i zasilaczu że nie można nimi grać nawet 2 godz na full mocy bo albo coś siada albo zabezpieczenie wyłacza wzmacniacz..............

lepiej solidną końcówke mocy i mały mikser dj-jeżeli chcesz obsługiwać małe imprezki

elmuzy te tańsze w środku są tragiczne-wstyd dla polskiego sprzętu (2158M maw środku radiator niewiele większy niż w diorkach po 50 wat w dodatku radiator leży a wentylatora nie uświadczysz....trafo na styk......szczerze mimo wagi i wymiarów wolałbym 2 forte 101..)
  • Poziom 23  
    Jak juz to LDM, Gran (miałem kiedys E 2x200 i byłem zadowolony), niewiem jak tam z powermixerami behringera...

Z oferty LDM mam okazje nabyc SMX-12 lub SMX-11r
    (na allegro jest jeszcze SMX-8s (700,-))

No i oczywiscie rozwiazanie koncowka + mixer (taka opcje przyjałem jako pierwsza)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    witam ja mam taką końcówkę od kilku lat jeszcze mnie nie zawiodła, odpalam na niej 2x300 W Peavay Eurosys 3 czy jakos tak i jest ok.Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Że sie wtrące odnośnie powermixerów - nie zjeżdzajce ich tak bo chyba nie wszyscy pracowaliście na tych "ciut" lepszejszych.

Sam korzystam z Phonicka PowerPoda 1062 Deluxe i .... BAJKA - najlepszy PM jakim do tej pory miałem przyjemność sie "brandzlować".Grzania brak-radiatory+dwa wentylatory,2x375/4 lub 1x750/8-moc rzeczyswista(nie to co w tanich powermixerach),eq suwakowu od 40 do 16000hz,kanałów full no i WKOŃCU słuszalne efekty - przeciwieństwo PM na któtych do tej pory miałem przyjemność pracować.Może przemyśl też tą opcję.

Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    :arrow: PANICZKAMIL
    Wszystko ładnie, pięknie, ale coś nie wydaje mi się abym dostal ten sprzęt do 800 - 900zł...
    Sami rozumiecie, dlatego szukam czegos tanszego np LDM...
    Najlepsza opcją była by koncówka + mixer... ale to dopiero jak bede mieć więcej $$$
    Myśle że narazie do amatorskiego grania powermixer byłby dobry...?
  • Użytkownik obserwowany
    NO fakt - Phonic w tej wersji to koszt 1600-1900zł zależy od sklepu.Jak masz kupować LDMa powermixer to nie te stare werscje SMX8,8CS itp bo to słabiutkie 2x160/4 lub 2x100/8 ohm - dławią sie prawie pod każdymi kolumnami.Patrz choćby najuboższy model SMX11,SMX12 w niebieskim kocu - na papierze nie są mocniejsze wiele ale w praktyce ogrywają sarsze wersje.Za 900zł jak bedziesz miał szczęscie wyrwiesz wersję "R" tj. z wbudowaną kamerą pogłosowa Alesisa - dział jak działale zawsze jest.

Ostatnio krążą na allegro BOXy Cresendo V500 za około 1000zł - sprzet mocniejszy lecz z płytszym brzmieniem - mam wrażenie,ze to poniżej 50-60hz nie schdzi ale jest wyraźnie mocniejsze od ww. LDMów.

Poszukam czegośna allegro i jak zdąże wkleje link.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Ja bym brał oczywiscie z wysyłką w cenie ale TYLKO jeśli wszystko jest 100% ok - posprawdzaj śróby czy nie ma śladu rozkrecania itp,posłuchaj czy potencjometry nie trzeszczą,podłącz kolumny i sprawdź efekt bo często wysiadały.Pozdrawiam

p.s. A NAJLEPIEJ porównaj to z cresendo V500 bo jest w podobnej cenie i wybierz opcję bardziej ci odpowiadającą .
  • Poziom 23  
    Mam jeszcze małe pytanko apropos tego powermixera LDM SMX-12r (foto powyzej)

Jaki to rodzaj gniazd wejsciowych? (kanały 1-6) na canon (XLR) to nie wyglada...
  • Poziom 14  
    To sa specony ale do konca pewnym nie jestem bo jest zle zrobione zdjecie...
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Tak Korwin, Speakony na wejściach mikrofonowych. Brawo.

To są gniazda "combo" w wykonaniu chińskim, bez zapadki zabezpieczającej. Tak wygląda Combo produkowane przez Neutrika:

ELMUZ 2258M Co sądzicie? Może pracować pod 4ohm?
  • Użytkownik obserwowany
    Zatkniesz tam i XLR i JACJA - często stosowane w mixerach na wyjściu słuchawkowym.

KORWIN - BRAWO :D
  • Poziom 14  
    Boze! mowilem ze nie widac :/ a przeciez przypominaja specony !...... eh :(
  • Użytkownik obserwowany
    Nie wiem czy Ty sobie posty nabijasz czy jak - każdy wie,ze to przejęzyczenie/błąd literowy - chodziło o JACKA!

Strasznie pomogłeś tym off topickiem - gratuluje - a o czym Ty do nas rozmawiasz DOTYCZĄCYM TEMATU postu - niczym,wiec prosimy bez off topicków - no chyba,ze czepnięcie sie o literówkę to pomoc

Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Nie byłoby 10tyś postów - patrz licznik i nie siej zotych teorii.

Myślałem,ze chodzi Ci o jacki - chodzi o wejście na mirofon - nie na słuchawki - sory ale pisząc po paru łatwo o pomylke.

Honor zwracam<piwo>

Pozdt
  • Poziom 23  
    Po dłuższych namysłach zdecydowałem się nie kupowac tego powermixera LDM na rzecz końcówki mocy...teraz tylko niewiem, końcówka bedzie uzywana w domu, czasem impreza. (pod tonsil ZEUS)
    1. Nowe DAP Palladuim P 900 800,- (Wilk-1)
    2. ADS LX 500
    :arrow: http://www.allegro.pl/item124828684_ads_lx_500_profesjonalny_wzmacniacz_mocy.html

Szczerze wole DAP'a. Nowy, gwarancja itp, pozatym tanszy. ADS chyba mi nie potrzebny...
  • Poziom 28  
    My choice - ADS. Tych końców w tej samej cenie nie ma co porównywać, jeśli chodzi o niezawodność.
  • Poziom 17  
    ja też myśle że na adesie sie niezawiedziecie bo to bardzo dobry sprzęcik sm go kiedyś miałem takrze polecam gorąco
  • Użytkownik obserwowany
    Otóż jeśłi masz jakiś "wspomagacz" brzmienia to możesz brać ADSa LX bo bez niego brzmi gorzej od "chińszczyzny".

P.S.LX500 to najbardziej zwaryja końcowka ADSa wg. uzytkowników.