Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 6030 - 2 dni i po baterii...

Misza82 22 Aug 2006 00:34 983 6
    Misza82
    Level 2  
    Witam wszystkich.
    Jest problem z Nokią 6030. Kupiona pół roku temu w salonie ERA, przez pierwsze dni pracowała raczej poprawnie, bateria trzymała długo potem zaczęły się jednak problemy:
    Po naładowaniu baterii mam 2 najwyżej 2,5 dnia spokoju po czym muszę ładować ją ponownie. Telefon jest używany mało (sporadyczne smsy i jeszcze rzadsze rozmowy) na wyświetlaczu zasięg jest na najwyższym poziomie, nigdy nie był zalany, traktowany jest z szacunkiem
    Aby było smieszniej dodam, iż jako że telefon jest na gwarancji zanosiłem go juz trzykrotnie do Działu Obslugi Technicznej i za każdym razem bezczelnie stwierdzano, że wszystko jest w porządku. Przedstawiano mi wydruki z miernika baterii, jeszcze inny serwis (do którego ponoć wysłali) stwierdził iz pobór prądu przez telefon jest w porządku. Niestety nieustannie ten problem trwa.

Proszę o jakieś sugestie, bo niestety tracę już do tego telefonu cierpliwość. Jestem słaby w te klocki, wiele mi można wmówić, a chciałbym zająć nieco lepsza pozycję w rozmowie z ludźmi z obslugi technicznej.
    Jak nic się nie da to roztrzaskam Nokie 6030 o ścianę a Obsłudze Technicznej dam po mordzie, bo frustracja osiągneła swoje maksimum......
    strzelec82
    Level 18  
    witam
    2 dni to faktycznie krótko - miałem kiedyś taką słuchawkę i wytrzymywała w porywach do tygodnia, prawdopodobnie bateria nie została prawidłowo sformatowana.
    Można spróbować kilkakrotnie rozładować na maxa i ładować całą noc, a jeśli to nie pomoże to spróbować z inną baterią.

powodzenia
    bbxb
    Level 31  
    Witam!
    Jeśli dwa serwisy twierdzą to samo to sprawa jest dość trudna. Bez oględzin telefonu niewiele można powiedzieć.
    Zasugeruję podobnie jak kolega powyżej - sformatuj ponownie baterię [rozładuj do zera i naładuj po 12 godzin - i tak 3 razy pod rząd].
    Jeśli nadal nic to zmień baterię na jakiś zamiennik. Koszt takiej baterii to 20 - 30 pln.

POZDRAWIAM.
    P.S Jeśli problem będzie się powtarzał to będziemy myśleć dalej.
    Misza82
    Level 2  
    Witam serdecznie.

Ponowne formatowanie baterii nic niestety nie dało. Baterii jeszcze nie wymieniałem ale chyba tak zrobię - zgodnie z radami.

Tylko wczesniej zapomniałem dodać iż po ostatniej wizycie w dziale technicznym salonu Ery i ostrych slowach pod ich adresem poinformowano mnie, że bateria została na wszelki wypadek wymieniona. Niestety nie potrafię stwierdzić czy rzeczywiście wymieniona została. No nic postaram się kupić nową baterię i zobaczymy. Gdzie najlepiej i najpewniej kupować baterie do komórek? W salonach?
    bbxb
    Level 31  
    Wcale nie w salonach. Idź do jakiegoś polecanego, nieautoryzowanego serwisu/komisu. Kup sobie baterię firmy Forever i dobrze ją uformuj [baterii się nie formatuje tylko się ją formuje :-)]. Będziesz zadowolony.

POZDRAWIAM.
    Misza82
    Level 2  
    Tak zrobię. Dzięki za radę i za poprawienie wymowy...będę mógł błysnąć z niedoinformowanym towarzystwie... ;)

Również pozdrawiam.
    Misza82
    Level 2  
    Byłem twardy. Baterii nie wymieniłem. Nie zaniosłem do żadnego serwisu. Komórka po roku i jednym miesiącu użytkowania (i pracy przez 2,5 dnia z przeznaczeniem do ładowania) naprawiła się w cudowny sposób.

Teraz bateria trzyma około 10 dni. Cud czy złośliwość rzeczy martwych? Nie wiem. Wiem, że teraz już kompletnie nic nie wiem.

Pozdrawiam.