Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

multiefekt gitarowy zoom 505

22 Sie 2006 00:59 1493 3
  • Poziom 20  
    Witam nabylem uszkodzony efekt zoom 505. oto opis sprawcy uszkodzenia

"Pewnego dnia podczas mieszania z kablami podłączony został przeze mnie przez pomyłke ze wzmacniaczem (wyjście OUT z wzmacniacza z wejściem INPUT na gitare w zoomie) i coś sie w nim przepaliło (słychac efekty ale dużo ciszej i z dziwnym echem).
    Oprócz tego "przepalenia" w Zoomie działa wszystko poprawnie: przyciski, wyświetlacz, wejścia, wyjście i zasilanie baterią.

Po rezebraniu nie zauwazyłem zadnych uszkodzeń. zauwazylem ze cos bylo grzebane przy stabilizatorach upc jednakze działaja one poprawnie. Może podeslecie jakąś wskazówke. Schemat z tego co zauważylem w sieci nieosiagalny
  • Poziom 16  
    Może upewnij się co do stabilizatorów. Sprawdź kondensatory, możliwe, że przez pomyłkę spalił się któryś z kondziaków i to spowodowało spadek napięcia wyjściowego. Nie naprawiałem nigdy efektów, bo nigdy nie spaliłem ani nie zepsułem.. jak już to wymieniałem części..
    Zrób tak jak powiedziałem, a jak nie będzie działać dalej po naprawie/wymianie możesz ew. posprawdzać rezystory i diody. A raczej powinieneś to zrobić odrazu.

Pozdrawiam Mateusz.
  • Poziom 20  
    elki sprawdzilem stabilizatory takze co do reszty to jest to juz smd i bez schematu dupa blada
  • Poziom 29  
    Najbardziej prawdopodobne, że uszkodzony jest stopień wejściowy. Jeśli nie ma schematu, to tylko generator i oscyloskop - i sprawdzanie od gniazd wejściowych. Jeśli problem jest na wejściu, to można naprawić. Jeśli dalej (w części cyfrowej), to czarno to widzę.

Marek