Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Błędy przy programowaniu SDE2516, SDA2516

tomas 29 Cze 2003 00:23 2735 7
  • #1 29 Cze 2003 00:23
    tomas
    Poziom 16  

Ma ktoś jakiś pewny, prosty hard i soft-war do tej kości?
    bo mój się cos nie sprawdza
    pozdrawiam

• #2 29 Cze 2003 01:57
    SlaweK
    Poziom 43  

Ależ oczywiście. LabTool48, Erica, ViLab, Piccogal, JetProg, LabProg, Xeltek i wiele innych, bez problemu. A swoją drogą to zwyczajna pamięć I2C, chyba że pomyliłeś z SDE2506 bo to już coś innego. Ale tak to już jest jak się zabawkami i bez okularów kombinuje w radiach.

SławeK

• #3 29 Cze 2003 10:07
    jano2300
    Poziom 17  

:) Sławek dlaczego obrażasz ludzi ,przecież widzisz po logo że ma radioserwis,wróć radioservice.Przecież nie jest napisane na scalaku ,że ma na innej nodze masę niz pozostałe I2C.Wiesz że pdf'y są w "inglisz".
    Podesłałbyś mu schemat Labtoola i program ,a nie zaraz gasisz chłopaka.

A tak poważnie : proszę piszcie więcej o swoich problemach (treściwiej w szczegóły).Nie wiadomo czym próbujesz programować te pamięci ,ani na czym polega błąd itd.

• #4 29 Cze 2003 11:46
    binis
    Poziom 22  

Też kiedyś miałem z tym problem. Używam teraz Picogala ale do tej pamiątki podchodze prostym ale skutecznym programatorem I2C opisanym w Elektor Elektronik Nr.7 z 1997r. Oczywiście pamięć tą należy potraktować w menu w/w progr. jako 24c01. W 97r. soft można było ściągnąć z www.sistudio.com/sistudio/download/html,,

• #5 30 Cze 2003 03:18
    SlaweK
    Poziom 43  

Też używałem LudiPipo. W Silicon Studio jako jedne z pierwszych pojawiły się proste programatorki do PICów i pamiątek I2C. Z sentymentem wspominam tą stronę.
    A do tematu. Nigdy nie miałem problemów z SDA2516, conajwyżej z SDA2216 stosowaną kiedyś w TV Grundiga bo wymagała wyższego (chyba 20V) napięcia programowania ale na to był prosty sposób, wymienić na cokolwiek z I2C i odciąć 7 pin

SławeK

• #6 30 Cze 2003 05:51
    tomas
    Poziom 16  

Dzięki SlaweK za pozytywną odpowiedź, miałem już w innym tonie do Ciebie zagadać ale jest OK.
    Nie zajmuję się tym na codzień, zbudowałem interfejs taki od ponyproga i staram się uratować troszkę grosza w kieszeni, nie kupując żadnego z profesjonalnych programatorów.
    A ikonka przy moim logo odzwierciedla epokę z której pochodzi moja skromna wyuczona wiedza . Jest poprostu THE BEST. :D więc jak patrzę na takie małe kostki to 8O hihi. Nie wszyscy wszystko wiedzą - dlatego zagadałem z tak banalnym tematem dla Was ale dzięki za rady.

• #8 30 Cze 2003 15:13
    SlaweK
    Poziom 43  

TO są skutki PonyProga i nie znajomości układów. Przy okazji mała rada. O ile pamiętam z zamierzchłych czasów w SDA2516 żeby ją programować jako typową I2C trzeba bodaj 7 pin podłaczyć do masy (czyli pnów 1-4 z tym że masa to faktycznie pin 4) ale nie chce mi się teraz szukać PDFa by to sprawdzić.

Przy okazji test na inteligencję. Do czego służą piny 1,2 i 3 (oznaczone A0, A1 i A2) w pamiątkach I2C ?

Niestety, dobry i sprawdzony programator zwraca się dość szybko w cenie ukladów i czasu który się oszczędza.

SławeK

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo