Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig Scania 4700 RDS Brak podswietlenia, tranzystorow SMD

22 Sie 2006 12:29 2410 11
  • Poziom 28  
    W radiu nie ma podswietlenia wyswietlacza. Z lewej strony od spodu laminatu, patrzac od frontu, sa jakby miejsca po duzych tranzystorach SMD. Ponoc tu jest przetwornica zasilajaca wyswietlacz.

Jakie tranzystory tu mogly byc? Ich obudowy sa na jednym potencjale.
  • Spec od car audio
    W schematach jest schemat grundiga EC4000 - powinien pomóc.
  • Poziom 28  
    To nie jest ten schemat, bo raz, ze radio ma inne rozwiazanie plyty bazowej, a dwa, to nie ma w niej interesujacych mnie tranzystorow smd.;-(
  • Spec od car audio
    Zerknę może mam właściwy schemat i wtedy podeślę odpowiedni fragment.
  • Spec od car audio
    Sprawdzilem i modele EC4000, 4600, 4700, 4690 4490 itp. sa montowane na tej samej płycie z takim samym schematem przetwornicy do wyświetlacza VLF. Nawet sobie wyciąłem schemat tylko... zapomnialem zgrać na pendrive i przynieść tu gdzie mam sieć.
  • Poziom 9  
    To radio prawą czesc plyty bazowej ma identyczna jak EC 4000, natomiast zasilacz i owa przetwornica i koncówka mocy jest inaczej rozwiazana. Pod trafkiem przetwornicy od stronu druku (od dolu), jest miejsce na dwa tranzytory SMD, ktore ktos wymonotowal. Okolica tej przetwornicy ma wygrzany laminat.
  • Spec od car audio
    Ale patrzyłem po schematach i we wszystkich modelach z tej serii przetwornica jest identycznie rozwiązana - 2 równolegle tranzystory kluczujące. Nawet numeracja taka sama.
  • Poziom 28  
    Skoro przekopałeś Djlj24 tyle schematów, to moze bys mógł uchylić rąbka tajemnicy i napiać jak się nazywaja te dwa tranzystory równoległe.
    Dokumentacja techniczna, jaką pobrałem z Bazy Schematów Elektrody: EC 4700 RDS.rar posiada przetwornice z jednym tranzystorem.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    2 razy bdp951,ale ciężko je kupić
  • Poziom 28  
    Zastosowałem latwo dostepne tranzystory 2sd1683. O dziwo jeden z nich sie mocno grzał, zatem za tego grzejącego wstawiłem BD249C. 2SD1683 zamontowałem na aluminiowym radiatorze koncówki mocy. Natomiast grzejący się BD249C zamontowałem po przeciwległej stronie na metalowej sciance bocznej izolując go odpowiednio.

Radio dziala. Specjalne podziekowania dla Djlj24 za pomocne zaangażowanie.