Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomocy- Praca Inżynierska

22 Sie 2006 13:04 2639 1
  • Poziom 2  
    Witam! Muszę do końca tego miesiąca napisać pracę inżynierską na temat: „Opracowanie mobilnej sieci WLAN realizującej usługi pomiarowe, interaktywną komunikację i transmisję opracowanych danych w sieciach telefonii komórkowej.”

Zakres pracy:
    1. Opracowanie podstawowych założeń funkcjonowania mobilnej sieci WLAN
    2. Założenia dotyczące usług pomiarowych
    3. Transmisja i przetwarzanie danych pomiarowych w mobilnej sieci WLAN
    Opracowanie komunikacji opracowanych danych pomiarowych w sieci telefonii komórkowej (punkt styku sieci WLAN i sieci GSM).

Ustaliłem z promotorem, że ma to być projekt sieci w jakimś parku, np. krajobrazowym, gdzie mamy kilka pukntów pomiarowych (płyty gł z niezbędnym sprzętem z laptopa, karty wifi i podłączone do nich przez port com urządzenia pomiarowe. Laptopy są zasilane bateriami słonecznymi i akumulatorami. Zbierają pomiary z urządzeń pomiarowych, przesyłają przez wifi do serwera, ten z kolei wysyła przez połączenie GSM zebrane z wszystkich punktów pomiarowych dane do jakiejś bazy. Wszystko wygląda pięknie, tylko nigdy nie pisałem takiej pracy i naprawdę nie mam pojęcia, jak się za to wziąć. Czy może mi ktoś pomóc? mam już napisaną (mam nadzieję, że dobrze) część wprowadzającą, gdzie dokładnię opisuję same technologie GSM i WiFi. Teraz zostało mi napisanie głównej części- czyli samego projektu. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc...
  • Poziom 17  
    Czyli o co Tobie konkretnie chodzi? jak zbudowac sie bezprzewodowa (2,4GHz)? sprzet i polaczenia?