Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SA EH 550 - nie załącza się

22 Sie 2006 16:35 2202 4
  • Poziom 15  
    Witam i proszę o pomoc. Trafił do mnie uszkodzony tuner w którym po załączeniu napięcia zapala się LED (standby) i dalej nic nie można zrobić. Nie reaguje na żądne przyciski ani na pilota. Po włączeniu napięcia powinien załączyć się przekaźnik (RL 702) który załącza tranzystor Q 791 (dobry) ale nie włącza bo nie dostaje na bazę żądnego sygnału z procka. Procek ma wszystkie zasil. prawidłowe masa też ok. imp z włącznika jest ale na wyjściu do Q 791 brak reakcji. Czy to może oznaczać że padł procek? Co mam jeszcze sprawdzić żeby ustalić usterkę? Za pomoc z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Tunery tego typu posiadają zabezpieczenia przeciw uszkodzeniowe. To znaczy że jeśli padła np końcówka mocy nie włączy się tuner ... Bardzo prawdopodobne że właśnie padła końcówka albo coś od zabezpieczeń przeciw zwarciowych albo coś podobnego ...
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Wepnij drugi segment czyli procesor dźwięku SH-EH550 i się obudzi.
  • Poziom 15  
    tik_tak jesteś wielki!!! O tym nie pomyślałem no i :|... Teraz jest już lepiej tzn turer można włączyć, magnetofon i odtwarzacz CD działają, ale tuner jest "zablokowany" nie reaguje na żadne polecenia ani z klawiat lok. ani z pilota. Po włączeniu na wyświetlaczu pojawia się napis FM 87,50 i dalej brak reakcji. W głośnikach nic nie słychać. Nie działa też wyświetlacz procesora dzwięku.
  • Poziom 15  
    No i już jest ok. Uszkodzony był rezystor R 454 w procesorze dzwięku. Temat można zamknąć. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.