Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o pomoc w wyborze aparatu cyfrowego.

magdzia 22 Aug 2006 17:09 1467 16
    magdzia
    Level 11  
    witam
    Chciałabym żeby ktoś z forum pomógł mi w kupnie dobrego i nie drogiego aparatu cyfrowego.Mam 500zl i chciałabym za te pieniążki znaleść aparat. Oglądałam ostatnio wiele modeli zastanawiałam sie na OLYMPUSIE x715 a CANONEM A410.Aparat potrzebuje do zwykłego użytku tj. wyjazd na wakacje lub przyjęcia urodzinowe.

z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

P.S Jeśli zrobiłam gdzieś błąd proszę o wyrozumiałość gdyż niedawno tu się zalogowałam;)
    bogusdr
    Level 20  
    jesli juz to canon. Do Twoich potrzeb w zupelnosci wystarczy ten
    http://allegro.pl/item120399522_canon_a410_nowy_rok_gwarancij_szczecin.html
    . Jest ich bardzo duzo na allegro. Sa nowe z gwarancja a za te 100 zł ktore Ci zostanie mozesz dokupic sobie wieksza karte .Nawet po gwarancji Canon w serwisie jest dosc prosty i naprawialny , co jest bardzo wazne gdyby sie czasem cos... ale tego oczywiscie Ci nie zycze.
    Pzdrawiam
    gabik001
    Level 37  
    Witam nowa uzytkowniczke :) przyszłą "Young Lady" :D (i w tym miejscu apeluje do modow o nadanie tytulu)
    Coz. Mysle , tak jak kolega , ze canon to trafiony wybor. Przerobilem dwa kompakty i aktualnie mam lustrzanke tej firmy i powiem ze Canon stara sie ...
    Jezeli chodzi o awaryjnosc to raczej nie ma sie czego obawiac. A aparacik jest fajny a to ze ma 3.2 mpix niewiele zmienia. Do "rodzinnych" zdjec jest jak znalazl - i najwazniejsze - menu w naszym rodzimym jezyku. Jest wiele aparatow ktorym tego brakuje...
    Pozdrawiam
    magdzia
    Level 11  
    dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi.:)
    Pablo1964
    Moderator
    Mam nadzieję, że nie będzie to jedyny pożytek dla magdzi z zamieszczenia postu na Forum ;-)
    magdzia
    Level 11  
    Ja tez mam taką nadzieje Pablo1964 :P pozdrowionka :)
    zemki
    Level 12  
    Moja dziewczyna ma Canona A400 i jest bardzo zadowolona. Jest prosty w obsłudze i ma kilka przydatnych programów tematycznych (np: plaża i krajobraz, jeśli chodzi o wakacje), ale w auto robi też dobre zdjęcia. Nagrywa również filmy wideo z dzwiękiem bez limitu czasu (poj. karty), co przydaje się na imprezach u znajomych. Polecam karte 512 MB lub wyższą, choć ta pierwsza w zupełności wystarcza. Za takie pieniądze naprawde warto!

Dodano po 9 [minuty]:

http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/6.727-canon_powershot_a410
    można poczytać opinie urzytkowników posiadających taki model.
    magdzia
    Level 11  
    witam mam jeszcze pare pytań.Otóż rozejrzałam sie po sklepach internetowych jak i zwykłych w znalazłam dwa aparaty, które mnie zaciekawiły najbardziej. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=122939849 ( dodam że ten ma jeszcze gwarancje półroczną) , i ten http://www.allegro.pl/show_item.php?item=123405642 . Wprawdzie nie są one nowe ale cieżko znaleść nowego do 500 zl. Proszę o wypowiedzenie sie na temat tych aparatów.
    zemki
    Level 12  
    Polecam A70. Kuzyn posiada ten model i jest z niego zadowolony. Mogę przesłac kilka fotek z tego aparatu jakbyś chciała.
    bogusdr
    Level 20  
    Witam ponownie.Zauwaz ze sprzedawca Canona z allegroudziela 14 dniowej gwarancji!!!!!!!!!!!!!
    aparat niezly ale czy nie lepiej kupic o podobnych parametrach nowy ten A400???z niewiele wiecej bo 399zł. Panasonica to nawet nie patrz bo to nie jest to. Canon jest firma o wiele lepsza.
    carlsberg
    Level 11  
    Jeżeli masz wybierać między Olimpusen a Canonem to sprawa jest oczywista - CANON. Chyba że chcesz poszykać jakiegoś używanego sprzętu to radzę rozejżeć się za jakimć cybershotem Sony.
    magdzia
    Level 11  
    no tak ale skąd ja wezme CANONA A400 jak go nigdzie nie ma? Jest CANON A410 za te 399zl (nowy ) ale czy on jest dobry?
    magdzia
    Level 11  
    a może wiecie jak CANON robi zdjęcia nocą??
    zemki
    Level 12  
    Canon A400 posiada program tematyczy który umożliwia robienie zdjęć w nocy. Zdjęcia wychodzą całkiem nieźle ale jeśli postawisz aparat na stałym podłożu bo trzymając w dłoni troszkę się rozmazują. Oczywiście zależy to od tego jak długo można wytrzymać w bez ruchu. Jak chcesz to mogę wysłać zdjęcia zrobione tego lata w trybie nocnym. Wydaje mi się że A410 nie będzie się wiele różnił od A400 w tej sprawie.

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Dwie fotki w trybie nocnym:
    - na stabilnym podłożu (Obraz 158.jpg)
    - trzymając aparat w dłoni (Obraz 015.jpg).