Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sub na glosniiku EXTREME i wz. STX A10

22 Aug 2006 21:31 3050 8
  • Level 11  
    Witam posiadam suba kupionego na allegro, nie wydaje on z siebie dzwieku takiego jak sie spodziewalem. Sub jes na glosniku EXTREME: DANE TECHNICZNE
    Średnica głośnika: 30cm Ø
    Moc Max/RMS : 400W Max/ 200W RMS
    Impedancja: 8 ohm
    Pasmo przenoszenia: 33 Hz- 3500Hz
    Skuteczność: 93 dB/W*m (SPL)
    QES 0,29 QTS 0,28
    QMS 5,4 VAS 45L
    Głośnik z aluminiową membramą na gumowym zawieszeniu , chłodzona cewka
    napedza go wzmacniacz STX A10 zamknięte w obudiowie o wymiarach Wysokość 344 mm
    Szerokość 340 mm
    Głębokość 390 mm
    Sub na glosniiku EXTREME i wz. STX A10
    A to wszystko jes podlaczone do zestawu kina domowego Sony z Wzmacnaczem STR-DE497. Z Suba przy Cichym sluchaniu np muzyki nie wydobywa sie praktycznie zaden dzwiek. Dopiero po podglosnieniu na wzmacniaczu id kina domowego zaczyna cos slychac ale nie jest to tewelacja przy takim glosniku powinno mi sie trzasc szkliwo w meblach a u mnie eho ;/ co moze byc nie tak z subem moze za slaby wzmacnacz STx a10 ?? jak macie jakies pomysly to jestem otwarty. Pozdrawiam.
  • Level 23  
    To glosnik jest do bani totalne dzidostwo spl bardzo niski parametry oszukane itd.
  • Level 11  
    oprocz zniamy glosnika idze cos zrobic zeby poprawic ten sub??
  • Level 30  
    Pobaw w się w strojenie BR jego długością może to coś da. Zatkaj BR wtedy będzie closed może wtedy ten głośnik lepiej zagra. Moim zdaniem ten głośnik jest bardzo słaby i nie ma co się bawić w jakieś ulepszania bo efekt i tak będzie marny.
  • Level 11  
    a jak glosnik polecacie do do tego wzmacniacza co mam ?? jeszcze fajnie by bylo jakby prametrami pasowal do mojej budy z suba :) - co bedzie pewnie niemozliwe ;/
  • Level 39  
    Ten wzmacniacz jest słabym wzmacniaczem na jednym układzie scalonym, więc odpada zastosowanie chińskich wynalazków, nawet tych, firmowanych przez STX. Zamontuj jakiś głośnik 60 - 80W o wysokim Spl Tonsila lub Tesli, a usłyszysz różnicę. W chińskie głośniki pompujesz dużo mocy, a one i tak kiepsko chodzą - w przypadku wzmacniacza A10 pojęcie "dużo mocy" jest mocno przesadzone. Zobacz na układ scalony w tym wzmacniaczu, wrzuć jego symbol na Google i tam znajdziesz prawdziwe parametry, szczególną uwagę zwracaj na fakt, że maksymalne moce w takich wzmacniaczach podawane są przy zniekształceniach 10%, a te faktyczne moce przy poziomie zniekształceń w okolicach ułamka procenta.
  • Level 30  
    Ja bym proponował kupić tesla ARN 226 to powino ładnie współpracować z twoim wzmakiem ( tesla nie jest tak watożerna) lub kupić tonsila 20/80 też ładnie bedzie chodził na twoim wzmaku ( tonsil tez nie jest pradożerny) A co do budy lerpiej zrób nowa płyta wiórowa 18mm nie jest droga :)
  • Level 11  
    no własnie ten sub to wielka porazka kupiłem i teraz se lezy tez mam podpiety pod amplituner sony

Dodano po 1 [minuty]:

juz myslałem nad kupnem budy z allegro wsadzic dam wzmachol z stx i se dokupic tesle lub tonsila 20 lub 25 cm co wy na to ??
  • Level 24  
    Życie nie jest takie proste że wystarczy se kupić bude z allegro i se kupić tesle albo tonsila o danym rozmiarze i se tam wsadzić to. Wiesz że obudowa ma też inne zadanie do spełnienia niż tylko podtrzymywać głośnik i ładnie wyglądać?