Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Favorit, brak przerywacza wycieraczki

Robert L 22 Aug 2006 21:50 3842 7
    Robert L
    Level 1  
    W mojej Skodzie Favorit mam 2 biegi dla wycieraczki przedniej (wolny i szybki) ale dzwignia ma jeszcze pozycje która powinna obsługiwać wycieraczkę tylnią ale w niektórych modelach (m.in moim) takowej nie ma.
    Chcialbym w tym miejscu zainstalować układ przerywacza dla wycieraczki przedniej, przydatnej podczas niewielkich opadów, jedyny kłopot w tym jak ma wyglądać schemat takiego układu. Bede wdzieczny za sugestie
    Duchu22
    Level 14  
    Mialem przyjemnosc jezdzis skoda favorit 135 Lx (o ile sie nie myle) z 92r. Wersja 5 drzwiowa z wycieraczka na tylnej klapie. Byly 4 mozliwosci pracy wycieraczek

- praca ciagla
    - praca ciagla szybsza od poprzedniej
    - praca z przerywaczem (glosne idenerwujace ustrojstwo)
    - wycieraczka tylna

Co do samego ukladu, jezeli twoja skoda go nie posiada, to najlatwiej bedzie zaadaoptowac go z innego pojazdu.
    soltys_w
    Level 24  
    Mój brat też miał ten problem. Na tablicy przkaźników brakuje jednego. W tym miejscu należy zainstalować oryginalny przerywacz do Skody Favorit. Pojawia się wtedy ten trzeci tryb pracy przedniej wycieraczki - przerywany.

Apropos - sterowanie tylną wycieraczką i tylnym spryskiwaczem odbywa się przez podniesienie dźwigni od wycieraczek.
    ikarus260
    Level 10  
    Podepnę się.
    Kupiłęm sobie Favoritkę Combi z 92 roku nak na w razie co za gfroszę się trafiła. U mnie jak podniosę przełącznik do góry to nie lata wycieraczka. Bezpieczniki są ok. Co może być ??? Może przekaźnik ??? Dodam, że nie dochodzi prąd to jednej z pąpek spryskiwaczy tej atrząc na przód Skodzinki to ta po prawej. Do tej po lewej dochodzi ale i tak nie działa, bo obie są padnięte. Oświetlenie tablicy rejestracyjnej też nie działa.
    Mihó
    Level 27  
    Do głowy przychodzi mi złamanie przewodów w na połączeniu nadwozie/klapa tylna
    ikarus260
    Level 10  
    Bardzo możliwe. Zobaczę to połązenie najpierw. ale to dopiero w weekend. Dzięki za podsuniecie pomysłu.
    mflaku
    Level 11  
    Witam
    Mam problem z skoda Favorit (93r.). W zime zapomnialem odsniezyc tylnej szyby i przez przypadek wplaczylem tylna wycieraczke. Od tego czasu nie dziala
    Pytanie czy poszedl bezpiecznik (jak tak to ktory to jest?) czy moze silniczek sie spalil ??
    Z Gory dzieki za pomoc
    Pozdrawiam