Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

serwo modelarskie, wymiana silnika na mocniejszy

22 Sie 2006 22:52 10384 21
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich!

Zbudowałem niedawno samochodzik spalinowy i przy pierwszej zabawie posypało mi się serwo od skręcania, poleciały zębatki (na zdjęciu już zdemontowane).
    Wykonałem już inną przekładnie lecz moc oryginalnego silnika jest za słaba aby nią sterować.

Więc plan jest taki: -wywalić oryginalny silnik z serwa , wstawić wzmacniacz i mocniejszy silnik.

Szukam konkretnie schematu wzmacniacza,

Pozdrawiam
    Leszek
  • Poziom 18  
    a moze nowe serwo ??
    widzialem serva 24kg/cm
  • Poziom 18  
    Jak mozesz to napisz coś na temat tego pojazdu co zbudowałeś.
  • Poziom 11  
    Hej,

1. Z czego masz silnik ?
    2. Masz aparaturę modelarską czy robiles nadajnik/odbiornik ?
    3. Jaki masz zasieg ?

Dzieki
    Jak mozesz to wrzuc jakis filmik z jazdy

pozdr.
  • Poziom 11  
    Oki już zrobione!

Znalazłem schemat i wstawiłem. Działa wyśmienicie :)))

Odnośnie budowy:

koła od monster trucka HPI SAVAGE 1:8
    rama - profile aluminiowe
    silnik - podkaszarka spalinowa 25cm3
    aparatura - SANWA DASH SABER

ps. za jakiś czas wstawie na forum temat odnośnie budowy ze zdjeciami i filmikami.
    Naprawdę niezła frajda jest sterować tym potworkiem, szczególnie na szutrowej nawierzchni
  • Poziom 18  
    W modelu nie widze amortyzatorow. Samochod nie jest amortyzowany?
  • Poziom 11  
    miał być na amortyzatorach, mam je nawet zrobione, ale zrobiłem go najmnieszym kosztem i wysilkiem, bynajmniej i tak niezle sobie radzi na nierownej nawierzchni. Koła są dosyć miękkie

Dodano po 2 [minuty]:

Na tym zdjęciu np widać z czego zrobiłem przekładnie na tylną oś
  • Poziom 18  
    Według mnie ma on nawet na tych kołach za mały prześwit jak na model terenowy w tej skali. proponuje jednak wykonac napęd na amortyzatorach i wachaczach. Przednia oś tez na wachaczach. Z tylnia możesz mieć problemy(stosowanie półosi), ale przednia to pestka.(bo nie jest napędowa)
  • Poziom 11  
    jeśli masz nadmiar pieniędzy :wink: to możesz kupić kola od modelu w skali 1:6 i w tedy prześwit troche się powiększy. Ale najlepiej jednak będzie zrobic tak jak napisał kamil-91 :P
  • Poziom 11  
    generalnie podwozie nie haczy o zadne nierownosci terenu. Jeżeli chodzi o podwyższenie to nie ma problemu, wystarczy przełożyć mocowania przodu i tyłu na spód ramy, teraz jest na górze. Ale tym sposobem mam niższy środek ciężkości i przy ostrych zakretach nie przewróci sie na bok.
  • Poziom 18  
    Przy takiej szerokości i niskim silniku nie możliwe aby sie przewracał na bok. Gwarantuje ci ze kiedys będziesz chciał pojeździc po wiekszych nierownościach i poskakać. Wtedy zobaczysz co to znaczy brak amortyzatorów.
  • Poziom 22  
    nie masz sie co bawic z serwem, jedynie nowe, ja chce zrobic zdalnie sterowanego malucha :)
  • Poziom 18  
    elektryk1e napisał:
    nie masz sie co bawic z serwem, jedynie nowe, ja chce zrobic zdalnie sterowanego malucha :)

Zapewne ci sie uda. Ciekawe jak zrobisz zmianę biegów. Widziałem kiedyś filmik ze zdalnie sterowanym autem w skali 1:1 tyle,że on był w automacie!
  • Poziom 22  
    tez widzialem. cos sie wymysli :D najwyzej na dwojce bedzie jezdzil :P
  • Poziom 18  
    Jeszcze bardzo ciekawe ejwest jak zrealizujesz start. Przeciez trzeba lekko puszczac sprzeglo a zarazxem dodawac gazu. Tak samo z hamowaniem. trzeba wciskac też sprzęgło. Nawet jak zahamujes zale nie do konca to żeby znowu dodawać gazu potrzeba ponownie kombinować ze sprzegłem. Niestety zdalnie sterowany maluch jest raczwej niedozrealizowania. Ale zrobić auto zdalnie sterowane z automatyczna skrzynia biegow to żaden problem. :)
  • Poziom 29  
    kamil-91: Ja nie widze problemu - zatrudnić kawałek AVRka do tej roboty - sterowanie sprzęgłem...
  • Poziom 18  
    Powodzenia. watpie aby udało ci sie tak dobrze zaprogramowac procka. Przeciez w roznych sytuacjach samochod zachowuje sie inaczej. Nigdy nie bedzie identycznej sytuacji.
  • Poziom 29  
    No to można wyprowadzić sprzęgło na aparature rc...
  • Poziom 18  
    To jest bardzo ciekawe. Wiesz ile bedzie to kosztowac? raczej na zwyklym seriw tego nie zrobisz a raczej wypadalo by miec jakies male silowniki. Cen ytakich bajerkow sa bardzo duze. Jeżeli ma to byc zrobione porzadnie to koszta beda takie jak kupic starego golfa w automacie i z nim sie pobawic. Osobiscie wybral bym to 2 rozwiazanie.
  • Poziom 29  
    Kamilu - ale przecież silnik od wycieraczek jest odpowiednio mocny...
  • Poziom 18  
    Zwracam honor. O takim sliniku nmie pomyslalem. Przekladnia slimakowa w tym przypadku moze naprawde sporo zdziala. Jeżeli będzie cos taie robion chętnie obejrzę zdjecia z procesu pracy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Rozgadaliście się niewiadomo o czym, związku z tematem nie ma to żadnego.

Jeśli autor zechce coś dodać odblokuje temat.