Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TespolTespol
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

problem z renault megane 99 r nie działa licznik

22 Aug 2006 23:21 17522 11
  • Level 10  
    witam mam renie megan rok 99 i mam taki problem od roku nie dziala licznik predkosci oraz przejechanych kilometrów w tym aucie prawdo pdobnie sygnał pobierany jest z abs prosze o pomoc pozdrawiam
  • TespolTespol
  • Level 19  
    ściągnij sobie schemat z elektrody i zobaczysz z kąd pobierany jest sygnał. Pozdrwiam
  • Level 10  
    jestem pewien ze sygnał jest pobierany z ABS tylko jak rozebrac deskę rozdzielczą
  • TespolTespol
  • Level 26  
    z reguly problem jest w zlaczach pod maska,przy lewym blotniku w czarnej skrzynce. deske odkreca sie prosto,dwie sruki pod zaslepkami glosnikow i nie pamietam czy jedna na srodku nawiewow na szybe. pozniej pociagnij do siebie i odskoczy caly wierzch.
  • User removed account  
  • Level 11  
    najlepiej to dowiedz się czy nie był kręcony licznik bo w tym samochodzie jest problem z przekręceniem licznika i jak się to zrobie bez dobrego programatora to tak się dzieje
  • Level 26  
    Do elektrita:
    Przepraszam za kotleta odgrzewanego,ale zauwazylem. Tak, napewno z ABS. Moge udostepnic note techniczna.
  • User removed account  
  • Level 26  
    W BA0V (1.4 8V E7J626 tez-skrzynia JB3 np.: 005,006) i w BA1F (1.9 dTi F9Q732 ze skrzynia JC5-wszystkie wyznaczniki). :-)
  • Level 10  
    kolego o co chodzi z tymi cyferkami bo mam ten sam problem co mg tylko ze ja zmienilem pompe abs i nic to niedalo porobilem tez masy i napiecie na kostce ktora dochodzi do pompy i tyle to pomoglo ze zgasly kontrolki abs serv i reczny ale licznik predkosci ani km dalej niedzialaja

Dodano po 2 [minuty]:

ja posiadam renie 1.9 dti z 2001 czy w tych modelach sa te czujniki tak jak pisza wyzej jak to sprawdzic
  • Level 16  
    Mam ten sam problem, czyli nie działa prędkościomierz i abs w megance 1.4 99r Classic. Wnioskuję więc, że sygnał do prędkościomierza pochodzi a czujników abs-u. Często jest tak, że po włączeniu silnika prędkościomierz pokazuje przez jakiś czas prędkość mniejszą o połowę od rzeczywistej(wtedy nie świeci żółta kontrolka abs i znak stopu) a potem się wyłącza. Dzisiaj przeczyściłem czujnik w prawym przednim kole i teraz dużo częściej prędkościomierz się włącza na trochę w takim trybie. Sprawdziłem omomierzem oba czujniki z przodu - mają 1kOhm. Rozpiąłem połączenie przy kole prawego przedniego czujnika i na samym czujniku generowane jest niewielkie napięcie przy ruchem koła. Na kablu 2-żyłowym idącym od maski jest napięcie ok.12V a gdy przekręce kluczyk w pozycję ON to spada do ok. 6-7V.
    Ma ktoś jakieś propozycję co trzeba naprawić(spróbuję jeszcze przeczyścić czujniki na pozostałych kołach). I mógłby mi ktoś wytłumaczyć po co na kablu od strony maski idzie jakieś napięcie do czujnika(i dlaczego się zmienia po przekręceniu stacyjki) skoro to sam czujnik ma generować zmienne napięcie i wysyłać do sterownika.

Dodano po 3 [minuty]:

Czy komputer sam sobie może wybierać z którego czujnika ma pobierać sygnał do prędkościomierza? Pamiętam że jak był sprawny to kiedyś przy buksowaniu przednich kół prędkościomierz pokazywał prędkość rzeczywistą(czyli jakby z kół tylnich). A kiedy indziej przy buksowaniu prędkość wzrastała mimo iż samochód nie przyśpieszył.
  • Level 17  
    te czujniki trzeba sprawdzić na oscyloskopie jakie mają przebiegi a nie na rezystancję pozdro