Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakócenia w instalacji seicento 900

kojot3.0 23 Aug 2006 10:28 4552 9
 • #1
  kojot3.0
  Level 19  
  Witam. Problem polega na tym iż podłączone jest cd radio oraz cb radio. Po naciśnieciu nadawania wszystko słychać w głośnikach. PRzeczyściłem już wszystkie masy jakie zdołłem wyśledzić w komorze silnika i dalej nic. radio i radio cb po włożeniu do innego auta działają prawidłowo i nie kolidują ze sobą. W seicento doprowadziłem już nawet oddzielne zasilanie do radia i do cb i dalej nic. Powiem jeszcze z eprzy włączaniu wycieraczek i kierunków słychać w sysokotonowych lekki stuk. Nie moge znaleść schematu instalacji , moż ejeszcze któraś masa nie łączy. Gość powiedział z e stało mu sie to po wymianie akumulatora. Czy to możliwe??
 • #2
  Redgy
  Level 33  
  Zasil zwykłe radio Cd z akumulatora w Aucie a Cb z innego akumulatora i będziemy wiedzieli czy sprawa tyczy się zasilania i łączenia się ze sobą mas. Czy to całkiem inna bajka np nakładanie się fal anteny i zakłucanie fali nośnej przez modulacyjną z CB. Ale jak mówisz że wycieraczki zakłucają to raczej masy :)

  SchemaciQ potrzebny bo bez niego ani rusz. No i cierpliwości troszeczke a będzie dobrze
 • #3
  maciej123
  Level 24  
  Tak, to możliwe. Sprawdź czy przy klemach akumulatora nie odpadł niechcąco jakiś przewód, tak sie niestety nieraz zdarza. No i sprawdź SWR.
 • #4
  kojot3.0
  Level 19  
  Nei sprawdzałęm jeszcze zasilania z innego akumulatora ale swr sprawdzałem i jest ok. Macie moze schemacik??
 • #5
  adam.p123
  Level 19  
  masz pba radia zasilone z trego samego bezpiecznika. CB zasil bezpośrednio z akumulatora. Pozdrawiam
 • #6
  kojot3.0
  Level 19  
  Niestety po podłączeniu cb z innego źródła zasilania to samo:( po zamiane cd z cb dalej to samo, wymieniłem cb radio dalej tosamo, wymieniłem radio dalej to samo. Uparte draństwo.Potrzebny schemacik, moz ektoś ma.
 • #7
  kodziu
  Level 10  
  Zdiecie schematu z ksiazki o Seicento moze sie nacos przyda.
  Zakócenia w instalacji seicento 900
  Opis
  Zakócenia w instalacji seicento 900
 • #8
  kojot3.0
  Level 19  
  Kurcze sprawdziłem podane masy i jest ok. Odłączyłem instalacje samochodzu od akumulatora pozostawiająć masy i dalej to samo. Szlag mnei trafia.
 • #9
  Doktorr
  Level 35  
  Prawdopodobnie następuję sprzęg w układach antenowych. Często przyczyną jest nadmiar kabla anteny skręcony w pętlę lub żle dobrana antena CB.
  Lub brak ekranu w obudowie radioodbiornika.
 • #10
  Redgy
  Level 33  
  Kup Kabel ekranowany i spróbuj na nim antene założyć. Taki kabel ma dodatkowy oplot - ekran - który tłumi zakłucenia np impedancyjne