Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy idzie odzyskać pieniądze za sms'y ?

23 Sie 2006 11:27 4992 22
  • Poziom 12  
    Witam, wczoraj napisałem podwójnego sms'a, czyli w sumie dwa za razem i przez przypadek zamiast do kolegi to wysłałem na pierwszy numer z listy, numer ten był płatny za usługe, płatny ok 10,8zł brutto dokładnie nie pamiętam. Ponieważ sms był podwójny to skasowało mi od razu ok 22zł. Natomiast dwa zwrotne sms'y przyszły ze nieprawidłowy kod. Mimo iż nieprawidłowy kod i z usługi nie skorzystałem, skasowało mi 22zł. Czy można odzyskać te pieniądze czy raczej nie bardzo ?
    pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    W sumie jest to ciekawe, sam kiedyś tak miałem, kod zły jednak skasowali..
    Kazdy konkurs ma jakiś regulamin, każde usługi można reklamować, także operator lub organizator konkursu, lub firma "teleaudiosms" obslugująca konkurs.Najpierw zaatakuj operatora, chyba namniejsze koszty.
  • Poziom 34  
    źle wysłałeś z własnej winy.. wątpie czy w ogóle coś się da z tym zrobić
  • Poziom 11  
    napisz final tej zabawy bo sam jestem ciekaw czy zwroca chodz moim zdaniem to jest banda i nic nie zrobisz
  • Moderator Zabezpieczeń
    Witam,
    Po prostu wziąłeś udział w konkursie tyle że udzieliłeś złej odpowiedzi.
    Może Twoje szanse zwiększała by sytuacja w której termin nadsyłania odpowiedzi już wygasł a numer ciągle pozostawał aktywny i operator kasował za niego. Brakuje tu wtedy ekwiwaletności świadczeń, płacisz a nic za to nie otrzymujesz ( a powinieneś dostać nadzieję wygranej). To tak jakby sprzedano Ci kupon na losowanie które się odbyło. Temat ciekawy ale raczej dla prawnika.... Może zajrzyj do biura rzecznika praw konsumenta, zanim podejmiesz tę nierówną walkę....
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Co do tego numeru to chciałbym wyjaśnić, że nie jest to numer konkursowy.
    Jest to numer który opłacał miesięczny abonament wyświetlania pewnej toplisty. Tak to nazwijmy. Tak, że przez pomyłke wykupiłem coś czego w sumie nie dostałem, bo wpisałem zły kod (ponieważ była to treść sms'a do kolegi). Mam w orange. Zadzwoniłem na *22 pani mi powiedziała zebym złożył reklamacje na maila bok(malpa)orange.pl i opisał sprawe. Z tego co mówiła są szanse na ozyskanie wpłaty i raczej większe niż mniejsze ;).
    Napisze maila zobaczymy co tam, dużej sprawy z tego nie robie, już prawie chciałem machnąć ręką na te 22zł ale w sumie zobaczymy, nic mi nie szkodzi się odezwać. pozdrawiam
  • Poziom 12  
    wtam, przyszła odpowiedz negatywna od operatora, teraz napisałem do własciciela numeru, który zarobił na mnie, zobaczymy,

Szczegółowa analiza rachunku szczegółowego wykazała poprawne zarejestrowanie dwóch wiadomości SMS wysłanych na numer 7916 w dniu 22.08.2006 roku.

Jednocześnie pragnę poinformować, że konto w systemie www.toplista.pl nie jest usługą oferowaną przez sieć Orange.

Wszelkie reklamacje związane z usługami www.toplista.pl należy zgłaszać w odpowiedniej komórce tej firmy.

Jako operator sieci Orange ponosimy odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie oferowanych usług ( w tym przypadku wysyłka wiadomości SMS ), co w opisanej sytuacji nie miało miejsca.
  • Poziom 34  
    @damianlg a jak pójdziesz i kupisz zły układ np bo źle powiesz nazwę to należy Ci się zwrot kasy?
    wg mnie w tym przypadku zawiniłeś Ty a nikt inny. operator dostarczył, usługodawca swoje odpowiedział i sprawa skończona.
  • Poziom 12  
    zgadza się, ale w przypadku jak bym dostał zły układ to tak czy siak bym jakiś miał, a tutaj nie mam nic, wiesz nie ma się o co denerwowac, kwota nie duza, ale mozna sprawdzic jak wyjdzie sprawa.
  • Moderator Zabezpieczeń
    cholera trochę niedowierzałem ale z drugiej strony miałem nadzieję że Ci się uda. Może przynajmniej pozwolą Ci "skorygować" treść sms-a i skorzystasz z usługi skoro już zapłaciłeś.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Z odzyskaniem kasy to nie da rady jedyne co to możesz sie na nich obrazić
  • Poziom 27  
    Nie ma co goscia krytykować to nie załatawia problemu.., nie ma sensu wróżyć szanse są 50/50, usługa nie wykonana prawidłowo- ma prawo do reklamacji, zwrot albo poprawa. To nie jest jakiś odosobniony przypadek, kody są pogwatmane czesto w systemach płatniczych sms , tak by nikt na chybił trafił nie szczelił kodu, a pomylić się przy tym jest bardzo łatwo i wielu sie myli!

Jak cie będą spławiać, mozesz napisac majla, pojśc do UOiKK i ci poradzą . Są podstawy i tyle, chyba że regulamin mowił inaczej, zobacz w regulaminie tej toplisty czy są jakieś wzmianki na ten temat
  • Moderator Zabezpieczeń
  • Poziom 12  
    damianlg napisał:
    zgadza się, ale w przypadku jak bym dostał zły układ to tak czy siak bym jakiś miał, a tutaj nie mam nic,

jak to nic? przyszed sms " nieprwidłowa treść". to jest ten zły układ
  • Poziom 12  
    darekry napisał:
    damianlg napisał:
    zgadza się, ale w przypadku jak bym dostał zły układ to tak czy siak bym jakiś miał, a tutaj nie mam nic,

jak to nic? przyszed sms " nieprwidłowa treść". to jest ten zły układ

a w moim rozumowaniu zły układ to jest "własnie wykupił pan usługe w serwisie zlyuklad.pl" , a ja na to uuu ale błąd zrobiłęm bo chciałem usługe w toplista.pl :D
  • Moderator Zabezpieczeń
    Jeżeli już bawimy sie w porównania w realu moim zdaniem sytuacja z tymi sms-ami raczej zbliżona jest do nastepującej. Bierzesz kolesia dajesz mu 10 zeta i prosisz o przyniesienie fajek ze sklepu na rogu ( reszta dla niego za fatygę) .Kolo wraca bez kasy i fajek. Okazuje sie że sklep na rogu to mięsny a sprzedawca za poinformowanie że u niego nie ma fajek zatrzymał sobie Twoją kasę. pomyliłeś się i pośrednika za to winić nie możesz on zrobił swoje i jemu kasa sie nalezy ale rzeźnikowi to raczej chyba nie...
    Ciagle ciekawy dalszego ciągu sprawy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    oj nie ty płacisz 10 zł za to że rzeźnik poinformuje pośrednika że to nie trafika
  • Poziom 12  
    hehe ale się porobiły historie ;) od sms'a po rzeźnika,
    w każdym bądź razie obecnie z toplista.pl jeszcze nikt nie odpisał.
    Czy w tych sms'ach są jeszcze jaczyś pośrednicy (udziałowcy) ?
    oprócz orange (nie licze innych sieci) i toplista.pl ? moze jakiś wapster czy coś ?
  • GSM Product Supporter
    Hehe, ciekawa historia z 22zł ;)

Troche czasu już minęło, tak na odreagowanie proponuje kupić kilka startówek za 2zł na allegro i wysłać SMS'y na jakieś 2tyś. zł :)

Co do odzyskania pieniędzy za SMS'y to zawnie toplista jak większość serwisów, podlega pod jakiegoś operatora premium numerów (MNI/Cashbill/Wapacz itp.) , dlatego są problemy z takimi sytuacjami, co innego jakbyś wpisał poprawną treść i nie dostał odpowiedzi.

PS. Są min. 3 sposoby na płatne SMS'y, nowa startówka, zagraniczna startówka, roming. Ostatnia opcja najlepsza, znajomy kiedyś zdołał wysłać prawie tysiąc premium SMS'ów w ciągu jednej nocy :D
  • Poziom 12  
    czesc, orange odesłało mnie do toplisty, toplista odesłała mnie do Wapacza lub podobnej firmy, teraz juz nie pamiętam nazwy, a ta ostatnia firma się nie odezwała, tak ze generalnie sprawa zakończona negatywnie, generalnie tak jak przewidywałem.
  • Poziom 27  
    ja bym kontynuował , jesli mozna sie z nimi porozumiewać np przez mail albo infolinie. Chodzi o to by odzyskując te 22 zł nie zrobić większych strat. Odpowiedzieć muszą albo TAK albo NIE!

Warto sie podperzec zgłoszeniem sparawy do UOKiK albo UKE. Obie instytucje ludziom pomagają, kumplowi wypełnili nawet wniosek sprawy do sądu..i wygrał(ale w innej sprawie). Prawo do reklamcji przysługuje, musi być chociażby odmowa, wtedy sprawe prowadzi sie dalej.

I powiem tak tu nie chodzi o te 22zł!
  • Poziom 25  
    Miałem kiedyś podobny problem (chciałem pobrać grę java). Niestety też pomyłkowo źle wpisałem kod smsa. Wysłałem maila do właściciela usługi z wyjaśnieniem (trzeba było podać nr telefonu). W odpowiedzi na mail dostałem potwierdzenie, że faktycznie wysłałem SMSa (sprawdzili mnie ;)). Dostałem też linka do zakupionej przeze mnie gry.