Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa głośnika. Jak w warunkach domowych to skleić?

23 Sie 2006 16:42 1902 7
  • Poziom 19  
    Witam!
    Mam taki problem gdyż muszę skleić głośnik tak jak to widać na zdjęciu tylko nie mogę odpowiednio wycelować tą górną częścią, bo magnes mi to ściągą na boki (efekt taki, że cewka jest nieruchoma). Jak w domowych warunkach mogę to dokładnie skleić????
  • Poziom 36  
    Problem opisywany już na forum. Musisz odkleić nakładkę przeciwpyłową, aby dostać się do szczeliny, włożyć odpowiednio gruby rulon z papieru (jednakowa grubość na całym obwodzie, dobrać tak aby ciasno wchodził do cewki a to co odpadło (nabiegunnik) włożyć do tego rulonu, który to ma zapewnić odpowiednie wycentrowanie.
  • Poziom 19  
    "a to co odpadło (nabiegunnik) włożyć do tego rulonu, który to ma zapewnić odpowiednie wycentrowanie." że co? co miało odpaść?? nie czaje.

Wkładam od góry w cewkę rulonik z papieru, jak wyjdzie mi ten rulonik z drugiej strony to zakładam ten nabiegunnik i wciskam tak?? to później nie dość żę papieru wyjąc nie mogę to dalej krzywo jest.
  • Poziom 35  
    przedewszystkim wyczysć magnes i tą drugą część z resztek kleju ,bo w życiu prosto tego nie złożysz , a zamiast tektury urzyj np puszki po napoju lub plastikowej butelki , tylko nie wpychaj do samego końca , bo nie wyjmiesz .jak wszystko ładnie sie złoży i będziesz widział ,że jest równo to polecam to zakleić żywicą ,lub jakimś dobrym klejem . najlepiej podgrzać jakbyś miał żywicą kleić .tylko się zastanawiam czy to ma sens , bo głośnik nie wygląda na grogi .
  • Poziom 41  
    SYNEK! ty do tego musisz membrane wyjąc.. :):)
  • Poziom 35  
    jak po złożeniu równo magnesu i sklejeniu go , będziesz miał równą szczelinę to prawie masz zrobione . jedynie przy rozklejaniu membrany należy uważać ,by jej nie rozerwać , niektóre kleje wystarczy podgrzewać ,by miękły ,wtedy łatwiej rozkleić . skalpel w rękę i do dzieła !!!! . potem wystarczy oczyścić z kleju kosz , by przy składaniu wszystko ładnie się spasowało . jak będziesz składał membranę na miejsce to lekko przyłap klejem w paru miejscach , wycentruj by nie obcierało , i zaklej na maxa . butaprenem najlepiej skleić , nie jakimś super-glue !!!!!! ,bo jak coś skopiesz to już niczym tego nie rozkleisz.
  • Poziom 27  
    Powiem ci tak: ten głosnik nie jest wart twojego czasu i nerwów. Wycentrowac coś takiego jest bardzo trudno... nie zebym ci straszył, ale sma widzisz ze siła przyciągania magnesu nie daje ci spokoju.