Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS Fideltronik Ares 500 Po powrocie zasilania nie jest w stanie uruchomić PC-ta

23 Sie 2006 22:06 1618 1
  • Poziom 10  
    UPS Fideltronik Ares 500 Po powrocie zasilania nie jest w stanie uruchomić PC-ta
    Witam wszystkich.
    Moze jest ktos posiadaczem tego modelu i potrafi podpowiedziec? Mam pewien problem. Otóż przy braku zasilania oczywiscie zasilacz przechodzi na zasilanie awaryjne następnie zamyka system i wyłacza komputer. I teraz własnie występuje moja niedogodnosć. Po powrocie zasilania UPS nie jest w stanie uruchomić komputera. Oczywiscie po wyłaczeniu ręcznym(przyciskiem) UPS-a i ponownym uruchomieniu komputer startuje po zmianach w ustawieniach biosu, jednakże nie potrafi zrobić tego automatycznie. W konfiguracji oprogramowania jest opcja "po powrocie zasilania uruchom ponownie zasilacz UPS", lecz jest ona u mnie "wyszarzona".

Czy UPSY-y z tej serii potrafia uruchomić ponownie automatycznie system? Bardzo proszę o pomoc i serdecznie pozdrawiam.
  • Poziom 35  
    Ten typ UPSa ma tylko opcję wyłączenia zasilania po ustalonym czasie. Aby go ponownie włączyć, należy to zrobić ręcznie. Jest jednak wyjście, dorobić układ włączający UPSa po powrocie napięcia sieciowego. Ale czy warto? Są UPSy (też Fideltronika), które automatycznie się włączają po powrocie napięcia sieciowego.