Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wyświetlaczem w radiobudziku Thomson RR540CD

KrisKW 24 Aug 2006 08:22 2108 9
 • #1
  KrisKW
  Level 14  
  Witam. Radiobudzik kupiłem na allegro wiedząc o istniejącej wadzie i nie żałuję tego zakupu. Jednak gdyby się dało, to chetnie bym go naprawił. Wyświetlacz wraz z kilkoma przyciskami znajduje się na uchylnej części radiobudzika i jest połączony z resztą za pomocą tasiemki. Problem w tym że wyświetlacz nie wyświetla prawidłowo. Jakieś tam fragmenty wyświetlacza się zapalają i trudno sie w tym połapać. Ktoś może w tym momencie powie, że to może tasiemka jest przerwana itp. Jednak ten sprzedawca posiada dużo tych radiobudzików z taką wadą. Więc może problem leży gdzie indziej? Czy ktoś potrafi mi pomóc???
 • #3
  KrisKW
  Level 14  
  Ze złego montażu? Tzn mam rozumieć chodzi o to, że może tasiemka dobrze gdzieś nie stykać?
 • #4
  mrrudzin
  Level 39  
  Nie widziałem tego radiobudzika - więc trudno coś więcej powiedzieć.
  Najprościej odłączyć od sieci, odlutować z jednej strony i sprawdzić omomierzem czy wszystko jest ok.

  Kiedyś naprawiałem budzik na którego wyświetlaczu pojawiały się wielkie krzaki. Winna była uszkodzona w kilku miejscach tasma.

  PS.
  Dużo dałeś za ten budzik?
  Szukałem na allegro, ale nie mogłem trafić.
 • #5
  KrisKW
  Level 14  
  Witam. Ok, no to zacznę od takiego sprawdzenia.
  Dałem za niego 37zł, jest to nówka. Taki sam ale sprawny kosztuje na allegro ponad 100, a normalnie w sklepie około 170zł.
  Proszę zobaczyć na allegro przedmioty uzytkownika anniemall. On sprzedaje te radiobudziki. Dwa różne modele: 1. właśnie taki jak mój, czyli z problemem wyświetlacza 2. z problemem odczytu płyt.
  Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
 • #6
  KrisKW
  Level 14  
  Po rozkręceniu przedniego panela okazało się że konstrukcja tego radiobudzika jest trochę inna niż się spodziewałem. Układ który steruje pracą wyświetlacza jest właśnieumieszczony na przednim panelu. Taśma łącząca wyświetlacz z płytką jest z pewnościąok, bo patrzyłempod światło. Taśma do wyświetlacza jest klejona. Mogę podesłać fotki "wnętrza" jeżeli to coś pomoże. Pozdrawiam
 • #7
  wujo_w
  Level 11  
  kupował ktos juz moze te budziki na allegro.
  sa one za nie wielkie pieniadze ale czy komuś sie juz udało zreperowac go ?? ma je uzytkownik TOMASZEK2004-OK
 • #8
  KrisKW
  Level 14  
  Witam. Jeżeli usterka jest taka sama jak była u mnie i w innych egzemplarzach wtedy sprzedawanych na allegro, to usterka nie jest poważna i dość łatwa do naprawy. Pozdrawiam
 • #9
  perolla
  Level 1  
  witam.kupilam tez ten radiobudzik wiec jesli wiecie co jest w nim nie tak to moze napiszcie ,byc moze komus sie przyda(mnie rowniez:))
 • #10
  KrisKW
  Level 14  
  perolla wrote:
  witam.kupilam tez ten radiobudzik wiec jesli wiecie co jest w nim nie tak to moze napiszcie ,byc moze komus sie przyda(mnie rowniez:))
  Witam. Problem tkwi w taśmie łączącej płytkę z LCD. Jest ona uszkodzona przy samym wyświetlaczu ( nie widać gołym okiem ) Ja w swoim budziku sprawdziłem miernikiem które ścieżki były uszkodzone (8 z jednej strony) i tylko ten fragment taśmy skróciłem kawałek. Odizolowałem końcówki i klejem przewodzącym udało mi się jakoś przykleić do wyświetlacza. To moja metoda, ale są inne :-) powodzenia