Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Styki w radiu. Jak wyczyścić styki?

24 Sie 2006 11:49 3017 3
  • Poziom 17  
    Wpadło mi na warsztat stare radyjo Pionier. Niestety w środku strasznie zanieczyszczone. Możecie mi powiedzieć jak doczyścić styki z tego nalotu? Muszę usunąć go mechanicznie czy są jakieś środki czyszczące ?
  • Pomocny post
    Specjalista - urządzenia lampowe
    albion1 napisał:
    Muszę usunąć go mechanicznie czy są jakieś środki czyszczące ?

Są różne specjalne środki do czyszczenia styków. Możesz jednak przeczyścić je sirytusem salicylowym (tylko nie zalewaj wszystkiego, raczej zrób to patyczkiem kosmetycznym). Mocno zabrudzone styki dobrze czyści się też przy użyciu dostępnych w handlu odrdzewiaczy (np. popularny "Dragon", który jest w każdym hipermarkecie), ale tutaj trzeba trochę ostrożności. Najwygodniej się nimi czyści styki podzespołów całkowicie wymontowanych z chassis (np. styki podstawek bocznostykowych).
  • Pomocny post
    Specjalista-oldradio
    albion1 napisał:
    Wpadło mi na warsztat stare radyjo Pionier. Niestety w środku strasznie zanieczyszczone. Możecie mi powiedzieć jak doczyścić styki z tego nalotu? Muszę usunąć go mechanicznie czy są jakieś środki czyszczące ?

Może pomóc spray typu 'Kontakt', polewasz je dośc obficie i kilkadziesiąt razy kręcisz gałą, Skuteczną, aczkolwiek dość prtacochłonna i niebezpieczną (łarwo cos uszkodzić) metodą jest wyczyszczenie tego mleczkiem doczyszczenia. Wymontowujesz przełącznik wraz z cewkami, wkładasz pod kran i moczysz, zapodajesz Cif i pędzlem szorujesz styki, uważając aby nie zerwać żadnej cewki. Potem dokładnie płuczesz w ciepłej wodzie i szybko suszysz - np. na słońcu lub w innym ciepłym i przewiewnym miejscu. Po dokładnym wysuszeniu cewki i przełącznik będą jak nowe. Tą metodą możesz zresztą oczyścić całe chassis, wraz z częściami.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Do czyszczenia styków zdecydowanie polecam KONTAKT-60, natomiast do chassis oraz metalowych części obudowy mogę polecić płyn Zepter Cleansy - efekt jest fascynujacy.